• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    SPM: Sovol
    SPM
    SPM --- ---
    Jaký je aktuální hit v budgetových, hotových, tiskárnách? Ptám se za kamaráda :-) Naposled si vybavuju, že byly celkem oblíbené Endery 3, tak jestli to nebo už je dneska něco lepšího :-)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    BLAHOVEJ: vetsinou docela jo, jen u vetsich objektu/nizsich vrstev je to rado porazi...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    BLAHOVEJ: troufnu si tvrdit, ze ano
    resp. v situacich kdy jsem je pouzil, tak jsem byl s vysledkem spokojeny
    BLAHOVEJ
    BLAHOVEJ --- ---
    Ahoj, nestiham to sledovat - fungujou uz ty organicky podpery u Prusi?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BRAMBOROVY_KRAL: nevím jestli bazar, ale zkusil bych Aliexpress
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    Nejak se me pri stehovani podarilo ztratit zdroj a tiskovy plat k Prusa Mini... Koukam ze origo nahrada by stala ~2.2k. Ma nekdo na tip na nejaky tisk bazar kde bych tyhle dve konkretni soucastky mohl sehnat levne 2nd hand?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    nebo prijmu tipy jak to zkusit rozbehat
    je pravda ze v trysce byl zbytek nejakyho pla, ale i kdyz jsem to roztopil na 250 tak to extruder nedal a protacel se
    na moji tiskarne se bohuzel pritlak neda (oficialne) stelovat, tak jsem to vzdal
    ma cenu vubec zkouset cold pull a pak tisknout?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    nechce nekdo celou spulku https://www.3djake.com/recreus/70a-filaflex-clear-ultra-soft ?
    otevrena vcera a tiskarna mi (vlastne dle ocekavani) nevytlaci ani milimetr

    cena nevim, 500? muzete zkusit jak vam to netiskne taky...:)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    NAVARA: Nekde jsem viděl že našli nějaký problém tak pozastavili odesílání dokud to nevyřeší (asi to už vyřešili tuším ale zpozdi to objednávky)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MK4 prý 5-6 týdnů… No už je to sedmý :\
    PECA
    PECA --- ---
    přehled na ALL3DP:
    https://all3dp.com/2/3d-printing-cost-calculator-great-websites/
    CNC Kitchen:
    HOW MUCH do 3D printed parts really COST?
    https://youtu.be/ffg9dArNfCg

    Crosslink:
    The Cost Of A 3D Print - How to calculate + FREE TEMPLATE!
    https://youtu.be/C0FN0TVK6BI

    Austen Hartley:
    3D Printing Cost Calculator (free template)
    https://youtu.be/t-9BpEPIAzk


    A jestli se nepletu, tak něco je i přímo ve slicerech, kde se dá zadat sazba za čas a materiál a nějaké číslo z toho vypadne také. Asi ne ve všech, ale někde jsem to myslím viděl.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MALANIUS: my jsme v pripade, ze nekdo prisel, ze chce neco vyrobit a vyjadrit co za to v penezich, pouzivali material*4 (*2 pro spratelene jedince) kdy jsme jim na rovinu rikali, ze cena tisku musi obsahovat i elektriku, udrzbu, nahradni dily, aby za nama nekdo nechodil s "ale filament stoji jenom..."
    ofc s multiplikatorem pohnout podle delky/rizika tisku nebo kdyz chteli nejaky voser, co se spatne tiskl
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MALANIUS: podle velikosti odhadnu počet piv, která mi dotyčný či dotyčná koupí :-)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    SKAUT: me v te jeho tabulce nejvic vydesila zivotnost tiskarny 5000 hodin.. Po necelych 5 mesicich jsem asi na 2000... ;)

    MALANIUS: ja vetsinou vytisky pro radost rozdavam, o prachy si rikam jen kdyz je to neco vetsiho nebo z draheho materialu. S jednou tiskarnou se na tom zbohatnout rozhodne neda :) spocitej si kolik bys vydelal kdybys fakt tisknul nonstop, bude to mozna par tisic mesicne, a pak si rekni jestli ti to stoji za to resit opravy/udrzbu a podobne, nektere veci s poctem tiskarnou linearne skaluji a jine ne. Taky je pak problem kdyz si nekdo objedna vytisk a tobe to bud nejde vytisknout, nebo se rozbije tiskarna, nebo whatever jineho... ja kdybych to delal, tak poradne :)
    MALANIUS
    MALANIUS --- ---
    SKAUT: Bezva, presne neco takovyho jsem potreboval! Nejen jako tool je to skvely, ale potvrdilo mi to o cem jsem uvazoval ze by do toho +- melo jit.

    ZVIRATKO: Jenom takovej side-hobby comuze obcas neco hodit. Ani me to nenapadlo, zatim jsem si tisknul jen tak pro zabavu pro sebe a k tomuhle prisel jako slepej k houslim a nikdy driv to nemel potrebu resit ani nad tim premyslet. Rad o tom debatuju vsude mozne samzorejme a pak najednou nekdo prijde s tim jestli bych jim teba i neco nevytisknul 😅
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    MALANIUS: Stefan (cnc kitchen) kdysi zveřejnil excel tabulku která to počítá. Musi se tam samozřejmě zadat nejaka počáteční data. Ale materiál a tisk je par korun, nejvic by slo z práce..
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    MALANIUS: btw jeste je rozdil jestli chces obcas neco vytisknout jako privydelek nebo se tim chces zivit, v tom druhem pripade nejde jen o to, aby se to zaplatilo a vyplatilo ale hlavne o to, aby ti to zaplatilo cas a absolutni castku mesicne, coz ve finale znamena mit slusnou printfarmu
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    MALANIUS: netisknu ale mnohokrat jsem o tom premyslel (i neco cetl). Baseline pro me by byla neco jako naklady (filament) * 5. Zalezi co se tiskne, jaka je sance, ze se to nepovede a podobne... (nekdo po me chtel vytisknout 100 docela dlouhych lodnich kanonu a to je neco kde vi buh kolik by jich popadalo, takze to muze byt 4* tisk @ 25 kusu, nebo taky 4 pokusy o 25 kusu a pak mesicni tisk po dvou... :))
    MALANIUS
    MALANIUS --- ---
    Tiskne tu nekdo na zakazku? Jak nacenujete tisky?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam