• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    TALAGE: Jo, taky mi přijde, že kolem bambu je až moc velkej hype.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    VLADDRACUL:
    SKAUT: No ja to nijak nehodnotim, spise jsem to tu placnul jako zajimavost/announcement. Uprimne ja nejsem nijak odvarenej ani z te bambule. Ale klientelu si to urcite najde a kazdopadne to zvysuje tlak na konkurenci.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    TALAGE: Já ti nevím. Po shlédnutí tohohle videa mě to úplně nepřesvědčilo. Klepe se to strašně. Sorry za fb odkaz
    3D tisk | Jak dlho vydrží IKEA stolík
    https://www.facebook.com/groups/3dtisk/posts/2460454050778335/
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    TALAGE: Slyšel jsem že je to dobře okopírováná bambule. Prý včetně nutnosti patlat podlozku lepidlem aby to tam drželo. 😄
    Druhá věc je otázka životnosti, podpory a případně i náhradních dílů ...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    QWWERTY: to se mi nikdy nestalo. asi to byl nejaky krap. mam ji tam jentak a vim ze neni uplne nejlim a mam s ni tedka 100+h a koukam na ni je furt kde byla.
    Ale je pravda ze ja nemam uz dlouho Prusu
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RAINBOF: ty navleky jsou koupil a nakonec je zase sundal ... porad mi padaly dolu, i kdyz jsem se presvedcil, ze jsou nacvakly na heatblock ze vsech stran :/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Vy se smějete, ale u mě to tak dopadlo, ne jen kvůli 3d tisku, ale kvůli kuteni a bastlení obecně, nejdřív sem šel z 3+1 do 5+1 a pak sem zjistil, že stejně potřebuju pořádnou dílnu a musel jsem sem si postavit dům. Jde jen o to jak hodně člověka baví bastlit.
    SPM
    SPM --- ---
    TALAGE: A pak mu jeste rada zase dovoli ten jidelnis stul :-D
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    DATEL: Jebni to do loznice...
    DACAN
    DACAN --- ---
    ANDY_WARHOL: vytisknout
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    DATEL: nakonec si budeš muset pronajmout větší byt nebo postavit dům.
    DATEL
    DATEL --- ---
    Tak jsem provedl kalibraci XYZ, pak nastaveni prvni vrstvy (nekolikrat) a uz se tiskne Prusa logo. Zatim to vypada, ze zdarne. Tak prvni tisk po peripetiich za mnou. Ted jeste musime vymyslet, kde ta tiskarna bude, z jidelniho stolu me zena vyhani 😁
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DATEL: slouzi to na to, aby se ti tam nechytal dalsi filament
    DATEL
    DATEL --- ---
    RAINBOF: Díky, asi pořídím, ikdyž asi s křížkem po funuse, on ten blok je už celkem zakydaný 😁
    DATEL
    DATEL --- ---
    Díky, pinzetou to šlo v pohodě dolů 👍

    Teď ale vůbec netuším, co s tou kalibrací osy Z. Ručně ji vytáhnu až nadoraz nahoru, potvrdím, a začne teat na první refereční bod. Sjede dolů, tryska sr plátu nedotýka, ale hned to skončí chybou a hláškou "Check the axes and run again". Které osy? X a Y? Jako že musím provést kalibraci kompletně XYZ? Podle manuálu by po přesunu mělo stačit jen to Z, na tiskárně se předtím normálně tisklo.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DATEL: ocistuju to jen pinzetou pripadne to jde mosaznou dratenkou. kdyz to ohrejes jde to i papirem ale chce to byt rychly.

    porid si toto: https://www.3djake.cz/e3d/silikonove-navleky-v6-pro?sai=7411
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    DATEL: pořiď si z ali mosaznej ;)
    3d Printer Nozzle Cleaning Tool | Copper 3d Printer Cleaner Tool - 3d Printer Tool - Aliexpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005003238434904.html
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    DATEL: muzes drbat kartackem, ja mam tenkou pinzetu, staci nahrat trysku a stahnout dolu
    DATEL
    DATEL --- ---
    Díky. Ještě se optám, jak bezpečně očistit vnějšek trysky? Je totálne obalená plastem, sice filament prochází, ale radši bych to měl čisté. V návodu píšou, že ocelovým kartáčkem. To jako opravdu natvrdo "odrbat"? Nerad bych něco poškodil.
    Krom toho mi kalibrace osy Z končí chybou, prý mám zkontrolovat osy. Tak nevím, jestli to není právě tou obalenou tryskou třeba.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam