• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TOMI
    TOMI --- ---
    ANDY_WARHOL: a mas s tim zkusenost? kluci z HongKongu jsou sikovny, ale myslim si, ze jen tak 640x480 z toho nevypadne...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TOMI: urcite je to velky problem ?
    1080P HDMI Male to VGA Female Video Converter Adapter Monitor Cable Cord AC033 | eBay
    http://www.ebay.de/...dapter-Monitor-Cable-Cord-AC033-/180897577395?pt=DE_Computing_Monitor_AV_Kabel_Adapter&hash=item2a1e55f9b3&_uhb=1#ht_3038wt_1141
    TOMI
    TOMI --- ---
    MARECEK: No jestli se nepletu, tak na rca2vga musis mit aktivni prvek. Konvertor, ktery stoji tak kolem tisicovky. Porizoval jsem si vga2rca, a byla do docela veda to vykoumat.

    Normalne se prodava redukce na hdmi2dvi a pak dvi2vga. A vyguglil jsem i primo hdmi2vga. Zde by to mozna slo pasivnimy prvky, ale nezkousel jsem to a moc tomu neverim, neb co jsem koukal na zapojeni hdmi2dvi a tak nejsou propojeny analogovy piny na kterych funguje redukce dvi2vga.

    Ja bych si rad poridil nejakej monitor na baterie (nelepe 5V, zatim jsem nasel jen 12V), ktery bych k RPicku mohl pripojit, ale domnivam se, ze to co Samgarr nabizi by mi asi nepomohlo a zas tak jednodusse to k RPi pripojit nejde. Ale jako muzu se mylit.
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    TOMI: spis RCA na VGA ne?
    TOMI
    TOMI --- ---
    SAMGARR: takze jestli jsem to spravne pochopil, tak kdyz RPi nema vga socket, tak budu potrebovat i hdmi2vga redukci??
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    tak sem vcera udelal apt upgrade a reboot a ted mi sviti cervena ledka a blika mi ok... tim to cely konci :-(
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    TOMI: Staci pripojit vga kabel a jedes. Napajeni je pres molex konektor, ted nevim jestli 5 nebo 12V.
    TOMI
    TOMI --- ---
    SAMGARR: jako schanim nejaky monitor, ktery by bezel na baterie (nejlepe 5V) a ktery bych mohl pripojit na Raspberry, ale bojim se ze nejsem dost naskillovanej k tomu, abych se ponoril do datasheetu a nejak to popajel...

    co vsechno bych k tomu musel "poridit/pripajet"?

    btw: nemate nekdo nejakou zkusenost s nejakym monitorem na baterie? Koukal jsem se na ruzne prenosne dvd prehravace, ale ty vetsinou maji pouze video vystup nikoliv vstup :/
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    uz je nejakej pouzitelnej android?
    SIIRIUS
    SIIRIUS --- ---
    512MB by sice stalo za to, ale i tech 256 neni k zahozeni. Prave jsem vyzkousel nekolik distribuci - pouzivam malinu vyhradne jako media centrum pripojene ke stare tv a Xbian.org je IMHO asi nejlepsi distribuce zalozena na Debianu.
    WEED
    WEED --- ---
    HA2K: 964,80 .. oproti puvodni cene narust, ale nelituji
    HA2K
    HA2K --- ---
    WEED: na kolik tě s poštovným vyšlo?
    WEED
    WEED --- ---
    HA2K
    HA2K --- ---
    Ahoj, kde Raspberry kupujete? na farnellu musi byt kupujici platcem DPH.
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    TRAGIKOMIX: Prave dorazila ;) prijemne prekvapeni tech 512MB
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    uz je nejakej funkcni a pouzitelnej android?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    TRAGIKOMIX: FFFUUU.... ted je moje malina neprodejna a presne tech 512 MB to chtelo, aby se s tim dalo normlane pracovat...
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    Model B now ships with 512MB of RAM
    Model B now ships with 512MB of RAM | Raspberry Pi
    http://www.raspberrypi.org/archives/2180
    BYDK
    BYDK --- ---
    ARTUS: No, ja tam dal normalni pastu, nechal si tam malinke plosky i bez ni a na to ty jsem pridal lepidlo. Nic zvlastniho. :) Musi to byt teda vterinak, co zvladne aspon 80stupnu. ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam