• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Hlavni vyhoda malinyovyho kolace je, ze ma akceleraci videa. Coz rozhodne neni bezny.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    vcera me konecne rs pustili do systemu k objednavce, dodaci doba 9 tydnu :(
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    INDIAN: neni to spis pro nejaky vyrobce ?
    malina ma vyhodu, ze je to prave pro kazdyho
    a taky cena, vcera sem objednal a platil necelych 30 ecek is dopravou, ty tvoje bordy zacinaji na nejakych 70 a asi bez dopravy
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    kdyz uz tu nekdo pastoval naky alternativy, nevim jestli neobjevuju ameriku ...

    PC Engines ALIX system boards
    http://pcengines.ch/alix.htm
    BYDK
    BYDK --- ---
    JA pouzivam tenhle 1A adapter.

    VYSOCE KVALITNÍ USB nabíječka iPod iPhone SKLADEM (2424738793) - Aukro - největší obchodní portál
    http://aukro.cz/vysoce-kvalitni-usb-nabijecka-ipod-iphone-skladem-i2424738793.html
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    KEDRIGERN: vem normalni JAKOUKOLIV nabijecku od mobilu co ma microusb, podivej se na cislo pred pismenkama mA a kdyz je to idealne v rozsahu idealne 800 - 1200 (coz bude vetsina) tak to tam proste zapoj a nehledej ve veci jako je zdroj zadnou vedu... ;-)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    TALAGE: No moc jsem nenašel. Až budete mít něco z ČR ozkoušené, tak napište. (Já jsem ještě na malinu nestihl šáhnout :( )
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    SUCZKER: Minimum 700mA. radeji vice, pokud budes pripojovat periferie . . .

    Jak pise Andy, jakykoliv universal delany pro nabijeni pres mikroUSB.
    U Zeleneho chrchla to mit urcite budou.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SUCZKER: vyber si podle parametru libovolnej univerzal a mas to, ci pripadne nabijecku na mobil s usb koncovkou plus kabel na mini usb
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    sry, poradi nekdo, kde koupit vhodnej samostatnej adapter ?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    uz jste zkouseli betu wheezy?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    AXTHEB: to by melo fungovat ale moc se mi nelibi ze bych musel kazdy zarizeni nejdriv rucne definovat...
    jak je to reseny treba na ubuntu nebo na "velkym" debianu?- kdyz tam svihnu usb tak se mi to automaticky mountne a rucni mount jsem pri beznym pouzivani nemusel delat uz par let......
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    AXTHEB: ten debian.... nevim jak to tam je reseny a nikdy jsem to neresil protoze mi to vsude behalo out of box.. nebavi me to furt mountit rucne tak jsem zkousel loadnout usb_storage modul rucne ale nikam to nevedlo
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MARECEK: Co ti na tom beha za soft?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    konecne nejaka konkretni vec, ve stredu me pozvou abych si objednal, ovem shipping time 10 tydnu :(
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    mountej se vam automaticky usb disky?
    MBR
    MBR --- ---
    tak jsem rozjel to raspbmc, nicmene me to nechce nacist externi disk.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    vzhledem k tomu ze pametovka neni mechanickej hardisk, tak fragmentace je celkem burt, proste se adresuje kam se chce
    vzdyt pro ssd disky se pouziva specialni algoritmus, kterej zaridi ze je kazdy blok vytezovan stejne.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: Při swapon se udělá kompletní mapa bloků, zabraných tim swapfajlem. Čili nic specíálního, ten swapfajl bude normálně použitelnej.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam