• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Tak mi také Malina dorazila. Až teď na to koukám. Kde jste kupovali napájení a jaké? Jasně nějaké MicroUSB mám, ale rád bych něco v jednom kuse, co vrazím od zásubky a nestarám se.

    Zde je to docela rozepsané:
    http://www.raspberrypi.org/archives/260
    5V 700mA micro-USB jack (mA může být nižší, ale pokud bude něco žrát z USB, tak se to může projevit).
    MUXX
    MUXX --- ---
    MUXX: prodano
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MUXX: drahy
    MUXX
    MUXX --- ---
    nemam na to pi cas ani naladu. nechcete to nekdo koupit nez to dam na aukro? brno, 1000kc + postovny
    MUXX
    MUXX --- ---
    SIIRIUS: farnell
    ERROR
    ERROR --- ---
    me dneska prisla malina od Farnellu a jede v pohode, resp bootne to do bootoaderu (barevna obrazovka)..
    mam v praci maly sdcko na ktery se nevejde full image takze uvidim az vecer
    kazdopadne OK dioda nesviti ale to je predpokladam tim ze to nenajde duhou partition..
    SIIRIUS
    SIIRIUS --- ---
    MUXX:
    MUXX: Mohu vedet, zdali jsi tu svoji funkcni Malinu dostal od Farnelu nebo RS components?
    BYDK
    BYDK --- ---
    Prijde mi to vsechno jako stejna technologie....

    Money make money - MCU-mikroelektronika
    http://mcu.cz/news.php?extend.3123.14
    MUXX
    MUXX --- ---
    ja jsem zkousel installer fedory: http://www.raspberrypi.org/archives/805
    SIIRIUS
    SIIRIUS --- ---
    TALAGE: Osobne jsem zkousel nahrat image jak pomoci dd tak pomoci win32diskimager programu. Karta po nahrani byla v obou pripadech v poradku, ale pocitac se nerozebehnul. Co rad slysim, ze alespon nekteri maji funkcni kus, tak ten co prijde misto tohoto snad bude fungovat taktez. Pokud ma nekdo napad jak zarucene potvrdit "spravne" nahraneho image na kartu, jiste nebudu sam kdo bude rad za nej.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    TALAGE: mikro sd a redukci jsem zkousel ale nic....
    s tim image je to jasny ale nenapada me jak to overit... zkousel jsem ale 3 ruzny image a nahraval jsem je asi milionkrat tak ze tam problem asi nebude..
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    S rozbehnutim jsem mel taky problem, ale nakonec jsem vyresil pomoci redukce a mikroSD.

    A mam takove tuseni, ze se raspi nerozbehne, dokud neni korektne nahran image na karte . . .
    Nestli treba nebude problem tam.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    MUXX: tak jsem tam soupnul novou a jako fungujici potvrzenou kartu a.........hovno......... :-(
    Tak ze moje raspberry si udela vejlet do Leedsu..
    MUXX
    MUXX --- ---
    jste me vydesili. zkusil jsem to bez klavesnice a v pohode. do usb jsem dal dongle a sviti.
    karta sandisk, napajeni 0.7A nabijecka na samsung telefon
    pwr sviti a ok blika

    akorat nevim jak poznat jestli mam stejnou serii
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    SIIRIUS: to je dost v prdeli... vypaa to ze se fakt nepovedla jedna davka.... :(
    SIIRIUS
    SIIRIUS --- ---
    MARECEK: Mam uplne stejnou zkusenost jako ty na obrazku. Jedina aktivita, kterou jsem s Pi dostal je svitici PWR a OK dioda. Na pripojene usbklavesnici se ani LED diody nerozsviti. Obavam se, ze to asi nebude o par vadnych kusech. Taky jsem zkousel ruzne image na 8GB sd karte, ale je to mrtve.
    P.S. UPS mi to taky hodila do schranky na dopisy...
    PETJU
    PETJU --- ---
    Ono totiz nikdy to, co se mysli dobre, nejde zrovna lehce..
    Nabidnou ti sice bezplatnou vymenu za novy kus..jenomze pokavad je spatna cela revize, tak to stejne nema smysl..imho.

    Je tech popsanych problemu na webu vic?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    MUXX: 1A mam a zkousel jsem ale bez uspechu
    PETJU
    PETJU --- ---
    MUXX: Zajimave!
    MUXX
    MUXX --- ---
    MARECEK: jaky si zkousel ty zdroje? ja mam doma totiz jenom 0.3A, 0.5A a 0.7A. nekde jsem cetl ze snad by bylo potreba idealne 1A. pi mi zatim lezi na stole neb nemam klavesnici...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam