• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MARECEK:
    1, jeste sem si nic nekoupil
    2, uz sem neco podobnyho instaloval, co bych chtel s malinou delat, akorat na notebooku a taky sem si s tim poradil.
    3, rad se neco noveho naucim
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    SPM: prasarna to sice je ale o nic nejde... na normalnim serveru bych to samozrejme nedelal... spis si rikam jestli tu swapku nedat pryc uplne... at to radsi spadne nez aby to swapovalo
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: Projevuje. Zapsat X bajtů na danou pozici přímo na disk a zapsat X bajtů do čehosi virtuálního jako soubor ještě navíc na žurnálovacim FS prostě není stejné. To že ve velikosti pár MB je viditelný rozdíl pro uživatele prakticky asi nepostřehnutelný je věc další... a jo, je to prasárna :)
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    ANDY_WARHOL: tak to sis koupil zarizeni jak sity na miru pro tebe :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    my co nas linux v podstate nezajima (ale sme ochotni ho akceptovat v pripade maliny) a sme odkojeny woknama sme proste zvykly na swap file :)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    AXTHEB: Ale mi je to fuk, klidne si to do toho fajlu mastete :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Neprojevuje. Prace se swapfajlem udelanym na ext3/ext4 je uplne stejne rychla jako se swap partisnou.

    TALAGE: To mas jak s opicema v kleci a bananama. Zadna prasarna to neni.
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    SPM: Presne tak. Pokud mam v kernelu nativni podporu swap file systemu, tak proc "konvertovat" pred zapisem na bezny FS, otvirat soubor pro zapis atd.

    MARECEK: O tom zadna. Ale je to proste prasarna :)
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    SPM: hele vzdyt to stejnak nema co swapovat a kdyz si svapne par mega tak je na ty flashce rozdil mezi fs swapem a file swapem zanedbatelnej.......
    SPM
    SPM --- ---
    ANDY_WARHOL: Ne, ten soubor stejně jenom emuluje diskový zařízení, takže má konstantní velikost. Naproti tomu při zápisu do něj se navíc projevuje latence FS, na kterém leží, takže je to ještě pomalejší...
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    kdo pouzivate napajenej usb hub, mrknete prosim do dmesg jestli vam to taky hazi ty resety....
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TALAGE: duvod ? ja teda nevim, linuxu moc nehovim, ale neni to tak, ze partition ma pevnou velikost, kdezto swap file bude mit jen tolik kolik bude potreba ?
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    AXTHEB: Nad vykonem jsem nepremyslel, ale aby se mi valel swapfile nekde na root fs, nedejboze nekde jinde, tak bych se musel zgrcat a pazoury si urazit. A totez bych delal vsem adminum, kteri pro toto nemaji konkretni a zavazny duvod (ktery si neumim predstavit).

    Pardon, asi jsem ze stare skoly.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TALAGE: Proc? Realne je vykon uplne stejnej, od ty doby co ext3 nejanci s atime.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MBR: sakra na to jsem nepomyslel...
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    Checht :)
    MBR
    MBR --- ---
    RAINBOF: zkousel jsem , pri instalaci to napise error ze to neni pro ARM architekturu
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MBR: a co treba teamviewer ?
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    MBR: Ten router ma urcite NAT, tusim ze tomu vznesene rikaji nejaka Service (maji to i nejlevnejsi sunty), zkratka udelas preklad na port tcp/22 na toho Raspiho. (Idealne z nejakeho vysokeho portu, at ti tu dvacetdvojku nebombardujou boti.) Pokud mas verejnou IP static, neni co resit, pripadne muzes pouzit DDNS ...
    MBR
    MBR --- ---
    TALAGE: no tam je problem kdyz se na to budu chtit dostat z internetu. protoze to Raspi ma lokalni IP na moji domaci siti.verejnou IP ma jen ten router co slouzi jako GW. mozna pres nejaky VPN bych to mohl dat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam