• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CHILDINTIME: posli i me :)
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    @childintime: s tim ted experimentuju muzes udelat 7 3d modelu zdarma pak uz platis. Zatim se to jevi celkem dobre.

    @talage: diky na to jsem taky koukal, vypada to dobře, ale vyzaduje to celekem dost casovych investic nez ovladnes ten prog. Aspon dle tutorialu co jsem koukal. Appka se mi zatim jevi jednoduseji. Uvidime zda me dovede kam chci.

    @cyberhippy: tenhle clanek jsem cetl a pak dalsi a dalsi a skoncil jsem se seznamem asi 15appek a rekl jsem ze se zkusim poptat zdejsi zkusene komunity. Kdyz totiz bude mit nekdo zkusenosti muze mi poradit kdyz nebudu vedet jak dal. Viz @childintime.
    FAEKAL
    FAEKAL --- ---
    Známej, veterinář si teď nedávno pořídil Průšu a dělá si na tom psí lebky. Fotogrametrii těch lebek si dělá z živejch psů přímo v ordinaci na CTčku :D
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    ZVIRATKO: poslu do posty
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    a dotaz do plena - mate tip na 3D pero pro 1.75mm filament co zvladne i vyssi teploty, idealne do 300ºC?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    CHILDINTIME: to je luxusni, je ke stazeni model?
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    ENDREW: Muzes zkusit Meshroom/AliceVision https://alicevision.org/
    Tusim, ze to beha ale jen na nvidia GPU.

    Fotogrammetrie 2 – 3D skenování jednodušší než kdy dřív! - 3D tiskárny Original Prusa
    https://blog.prusa3d.com/cs/fotogrammetrie-2-3d-skenovani-jednodussi-nez-kdy-driv_29393/
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    CHILDINTIME: par chyb tam je, delal jsem to pak jeste jednou, ale nemam model pri ruce
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    ENDREW: mam dobre zkusnosti s polycam, jde to zaplatit na mesic asi za 200kc, nemusis mit zadny znalosti, delal jsem model sochy sedici divky na stvanici s iPhone 13 Pro (pomoci fotek ne lidaru) a dopadlo to takhle: https://poly.cam/capture/BD9B8D5D-EEC2-43F0-9071-3F27237DA101
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    RICHMOND42: Mě PLA taky nechtělo držet, jediný co pomohlo je kydnout na podložku trochu jaru, pořádně rozpatlat a spláchnout teplou vodou. Utřít papírovou utěrkou a plácnout na vyhřátou desku aby hned vyschla. Pak je tisk vpohodě.
    RICHMOND42
    RICHMOND42 --- ---
    RICHMOND42: Takže takový malý závěr a prostor pro rozvíjení teorií k tomu nadzvedávání od podložky. Po všech možných kalibraci tiskárny , úprav první vrstvy a čištění podložky, jsem došel k tomu že jsem tu podložku otočil. Dřív jsem totiž tiskl z druhé strany, ale ta už nevypadala dobře (různé stopy po tisku co už isopropanolem nešly umýt) a protože by měly být obě strany strany stejné, tak jsem chtěl tisknout samozřejmě na tu lepší. Nicméně otočení zpět pomohlo a tisk už vypadá normálně. Zajímavý je, že problém mělo jen to bílé PLA. Jedna z teorií co mě napadá, že jak jsem to otočil tou horší stranou dolů, tak ta špatně vedla teplo a horní strana mohla být chladnější.
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    Ahoj, chtel bych vytvorit jako darek bystu. Neco jak tu byl pred nedavnem Petr Pavel. Pohravam si s photogrammetrii. Mate nekdo zkusenosti? Stahnul jsem si nejakou appku do tel a zkousim pomoci toho neco vytvorit. Mate nejaky tipy na best appku? Je jich celkem dost a testovani je celkem na dlouho. Nechce se mi do toho ted nijak zavratne investovat.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    RICHMOND42: zvysit trosku teplotu podlozky ?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ja bych zkusil jine PLA
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    RICHMOND42: špatně drží na podložce. Buď je špinavá nebo je špatně první vrstva ( nesmí to být moc blízko ani daleko), nebo je krivejsi než dokáže bed mesh vyrovnat.
    RICHMOND42
    RICHMOND42 --- ---
    JENIIK: zatím jsem to u jiných cívek PLA taky tolik nepozoroval.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    RICHMOND42: stahuje se ti to na PLA fakt hodně teda...
    RICHMOND42
    RICHMOND42 --- ---
    Je to PLA a je pravda, že u téhle cívky s tím odlepovanim rohů mám trochu problém.
    SPM
    SPM --- ---
    Taky bych se přiklonil k tomu, že je to smršťováním. Jestli koukám dobře, tak ten roh je odlepený od podložky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam