• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANDY_WARHOL: Nainstalovat max osekanou verzi akorat znamena, ze tam budes muset spoustu veci doinstalovat. To ze je neco nainstalene neznamena, ze to zere vykon, na to to musi byt spustene. Cili na tom raspbianu das service --status-all a vypise ti to spustene sluzby. Pokud chces aby se nejaka prestala spustet, tak das update-rc.d servicename disable, kde servicename je jmeno toho, co nechces aby bezelo - v tvem pripade to bude nejaky lightdm nebo co ma raspbian jako vychozi display manager
    ARTUS
    ARTUS --- ---
    ANDY_WARHOL: Jedu raspbian vzdáleně přes ssh a reaguje to celkem svižně, teda nedělám tam žádný náročný věci, jen webserver, ftp a podobně.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KAERO: zatím v ničem. potrebuju neco co nebude zrat vykon.,tak sonduju. kromě open elec jsem zkoušel pravé raspbian a bylo to dost pomalý. je tedy pravda ze jsem jen zkusmo nainstaloval nejakou ranou verzi a pustil to. tedy i s okny. nicméně sem usoudil ze bude lepší nainstalovat něco max osekanyho aby zbyl výkon na to co tam chci vyzkoušet.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ANDY_WARHOL: a v cem nevyhovuje raspbian? staci nespustit xka...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    super :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ANDY_WARHOL: arch je osekanej celkem dost a defaultně nemá GUI žádný
    https://wiki.archlinux.org/
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QWWERTY: je to minimalisticky bez okynek ?
    potrebuju aby tam slo instalovat legacy usb a alsa.
    ale to by asi melo jit vid ?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ANDY_WARHOL: arch? je sice trošku jinej než debian, ale má fajn dokumentaci na wiki
    kdysi dávno jsem ho měl jako distro na ntb :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    chtel bych vyzkouset nejaky veci na maline, na ktery potrebuju jen linux bez x oken. co mam hledat ? jakou distribuci byste mi poradili ?
    nejsem v linuxu kovanej, takze se omlouvam za takto amatersky dotaz. chtel bych si s tim zkusit trochu pohrat
    LOG53
    LOG53 --- ---
    RUSTU: Tady seznam http://elinux.org/RPi_SD_cards, běžím bez problému na ADATA 32GB CLASS 10 ASDH32GCL10-R.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LOG53: pokud ta zvukovaka funguje ve winech na normali standardni driver, tak ti bude bez problemu fungovat i v tom linuxu, pokud se neobejde bez driveru od vyrobce, tak i tak by mohla fungovat v linuxu, pokud ji ma dost lidi a nekdo na ni ten driver udela. ale ja nejsem moc linuxar, takze ti vic neoradim
    LOG53
    LOG53 --- ---
    ANDY_WARHOL: Mám standardní wheezy, ještě nezkusil, předpokládal jsem menší či větší problémy a hlavně neznám syntaxi mnt :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LOG53: zkusil si to ?
    prej by mely usb zvukovky fungovat normalne, zalezi co tam mas za distribuci taky.
    LOG53
    LOG53 --- ---
    HA2K: Zrovna pročítám (externí) diskuze, potřebuji připojit mAudio Fast Track Pro.. někdo nějaké nové poznatky nebo tipy? díky moc
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    zkoušel někdo z vás připojit matrix LCD?
    mám tu mono128x64, který by mělo být kompatibilní s ST7920
    připojil jsem to přes SPI podle tohohle a zkopíroval kód odsud , ale jediný co dostanu jsou rozsypaný pixely
    k vidění zde (mění se tak rychle, ptže mají nastavený 5ms místo originálních 2s)

    tuším, že problém je v nastavení frekvence u SPI - podle parametrů displaye, by měl být nastavenej na 2 MHz, což by mělo odpovídat příkazu SPI.setClockDivider(SPI_CLOCK_DIV128), nicméně ani s ním mi to nefunguje korektně :/ (zkoušel sem i ostatní hodnoty, ale nechytlo se to)

    tušíte někdo co bych mohl ještě zkusit?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    COMATORY: bez Karty (sytému) je mrtvý ;)
    COMATORY
    COMATORY --- ---
    jen takova zacatecnika - melo by raspberry pi neco na vystupu ukazovat i bez SD karty? mi to doslo postou, pripojil sem nabijecku a HDMI, zapne se to ale kdyz prepnu na hdmi na telce tak nic nevidim.
    muze to byt tim ze nemam strcenou SD kartu? moc slaba nabijecka (diody sviti)?
    HA2K
    HA2K --- ---
    RUSTU: já jedu na Pretecu a zatím jsem žádnej problém nezpozoroval.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    RUSTU: Nekupuj Patriot LX series
    BYDK
    BYDK --- ---
    Jedno SDcko class 10ku tu mam. Rad bych vyzkousel, ale predelali jsem PI na microSD. :D
    RUSTU
    RUSTU --- ---
    mate prosim nekdo overenou nejakou SD class 10 kartu, nejlip jeste s vic distribucema? co jsem koukal a slysel, tak je to dost problematicky, hodne jich nefunguje, tak bych rad kupoval s nejakym hintem... dik
    HA2K
    HA2K --- ---
    MARECEK: díky. to jsem hledal a nenašel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam