• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Jestli je to PLA ( dle toho co píšete o zacpani hotendu nejspíš bude), tak bych spis tiskárnu co nejvíc otevřel a dal před ní ještě větrák, ať tam žene chladnejsi vzduch.
    PLA a HF hotendy ( potažmo rychlý tisk - 100mm/s+ ) nejsou úplně kamarádi
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    NAMATHUR: mozne reseni je pouzit PLA co ma vyssi teplotni odolnost (treba PolyMaker Polymax), bohuzel ale nemaj tak hezky barvicky...
    je pravda ze na tohle bylo naopak otevreny okno, pruvan mi na PLA fungoval lip, ale tohle mozna chladlo az moc rychle. Jeste bych mohl zkusit podextrudovat nejak ty supporty (nebo cely model)... zadny jednoduchy fix koukam asi neexistuje. Ale hlavne ze v tom nejsem sam komu se to deje, ty stromecky se proste lamou. Nebo zkusim tem supportum dat 10 perimetru, ocekavam ohnuty hotend :-D
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ZVIRATKO: jo, to uz se mi taky stalo (filament v extruderu), ted mam kryt na spalcich, aby byl vytisk chraneny pred pruvanem, ale zaroven to "dychalo". Z-hop mám taky dost vysoky, odchlupatit print je malickost proti chuti rozslapat tiskarnu po 16 hodinach tisku.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    NAMATHUR: to bohuzel nemuzu, jak zavru tiskarnu a teplota stoupne nad 40ºC v komore tak se mi roztece filament v extruderu :-( videl jsem (myslim v supersliceru?) nejakou volbu neco jako "Avoid curled edges during travel", ted to nemuzu najit, ale v mym sliceru to stejne neni...
    Jeste muzu zkusit pauzu v tisku a potirat to vterinakem... :)
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ZVIRATKO: pomohlo mi zakrytovat tiskárnu, abych zpomalil chladnutí a kroucení supportů. Zakrytovat = hodit na ni krabici. pokud budou praskat stále, pokorně se vrátím k neorganickým podpěrám, jsou výrazně odolnější, jak nemají převisy.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    Nejaky tip co muzu udelat kdyz se mi deje tohle? Takhle mi failne vetsina tree supportu nad nejakou vysku :-(
    Jan Schermer Live Stream
    https://www.youtube.com/watch?v=oNZHKzkZ-cY&t=15822s


    a to ty supporty maji 3 perimetry, stejne se to ulomi...
    Z-Hop 0.8mm, typ Normal (ale mam podezreni ze to jede nejak asynchronne, jinak by se to asi nestalo)
    neni na to nejaky trik o kterem nevim?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ZVIRATKO: Přesto se najdou někteří kteří řeknou že je drahej ...
    JAKES
    JAKES --- ---
    Přidám eshop.sharplayers.cz - na díly naprostá spokojenost.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    ZVIRATKO: neboj se toho, mq to Pavel Tajdus, ktery je hodne aktivni ve voron komunite
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    hotend.cz jsem neznal, maj nejaky podezrele dobry ceny...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ACID: indukční spínač má takový dosah podle toho který vybereš, běžně koupitelny levný indukcak má i 8mm
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    BLACKOUT: Každopádně doporučím vlézt na Voron discord pro případné rady a podobně.
    BLACKOUT
    BLACKOUT --- ---
    SKAUT: Dik za sauce, pozeram hotend.cz aj Formbot z jedneho objednam.
    Chcel by som v pivnici postavit miniPrint farmu kde bude zopar tlaciarni, Voron mi zatial pride ako dobry pomer cena / kvalita / velkost a aj to nevyzera blbo ...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    BLACKOUT: Bud koupíš kit ( tištěné dily bud z PIF nebo vytisknout sám pokud máš uzavřenou tiskárnu) - ABS nebo ASA.
    Nebo muzes self source dle BOM ( kde jsou i linky na doporučené a vyzkoušené díly).
    Levneji vyjde kit ( pokud doma nemáš zasobu stepperu, linearu a podobně) a to i od LDO než self source.
    Kity bud Fermio.xyz, Lecktor.com, caribou.com případně v cz hotend.cz (tam ma i tisknuté díly). Případně AE Fysetec, Formbot ( celkem slušná kvalita, obcas nějaký problem ale být může)

    Pokud to budee stavět poprvé, rozhodně ber kit. Usetris si dost casu a problémů.
    BLACKOUT
    BLACKOUT --- ---
    SKAUT: No otazka je skor "lokalna" ci to niekto ma / odkial zhanal tie suciastky
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    BLACKOUT: Nebylo by lepší se optat na Voron discordu? Ale můžeš zkusit položit dotaz.
    BLACKOUT
    BLACKOUT --- ---
    Ma tu niekto Voron 2.4?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ACID: ja to o vikendu hledal a docetl jsem se 4mm...
    ACID
    ACID --- ---
    ZVIRATKO: pokud tam nemá indukcak s extra dosahem, tak těžko, M8 indukcak má dosah tak 0,8-1mm
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    btw vypada to ze muj problem s PETG byl fakt zpusobenej nedostatecnym chlazenim. Holt jsem se drzel doporuceni vyrobcu a trochu ignoroval defaultni profily, ktery (zvlast na moji tiskarne) jsou nastaveny tak aby se to vytisklo co nejrychleji, ne aby to drzelo pohromade. Zacal jsem 20% vetraku a chlazenim v komore a bylo to podstatne lepsi, default je 40%, coz ni ale na PETG prijde fakt dost. Premyslim, jestli bude fungovat trik co Bambu pouziva pro svuj CF-Nylon, kde chlazeni je na 0% krome vsech vnejsich sten, kde jede vetrak na 40% - tam to funguje fakt krasne, ono taky CF dost vede teplo, pak by to melo byt jak pevne tak hezke...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam