• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    LUDO
    LUDO --- ---
    no to si zo mna v tom Farnelli robia prdel, dodanie som mal mat minuly tyzden a predbehnu ma ludia co to mali mat v srpnu? :/

    asi im napisem lichotivy e-mail
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    zkousel ste nekdo rozchodit to ovladani po hdmi ?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Tak už openelec xbmc šlape na plnej výkon bržděnej sdhc class2 :( zejtra si koupím 10 ať to frčí :)

    Krabička jak sem zjistil není třeba, alespoň se bude líp chladit :D


    Zatím ovládám z booka přes mozillu, ale čekám až dorazí ovladač :)


    Oproti pouštění filmů na wiimc fakt mazec :D
    MBR
    MBR --- ---
    dneska dorazila. vecer si s tim pohraju.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    jak vam zavidim, uz bych tu vecicku taky mel rad doma
    BYDK
    BYDK --- ---
    Tak mi dneska prisel trpaslik. :) Zajimave je, ze jsem mel dorucovaci lhutu az na konci srpna. A najednou ho mam v ruce. :)
    Zatim se raduju. Ted jeste uvidime, jestli bude chodit jak ma.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Tak malina (od Muxxe, dik :) je od včera doma a po počátečním neúspěchu šlape

    Nemaje linux sem instalovat win verzi raspbmc. Na 64bW7 instalátor ani nenaběh, zkousnul až W7starter na netbooku manželky. Tam se karta naformátovala v pořádku.
    šoupnul sem jí do maliny systém naběh, doáhnul z netu co chtěl a chtěl po mě login, protože sem nenašel doma USB klávesnici odpojil sem napájení.
    Znova ho připojil a .... NIC, malina tuhá jen svítí power, zkusil sem přeinstalovat kartu a zas nic :(
    Nasranej že sem vyhodil litra sem šel makat ven.
    Večer sem k tomu sednul a po hodině marnýho snažení mě napadlo zformátovat kartu ve windovsech a nahrát znova instalátor a hle ono to běží :D po vypnutí při loginu zas mrtvo.

    Stáhnul sem si liveCD fedory který sem spustil virtualboxu, ale zaboha sem se nemoh dostat na kartu, myslel sem že je to kvuli virtuálu, ale v práci na jiným kompu sem zjistil že je to jen tou kouslou kartou kterou stačilo naformátovat.

    Dneska sem nainstaloval openELEC, kterej šlape vpohdě na první pokus :)
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    Dneska od farnellu: Zboží z Vaší objednávky bylo odesláno ... slinty slint...
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    povim vam ze je to super :-)
    jsem prekvapenej z ty rychlosti - cekal jsem ze to bude daleko pomalejsi...
    BYDK
    BYDK --- ---
    MARECEK: JOjo, urcite 10ku. Cim vyssi Class tim vyssi rychlost. ;)
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MARECEK: V tomhle mas urcite pravdu... to se pozna i u rady jinejch zarizeni.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    urcite bych ale sel do class 10 karty - soudim dobu bootu podle diody ale prijde mi to celkem rozdil mezi tou class 4 a class 10
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    urcite mi funguje:
    Kingston micro sdhc 8gb class 4 (SDC4/8GB) v adapteru co mam ze staryho telefonu
    Kingston SDHC 16gb class 10 (SD10G2/16GB) co maji na alze

    nechce se mi ale muzu zkusit jeste dalsi ale verim ze to bude fungovat...

    a adapter je imho uplne putna...-zkousel jsem 850mAh od motoroly a 1200mAh od nokie (proste bezny nabijecky co mam od nejakejch mobilu) a uplne v klidu oba dva...
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MARECEK: byl bys tak hodnej a v nestrezene chvilce sem hodil seznam karet, ktery jely a deklarovany proudy tech adapteru, se kterejma to kamaradi ?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    SUCZKER: musel jsem to trosku zdramatizovat... :-)
    jasne ze to fungovalo okamzite... - hned po pripojeni adapteru problikne zelena dioda a driv nez napocitas do 5 tak zacne blikat jako diva a bootovat (nemam monitor ani nic tak ze soudim jenom podle chovani diod)...
    Povedlo se mi bootnout temer se vsema kartama a adapterem se kterejma puvodni raspberry nezilo tak ze je naprosto jisty ze predchozi deska je vadna...
    Tak ze tohle je vyrizeny a ted uz jenom zabava :-)
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MARECEK: ...a pokracovani ?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    Tak dneska mi prislo druhy raspberry (evidentne vymena za nefunkcni kus i kdyz mam to nefunkcni porad doma) tak ze jsem tam strcil kartu co mi nefungovala tom puvodnim....
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    tak a do ctvrtice... :-D tohle vypada ze bude ono...
    seriak je vytaenej na tech gpio a je dostupnej jeste pred bootem tak jsem zvedavej co z toho poleze...
    http://lavalink.com/2012/03/raspberry-pi-serial-interfacing/
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    porad to ale neni ono...-chtel bych to tam napichat bez nejakyho pajeni a dalsiho hw...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam