• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    HELVETE: Dobrej nápad, ale konkrétně u mý TV nepoužitelný sice to vyřeší automatický vypínání maliny, ale když zapnu telku tak to automaticky skočí na HDMI s malinou a to by se manželce nelíbilo.
    Je škoda že je nenapadlo dát tam POE, to by bylo super napájení, píchnu na switch jede se :)

    KEDRIGERN: Už přes měsíc mě běží OpenELEC XBMC sem sním spokojený, oproti MC na wii je super.

    Mouchy to samodřejmě má
    - Asi nejzásadnější: nepřehraje DivX 3 :( vše ostatní je bez problémů :)
    - nefunguje "přiblížení" takže pokud stáhnete blbě grabnutej film s černejma okrajema máte smůlu.
    - při procházení v menu s obsahem to trochu laguje, začlo po nahrání knihovny s cca 500 filmama a 1100 dílů seriálů
    - nefunguje pořádně ovládání dálkáčem TV přes HDMI
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    HELVETE: Super způsob napájení :). Mě to teda z usb nabíječky nešlo :(.

    Zkoušeli jste někdo už xbmc? A jaké výsledky, je to použitelné?
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    KEDRIGERN: diky, kouknu na to.
    Jeste jsem ted odzkousel, jestli napajeni utahne USB port na TV a jede to bez problemu, takze taky +
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    HELVETE: http://www.root.cz/zpravicky/oficialni-raspbian-image-pro-raspberry-pi/ (ještě jsem nezkoušel, navíc nemám rychlou kartu)
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    tak mi dneska došlo Raspeberry od Farnellu, zkusmo jsem našel prvni microSD kartu s redukci, ddčkem tam dal Debian squeeze, hdmi kabelem připojil k telce, připojil klavesnici, myš a ethernet a světe div se, všechno běhá ok. Takže zítra začnu zkoušet víc. Zatim ale pozitivní dojmy z relativní rychlosti i použitelnosti.
    Nějakou doporučenou distribuci z těch známých a proč byste mi někdo doporučil? Nebo mám vyzkoušet a vybrat si sám? :)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Jestli někdo nezná:
    Přehled článků na Linuxsoft.cz v kategorii Raspberry π
    http://www.linuxsoft.cz/...ist.php?id_kategory=267
    Raspberry | Diit
    http://diit.cz/tagy/raspberry
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    LUDO: elinks a nemusis ani vypinat obrazky...
    LUDO
    LUDO --- ---
    Ako ste na tom s testovanim jednotlivych browserov, je nieco pouzitelnejsie ako Midori s vypnutymi obrazkami?
    URZA
    URZA --- ---
    The MagPi - A Magazine For Raspberry Pi Users
    http://www.themagpi.com/
    LUDO
    LUDO --- ---
    MBR: nvm ja som pouzil tu verziu z raspberrypi.org fora skompilovanu priamo pre malinu
    MBR
    MBR --- ---
    LUDO: mam v planu vyzkouset, hned jak se k tomu zase dostanu. nemel on byt defaultne v ty bete "Wheezy" ?
    MBR
    MBR --- ---
    LUDO: to jsem udelal, ale nebylo to tim.
    LUDO
    LUDO --- ---
    MBR: jedine co ma napada je povypinat vsetky inak celkom uzitocne featury - kontrolu clipboardu a pod.
    LUDO
    LUDO --- ---
    pozeram ze tu este nepadol nazov omxplayer, ide pod nim v poho 1080p
    MBR
    MBR --- ---
    tak openJDK v pohode funguje, ale teda ten freerapid ma tak otresnou perfomance ze je skoro nepouzitelnej. vytezuje procesor na 100% kdyz nic nestahuje. checknuti linku (jeden klik plus copy paste) trva asi 4-6 minut. wtf? nechapu to.

    kdyz neco zacne stahovat, tak potom vytezuje procesor jen cca na 30%. divny.
    BYDK
    BYDK --- ---
    PEEP: Dostal jsem to bez problemu 850MHz. Ramky muzes taky pretaktit o 100MhZ... na 500. Jinac jde z toho az 900 bez potreby menit napajeni procesoru. Kazdopadne pridal jsem na to pasivni chladic. ;) Nekteri lide ho tam nedali a pak se divili, ze to bylo nestabilni a padal kernel. :)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Prodává ještě někdo? Koupil bych ještě jedno pro kamaráda.
    URZA
    URZA --- ---
    MBR
    MBR --- ---
    MARECEK: aha, sorry, ja myslel v x a raspbmc,
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    MBR: koukam ze kdyz mam pusteny lxde tak se mi to taky mounti samo ale docela by mi bodlo i kdyby se to delo i ciste pro konzolovou sessnu...-nevim proc tam to nedela...
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    MBR: ty jo tak to me ani prd.... mluvis o tom kdyz mas nastartovany x a klikas si nebo jenom v init 2?
    MBR
    MBR --- ---
    MARECEK: me to automountuje flashky normalne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam