• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MIKULAS: spešl program pro komerční sféru má halt taky spešl komerční cenu ;-)
    Jinak namátkou Solidworks má "hobby verzi" za $99/rok (či $9,9/měsíc), ale jen subscription a je to vybrakovaný, navíc musí mít internet.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MIKULAS: Onshape na taky nějaký free mod ale nevím kam se to dá zařadit.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    MIKULAS: free f360 tech omezeni ma docela dost. Nicmene rec byla prave o tom, ze F360 se umistuje v zebriccich pomerne vysoko prave predevsim z duvodu ceny.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    AKA_THE_A:
    Namatkou hledam ceny...
    CATIA: 11.400 USD licence + 2.000 /y maintenance ... resp. 4.500 /y
    Solidworks: 4,195 licence bez supportu
    Fusion 360: 1.635 / 3y

    Nedokazu si predstavit, ze by cokoliv z toho chtel/mohl pouzivat hobbysta a nekrast :)

    Jedinej fusion jde ** pokud vim ** pouzivat free bez omezeni.
    Nebo existuje free mode i pro nejaky dalsi "profesionalni" soft?
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    AKA_THE_A: Jak rikas v Catii 5 jede celej automobilovej a leteckej prumysl a je top. NX je tlacenej kvuli partnerstvi daimleru a siemesu, ale podle me je to krok zpet. Nx neni dle me tak dobrej.
    Delam v automotiv konstruktera od r. 2005. Mam zkusenosti se Solidworrks/Inventor/Autocad.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    R0C3S3K: CATIA
    Z těch normálnějších - Solidworks, Siemens NX, Solid Edge...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    GRAGAGROGOG: jojo, u me je to nejcasteji kdyz ukladam slozitejsi casti, nejsem trpelivej a zkousim klikat. V ten moment fusion nenavratne zamrzne a musim ho natvrdo killnout. To mi ale dela jen na tom macu...
    Nicmene abych nebyl jen negativni, jejich cloud funguje fajn a vzdycky se daji najit nejaky workaroundy. Dikybohu nemusim vetsine dodavatelu delat vyrobni vykresy, dneska to vsichni delaji ze stepu, takze je to spis o mojem zvyku delat vykresy poradne a prehledne, nez ze by to po me hodne lidi pozadovalo.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    GRAGAGROGOG: To mě udělá občas taky, ale většinou když po něm chci nějakou neproveditelnou prasárnu :D
    GRAGAGROGOG
    GRAGAGROGOG --- ---
    77WHITE: Odezva byvoko 100-200ms jen při scrollování menu asi dost lidem nevadí, nicméně fusion mě sere hlavně tím jak se zasekne na jedné operaci která nejde zrušit jinak než zabitím celého programu z task manageru. (ok, někdy třeba uběhne týden anižby se mi to stalo ... )
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    JVCNC: inac osobne mam radsej FreeCAD, k fusion360 som sa dostal len preto, ze autodesk kupil EAGLE CAD ;oD ktory pouzivam na pracu (v linuxu) ...a jedine, co som fakt na tomto balicku v licenci ocenil, ze je sucastou docela pouzitelny CAM procesor, ktory podporuje viceose frezovani... ...a na nejake dizajnove modelovani zasa pouzivam gravity sketch pre virtualnu realitu (pouzivam QUEST 2)
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    JVCNC: ....aku mas konfiguraci stroja ? ...myslim cpu, ram , grafarna ? ...mne bezi absolutne plynule na 10 rokov starom stroji (8-jadro i7- 32GB RAM, stary Radeon R9 370X)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    JVCNC: priznam se ze s odezvou problemy nemam a to modeluju na macbooku pro 2019, takze nic idealniho. Vsechno funguje vicemene v pohode, dokud teda celej fusion cas od casu nespadne. Roletovy menu, jiny listy, vse ma dobrou odezvu. Ale crashe byly i na solidworksu na mnohem nabusenejsi masine.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    JVCNC: Moc nekreslim ale když jsem měl možnost porovnat se Solidem v práci a neprijde mi ze by Fusion měl UI pomalé. Vteřiny fakt nečekám, kliknu a mám.🤷
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    a coze je teda ta vlajkova lod cadu? rekneme pro prumyslovej design? solid works?

    JVCNC: vsechny tyhle problemy, ktere jsi zminil u fusionu vubec nevnimam, na roletkovy menu fakt necekam, kdyz to pustim, jsem v pracovni plose behem dvou vterin a jediny na co cekam, kdyz u hromady tspline delam nejaky brutalni booleansky operace,,, a to pochybuju, ze v necem jinym by to bylo jiny

    tahle diskuze mi trochu prijde, jako kdyz se fanousek skodovky dohaduje s fanouskem renaulta, jak je to marny;) vim, ze v praxi hodne frcel i inventor, kterej hodne lidi z myho okoli povazuje na prakticky vyuziti za o dost horsi, nez treba fusion
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    77WHITE: me na nem neuveritelne vadi silene pomale reakce UI a odmitam ho pouzivat i jen doma. Nebyt tech reakci tak bych ho snad i chvalil pro nenarocne pouziti (zadne sestavy, vazby atd.). Od te doby co se objevil se to moc nezlepsilo. Myslel jsem ze to je treba i zdarma/hobby licence schvalne, aby se tim nikdo zivit nemohl, az kdyz jsem zkusil placenou licenci tak jsem zjistil ze se to chova uplne stejne. Pritom Solidworks na stejnem PC beha tak jak jsem zvykly, kliknu a stane se hned a ne ze par sekund musim cekat nez se rozbali roletove menu nebo prekresli ikonky na liste.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    R0C3S3K: fusion je pro skutecnou praci product developera neco podobnyho jako sketchup pro architekty. Jde to kdyz nechces moc a kdyz ti nevadi ruzny workaroundy. 2d fusionu je neuveritelne slaby, obzvlast kdyz to vyviji stejna firma, co dela Autocad.
    Obzvlast managment sestav je otresnej, nemoznost delat poradne vyvojovy varianty v ramci jednoho modelu, editace 2d, velky assemblies...

    Jedinej duvod, proc je furt relevantni, je jeho cena.

    Ale zase se ted k nam hlasil clovek cerstve po skole a ten jako hlavni 3d soft uvadel shaper3d z ipadu, takze fakt zalezi na tom, kde ma clovek ten prah bolesti :D
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    pristi tyden (ke konci tydne) se mozna dostanu k testu prototypu driveru ve formfactoru stepsticku ktery by mel bezet na 48V. Byl by tu zajem o vysledky?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    R0C3S3K: on se tak vysoko umistuje jen diky cene a diky ktere se tak rozsiril takze ma i velkou uzivatelskou zakladnu. Jinak vsak pisu ze pro hobika super, Kdyz budu ignorovat cenu tak ve srovnani se solidworksem je to jen takova hracka a soldiworsk je zase jen takova hracka ve srovnani s atd. atd. Krome silene neoptimalizace a pomalemu UI ma treba problem s objemem dat kdyz ma treba nacist stl. Nejzajimavejsi na nem je to, ze obsahuje i CAM, pak samozrejme nema za ty penize konkurenci, kdyz ma clovek dost casu a nepotrebuje za 10 minut od spusteni na ktere si take docela dost pocka, z toho uz ladovat data do CNC.
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    LITTLEBOY007CZ: chudak general, ma kruhy pod ocima :-)
    Ale jinak ano, taky mne to napadlo (dnes cestou do prace), nicmene chci vyzkouset ty potvory (ehm, podpory), tak to udelam s nima a uvidime
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    R0C3S3K: mam to stejne. fusion beha dobre a to mam notebook v docku, takze vsechno musi odpracovat CPU a dedikovana GPU mu s tim vubec nepomuze
    a i tak nemam pocit, ze bych na vetsinu operaci musel cekat kdo vi jak dlouho
    LITTLEBOY007CZ
    LITTLEBOY007CZ --- ---
    ZIGI: stačí ho naklonit podél hrany co má na zádech a nemusíš tam dávat vůbec podpěry. Takhle pak vypadá výsledek.

    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    aha, vy myslite cekani, ze to zamrza,,, na to si stezuje hodne lidi,,, me primarne zivi indesign a photoshop a od ty doby, co to preslo do cloudu si v podstate vsichni stezujou, ze se z toho stala nefunkcni sracka,,, ja sam pouzivam doted posledni krabicovou verzi, protoze fundamenty se prakticky nezmenili a ty upgrady jsou vetsinou picoviny, bez kterych se obejdu

    co se fusionu tyce, me to beha hezky i na pomerne starsim kompu, cekam minimalne a to modeluju dost casto ve form-splines nebo surface rezimu, kde tech vypoctu bude vic, nez u klasickyho solid modelovani,,, nevim, osobne zrovna s timhle problem nemam
    SPM
    SPM --- ---
    No, k tomu cekani, nutno rict, ze me dost iritujou ty online funkce v solidworksu. Mam koupeny to hobby subscription, samotnej CAD beha skvele, nicmene pri startu kontroluje updaty a ty major nejdou preskocit (takze stahovani 10GB na vidlackym xDSL a do ty doby ani carka), jednou se mi vysralo nejaky to nacitani tech nesmyslu z profilu, takze to startovalo silene dlouho. A 2x me to prudilo s hlaskama ze to nemuze kontaktovat licencni server a ze jestli se to jako stane jeste nekolikrat, tak se vypne. A po druhy se doopravdy i vypnul.

    By me zajimalo, jestli ta komercni verze za plnou cenu funguje stejne dobre. Prijde mi trochu skoda, ze to takhle zmrvi onlajn ficurama, co stejne nikdo nepouziva, kdyz ten CAD samotnej je jinak skvelej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam