• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: To je právě ten bed od MandalaRoseWorks který jsem zmínil níže. Na ten ale nemůžeš s Beaconem. A s indukční sondou je zas třeba dávat pozor kde budeš "merit" .

    Což by mě moc netrapilo protože na V0 nepoužívám nic ( mam to prostě srovnany hodinkama na 0 po celý ploše, a u velký mám TAP( takže snimam fyzicky povrch podložky). Takže jsem už kdysi pokukoval že bych to koupil ale CLO, DPH a doprava se mi nelíbí...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Teoreticky muzes magnety zapustit do bedu a pak tooerance bude pouze rovnost plochy toho hliniku. Chtel jsem to udelat takhle ale kdyz jsem videl kolik by me to stalo (130% ceny tiskarny) tak jsem si rekl ze na takove to domaci zvykanicko mi staci i krivej bed.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ORBIT: Vetsina magnetů co jsem viděl ma oboustrannou "pásku". Z těch běžně dostupných. Pokud nemáš bed jako celek ( v některých kitech ).
    Další je podložka, pokid nemáš jen plech s práškovým PEI tak máš zas nálepku s oboustrannou páskou.

    U druhé a třetí tiskárny jsem si magnet lepil sám takže mám celkem konzistentní tloušťku ( rovněž to bylo po nalepení asi dva dny hodně zatížené) ale u jedné podložky s G10 povrchem mi uteklo že ta 3M oboustranná páska byla v jednom místě trochu silnější ( na tom velkym archu se to taky blbě měří a vidět to není když jde o setiny).
    Každopádně další už byla OK neboť to jsem si předem změřil.
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    SKAUT: Na takove lepeni kde potrebujes presnest bych doporucil sterku na nanaseni lepidla, ktera bude mit zuby/hrebinek ve vysce v jake chces mit vrstvu lepidla. Muzes si ho navrhnout a vytisknout.. tim budes mit konzistentni tloustku vrstvy. Pro lepeni pak sundat bed a rovnomerne zatizit nejlepe v lisu, ale to pujde tezko protoze uz mas zespod nalepeny heater :) ale aspon to mit na tuhe rovne plose
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ORBIT: Pinda nebo co to ma Prusa Mini.
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    SKAUT: Bavis se o jakem mereni? Pinda sondou nebo nextruderem?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Pořád to je "indukční" takže magnetický pole. Pokud máš magnet, musí být po celé ploše - odpadá třeba luxusní bed od MandalaRoseWorks. Ten magnet musíš přilepit nějak, většinou oboustranné lepidlo a to může mit ruznou tloušťku ( neptej se jak to vim ).
    Koneckonců u Prusa sondy jsem měl taky problém že měřila neco jiného než byla realita.
    Bylo to mimo o nějakých 0, 08 coz je nepěkně dost ( minimálně pro mě). Oboustranka o kousek míň ale pořád to bylo dost na to abych nedohonil hezkou první vrstvu.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: mas pravdu. ale bylo by zajimave zjistit jaka by byla pripadna deviace a jeste zajimavejsi zjistit co je na vine, pokud by nebyla konzistentni
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: vzhledem k tomu že je to venku už hezkou dobu tak je už i nějaký klon. jméno teď nevím..
    Pořád to ale nebere fyzický povrch , takže hezký, rychlý ale ne úplně ideální a přesný.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    CYBERHIPPY: jako kdyby to nestalo nesmysl tak by mi to vubec nevadilo.
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    100 Point Bed Leveling Mesh In Under 10 Seconds! (Beacon)
    https://youtu.be/Ht4JzDSEZfQ?si=BblHmXLSY_O5DDff
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    PECA: Tohle je celkem slušný model (placeny ale tohle je zrovna pripad kdy s tim problem nemam ) https://youtu.be/dbWAhb40kG4?si=9oBvStpo9ty2aZlZ

    A je třeba si uvědomit že je to pořád jen tavná pistole nikoliv přesný CNC stroj ( abys nehonil jednorožce ).
    Pak je fajn si něco přečíst jak to vlastně funguje na pozadí, osvětlí to pak leccos.

    Na sušení jsem si koupil z druhy ruky ( 300 i s dopravou pat let zpátky )sušičku na ovoce s "chytřejším" nastavením teploty a změřil si o kolik to nesedí. Ale na druhou stranu to co kupuju chodí dostatečně suché, nebo to je minimálně hygroskopické (ABS/ASA asi 90% výtisků ) takže sušení nemá moc smysl. Ale u levnějších filamentu to chápu, sem tam ze zvědavosti koupím něco ( ale bud mam smůlu nebo jsem moc náročný - je to pokaždý takový nic moc )
    PECA
    PECA --- ---
    QWWERTY: Dík, hezkej seznam. :) Díky tomu na mě vyskočil nějaký hodně univerzální test. Nicméně otázka co pak s tím, pokud něco nebude sedět. Ale tak na to se vlastně můžu ptát taky na ofiko podpoře, když jsem si koupil značku. Počítám, že by mohlo jít nastavit ve sliceru, aby případné nedostatky kompenzoval.

    NAVARA, ANDY_WARHOL: Kostka je fajn na vnější rozměry v kolmých osách. Ještě jsem si vybavil nějaké testy zkosení, zkusím to dohledat.
    Mě šlo i vnitřní rozměry.

    LEXXA: No, právě troubou s rozumným nastavením teploty nedisponuji. Ta naše je binární. Buď hřeje, nebo nehřeje, při pečení ji chodíme hlídat ručně podle teploměru. Jo, můžu do ni hodit 2 cihly, vyhřát ji na těch 50 - 60 °C a pak ji nechat běžet bez ohřevu.

    *Next-gen* Mini 3D Printer Test by KakeruNekobeya - Thingiverse
    https://www.thingiverse.com/thing:6506234

    Děkuji za rady. Zužitkuji vše. Ono to asi bude ok, protože i ten dry-box má do sebe šroubovací průchodky a ty jsem zašrouboval úplně v pohodě, přitom natěsno (závit nemá vůli, jde to šroubovat dobře a zároveň ne lehce jako třeba kovový šroub s matkou). Tiskl jsem je tedy na minimální výšku vrstvy, ale zase s "input shaper" a dobrý. Asi plaším zbytečně.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PECA: 1. trouba na horkovzduch na 60 na 4 hodiny
    2. jak pisou, kostka 3x3x3 (osobne pouzivam voron cube v orce), kvalitni suplera a kalkulacka.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PECA: Kostička 3x3x3 cm mi měla nepřesnosti až v setinách :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PECA: #2 - existuji i sady kalibracnich tisku a postupu, napr: [QWWERTY @ 3D tiskárny]

    za ty roky urcite vysly i nejaky novejsi/lepsi - pokud najdes nejaky easy a dobry, tak se muzes podelit :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PECA: na to staci přeci vytisknout jednoduchou kostku o hraně 10 mm a suplerou oberis všechny rozměry
    A tu si vymodelujes sám, ale lze i stáhnout
    PECA
    PECA --- ---
    Dva začátečnické dotazy.

    1/ TLDR - šikovná sušička?
    Dodělávám dry-box z IKEA Samla 22 l. Struny nejsou optimálně suché, tudíž bych je před vložením do dry-boxu rád předsušil. Možná bych našel starou sušičku na ovoce, ale nevím, jak moc věřit tomu termostatu co to má (lze otestovat teploměrem).

    Rád bych něco vyzkoušeného, dobře funkčního, za dobrou cenu. Stačí na jednu 1kg špulku, ať to nezabere moc místa. Má někdo nějaké osvědčené tipy?

    2/ TLDR - ověření a případné nastavení přesnosti tisku u Prusa MK4?
    Mám Průšu MK4, tiskne dobře. Nejsem si jistý přesností. Je fakt, že co jsem tisknul teď do dry-boxu, tak tam se nasunují držáky špulek na takové lišty, obojí tištěno a sedí to jak prdel na hrnec. Na druhou stranu jsem už nevím co tisknul a potom mi do toho nešlo něco zasunout, co nebylo tištěné (nevzpomenu si teď co), jenomže to mohlo být nepřesností modelu.

    Prosím o radu na nějaké vhodné modely pro ověření i toho co mě z nezkušenosti nenapadne změřit. A vlastně ani nevím, jak bych to na té MK4 potom ladil. Šupléru mám a měřit s ní umím.

    Za užitečné rady děkuji předem :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    nejnovejsi prirustek, aneb kdyz vam kamaradi a deti rozeberou vsechny ukulele.. :) (to se u me tak bezne stava)

    FARIN
    FARIN --- ---
    ABS/ASA se da lepit timhle, maji to bezne v hobby marketech
    CEYS Lepidlo na tvrdé plasty | www.renovacekuze.cz
    https://www.renovacekuze.cz/CEYS-Lepidlo-na-plasty-d398.htm
    ACID
    ACID --- ---
    Kundakem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam