• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    LESH: Dekuji. V podstate se tam dela to co jsem popisoval slovy.

    Ono driv kdy nebylo 3D se delali jen vykresy a udelalo se z toho vykresu 3D tim ze se to podle toho vyrobilo(vyfrezovalo, vysoustruzilo, odlilo etc.) takze vykres ti samozrejme dokaze zachytit vse. Pomoci rezu se da zobrazit i to co je v zakladnich pohledech skryto. Rika se tomu technicke kresleni a jako pomucka slouzi takove drobne tabulky ;) To jen info pro ty, kteri tvrdi ze z 2D 3D neudelas. Tady slo spis asi o dotaz na nejakej soft, kterej to dokaze zpravovat sam. Takovej neznam. Ale neni tezky to z výkresu vytvořit záleží jak slozity ten dil je.
    LESH
    LESH --- ---
    LESH
    LESH --- ---
    NAVARA: zaklad spravneho 2D vykresu jsou alespon tri pohledy - narys, pudorys a bokorys. V pripade toho tveho telesa by byla ve vsech pohledech kruznice prerusovanou carou (neviditelna hrana)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Strasne hezky sepsane.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    SKAUT: diky, neznal sem!
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    HEINZZ: Dobrá věc co tady s náma je nějaký ten pátek, minimálně pro začátečníky.
    Ja teď už jedu dle Ellis guide ( člověk to má místo seznamu )
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    Jenom si tu tak odložím.. = )
    https://teachingtechyt.github.io/index.html
    DZANDIS
    DZANDIS --- ---
    ENDREW: aspoň tak! taková nějaká byla moje idea, klidně to vytáhnout, nebude to dokonalé, pár drobností dokreslím rucně
    Díky zkusím!
    ENDREW
    ENDREW --- ---
    DZANDIS: Ano jde to. Vezmes puvodni top view a umistis ho jako sketch na plochu xy a zvolis pocatecni bod. Pak si zkopirujes side view a vlozis do sketche na plochu zx a zvolis si pocatecni bod. Nakomec to samy udelas s front view na plochu zy. Sketche vytahnes jako samostatne teleso (body)a pak pomoci pruniku (intersect) vytvoris finalni 3d podobu. Ale funguje to pouze na jednodssi modely a pouze vnejsi slupka. Co se deje uvnitr telesa nevykreslis. Inventor a jine 3D softy si s tim jiste v poho poradi.
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    DZANDIS: Pouzij onshape zadarmo a nakresli si to a udelej3d objekt.
    Nevim jak to mas slozite, ale neboj se toho
    DZANDIS
    DZANDIS --- ---
    NAVARA: no mně jde jen o vnější rozměry. Zkusím sehnat kontakt na toho borce, co to dělal.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    upgradoval jste tu nekdo mk3s+ na mk3.5?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DZANDIS: Tohle je ten tvůj kvádr - 5x10x20 - složený z těch dvou obrázků, jeden zhora, druhý ze strany, jasně.

    Nicméně, cílový produkt má mít uprostřed prázdno - viz. ten druhý obrázek, jak něco takového chceš zachytit jen pomocí dvou obrázků?
    Pokud bys tak modeloval třeba turbo, nebude ti fungovat, protože nebude mít správně vnitřek.

    DZANDIS
    DZANDIS --- ---
    NAVARA: nerozumím?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DZANDIS: I když vezmeš ty své dvě "fotky" (čtverce), jak z toho poznáš, že uprostřed toho kvádru je vyříznuta koule o průměru 1cm?
    DZANDIS
    DZANDIS --- ---
    Je to asi tvrdší oříšek, než jsem si myslel :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DZANDIS: To už je o něco lepší, tam se dají už ty poměry lépe odhadovat :)

    Ale konkrétní soft neznám. Jen pro photogrammetry jako třeba 3D Zephyr, ale i to pracuje s hromadou fotek. [3D scan a zpracování (Ciclop, horus, meshlab a ti druzi) 3D scan, fotogrammetrie a příbuzné obory]
    DZANDIS
    DZANDIS --- ---
    NAVARA: asi jsem to blbě vysvětlil. Moje idea byla, že mám jako vstup dva obrázky, v našem případě dva obdélníky. Je definováno, že první výkres je pohled shora, deuhý zepředu. Nebo budu mít tři, tak třetí z boku-a na základě toho by SW měl algoritmus, který by to dopočítal
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DZANDIS: Tady ale máš už dva různé obrázky, ze kterých skládáš třetí, protože víš jak mají k sobě pracovat :)

    Představ si, že ti nakreslím čáru dlouhou 10cm (1D) a budu po tobě chtít čtverec (2D) nebo dokonce krychli (3D), aniž bych ti měl možnost kamkoli v tom 1D rozměru zanést informaci, kolik mají být další strany.

    U toho obrázku sis to domyslel, ale dwg soubor máš jen jeden ne? Tj. chceš stavět krychli pouze při znalosti jednoho z těch čtverců - třeba u toho 5x10, kde chceš na něm najít informaci, že to má být 20cm vysoké?
    DZANDIS
    DZANDIS --- ---
    NAVARA: ty já fakt nyslím, že ne. Jako byl to zkušenej kreslič, fakt dobrej, ale ráno dostal dwg a odpo mi to poslal, měl toho mraky, mně se musel věnovat hodinu max, to by nedal, byl to stroj, celkem komplexní, byť to 3D nebylo 100%, zmiňoval, že mu tam něco chybělo, nevím přesně, jak to dělal, možná nějak vytahoval tu třetínosu? Dle bokorysu? Fakt nevím
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam