• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MBR
    MBR --- ---
    MARECEK: me se libil jen ten pruhlednej :)
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    pruhledne se jeste asi moc netiskne co? :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: Spravne.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    myslim ze ma 3d tiskarnu
    MBR
    MBR --- ---
    AXTHEB: jakoze muzes nakej sehnat/udelat ?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Si vyber a ozvi se mi do posty :)
    DEMONOFANARCHY
    DEMONOFANARCHY --- ---
    Jak resite krabicku? Na ebay cinani maji vse tezce prepalene... hazeni do cigar mi prijde trapny, tak nejaka krabicka z conrada a odpoledne s dremelem?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    bezdrat klavesnice a mys od logitechu a pekne na hovno :(
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    LOOKASH: Bezdrat klavesnice v poho.
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    mate nekdo zkusenosti s bezdrat sety klavesnice/mys?

    trosku se bojim jestli to utahne USBcko na maline...
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    KEDRIGERN: Tak a dnes jsem ještě rozjel IPTV (v PilsFree), čili jsem s Raspbmc docela spokojen.

    Jediné, co je nepříjemné, je přechod mezi přehráváním a menu - ten je velmi pomalý. Nicméně s tím má XBMC občas problém i na lepších strojích, čili by se to mohlo spravit.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    rozumite si nekdo s mpd?
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Dneska jsem nainstaloval (znovu novější) Rasbian a poté Raspbmc. Rasbian je fajn plnohotnodný Debian. Bohužel v repozitářích není XBMC. To Midori je fakt docela pomalé (stálo by za to vyzkoušet Operu, ta je rychlejší).

    Raspbmc je postavené na Rasbianu (včetně posledních optimalizací). Opravdu jednoduše se instaluje (vše si zařídí sám) a velmi rychle na něm nabíhá XBMC. V menu je relativně pomalé, ale přehrávání plynulé. Chodí mi i YouTube plugin - videa 720p (víc jsem nezkoušel). Také lze přepnout výstup videa analog/hdmi. Flashka detekována v pohodě. Ext. disk mi asi neutáhlo napájení (720Gb, USB 2/3, otáčky z hlavy nevím).

    ANDY_WARHOL: No mě spíš vyrazilo dech to, že by nějaká ofiko aplikace byla zárukou kompatibility/funkčnosti apod. Stačí se podívat na Adobe, či Nokiu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Introducing the Adafruit Raspberry Pi Educational Linux Distro – #piday #raspberrypi @Raspberry_Pi « adafruit industries blog
    http://www.adafruit.com/blog/2012/08/03/introducing-the-adafruit-raspberry-pi-educational-linux-distro-piday-raspberrypi-raspberry_pi/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KEDRIGERN: tak zrovna xbmc jsem provozoval na ubutu, to jak tam fungujou pluginy nema s operacnim systemem co delat. docela dlouho sem to pouzival (predtim na win)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    ANDY_WARHOL: Zkus se odprostit od pokaženého světa Windows (kde mám mnohem větší problémy s dlouhodobou podporou než na Linuxu).

    Tak já to dnes také zkusím :)
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    ANDY_WARHOL: na to ser...-to se prece muze stat s cimkoliv...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MARECEK: ja sem to zkousel asi deset minut, kdyz to prislo, asi za dva dny sem koupil jinou kartu a nainstaloval tam raspbian, kterej sem testoval vcera s midori, jak sem tu psal, takze se na to vrhnu pristi tyden to budu mit vic casu a zkusim ten open elec co tu nekdo inzeroval jako ze dobry
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MARECEK: nejhorsi je, ze se neco podobnyho muze stat kdykoliv s jinym pluginem a tak je jedina jistota prohlizec nebo autorizovany program ci oficialni aplikace
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam