• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    KAERO: predstav si ze vemu dve kamery - dam je k ocicku a podle softu co bude na maline budu nasledne ovladat PC windows jakosto HID mouse. Zakladni pozadavek je tento ... Krypl lezici na posteli s urazenou palici co se nemuze hejbat dostane na palici neco co bude mit vystup do pocitace televize cehokoliv - bez potreby ovladacu. Tim padem idealni je HID mouse emulace, a tim cimsi bude ovladat nejakej kus cernej co beha po obrazovce - napriklad kursor ...

    otazka cislo 1 - je na to spousta softu ( primo pod linux), ale muze to malina zvladnout?
    otazka cislo 2 - da se udelat emulace HID napriklad pres OTG vystup?

    ANDY_WARHOL: jj prave ze jsem nasel primo linuxovy baliky, ale tam to hazi emulaci portu myse do prostredi, tak pokud by to HW malina zvladla jen to hodit jako neco co jen zapojim a jedu ... okouknu ...
    KAERO
    KAERO --- ---
    ABDULAH: pokud chces ze vstupu dvou kamer ovladat windowsi mys, proc to hnat pres mezipocitac s linuxem? a pokud to chapu dobre, tak po pripojeni maliny do usb portu pocitace s winama bys na maline emuloval mys. coz znamena zase tvorba software.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    AXTHEB: a myslis ze by to zvladlo ten soft? jeste pak jak udelat ten prenos aby to pdo woknama behalo jako HID :-(
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Soon(tm)
    Raspberry Pi camera module sneak peek, and Model A unboxing | Raspberry Pi
    http://www.raspberrypi.org/archives/3224
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    AXTHEB: aha a kurva ... nejaka jina moznost jak pripojit jednu nebo dve kamery?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ABDULAH: USB kamery maj pod raspi kolem 1fps.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    moh by mi nekdo z vas poradit ohledne jedne aplikace? Rad bych to popohnal nejakym armem a raspberry za 700 vypada pekne ...
    My idea :-D LOL potrebuju neco kam pripojim jednu nebo dve kamery, nainstaluju free soft pod stavajici distribuci linuxu a do toho zasunu do USB normalne konektor a pokud mozno to pres to i napajel - nemusi byt. Vysledna funkce bude - dle pohybu oci se bude ovladat pocitac :-) zde problem cislo 2 - jak nastavit OTG USB vystup na device aby se choval jako HID MOUSE :-) a vysledne hodnoty z toho softiku cpal do toho portu ...

    Nevedel by nekdo? HW si udelam to mi zily netrha, ale SW fakt neeeee ble tfuj ...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    BYDK: UART, SPI, I2C .. to je pro mě těžký sci-fi
    jsem technik, ale ne programátor ... můj největší úspěch s matrix LCD přes SPI jsou zatím náhodný znaky a to i přesto, že jsem použil přesnej postup podle cookinghacks :))

    na připojení jsou použil kódy z Adafruitího githubu
    BYDK
    BYDK --- ---
    QWWERTY: Ja tohle rozchodil na Arduinu. Vyuzil jsem tu knihovnu ze.
    Co ty?
    Ja totiz tak nejak porad cekam, az bude poradne udelana knihovn na GPIO. Zatim tam neni UART ani SPI a dalsi veci, tak na to zatim prdim.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    btw včera jsem si hrál s DHT 11 a jestli jste líní zkoumat pinout, tak tu máte nápovědu ;)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    zatim sem necetl, ale k tematu
    Raspberry Pi: malý počítač, velká komunita nadšenců | HW.cz
    http://www.hw.cz/produkty/raspberry-pi-maly-pocitac-velka-komunita-nadsencu.html
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    QWWERTY: ale me to na te karte uz jelo, hezky dlouho. ale zkusim, jen co nejakou najdu
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    btw zkoušel někdo z vás Openbox?
    rád bych zprovoznil tohle http://mimasgpc.free.fr/openbox-menu_en.html ale mám problém s glib-2.0 a gtk+-2.0
    apt nainstaloval gir1.2-gtk-2.0 a gir1.2-glib-2.0, ale vypadá to, že ten openbox se domáhá normálního glib
    tušíte někdo jak to obejít a zporovznit?

    aktuálně běžím na Moebius distru
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MR3SKA:
    zkus jinou kartu ... mě už se R-Pi taky nepovedlo rozjet s 32Gb Patriotem, ale na 16Gb Verbatim, kterej jsem tam měl předtím, jede np
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    tak me raspberry zrejme odeslo vecnych lovist. Ani po novem nahrani systemu na kartu a pouziti silnejsiho zdroje nic nedela... Sviti jen PWR a dal se nic nedeje :(
    KAERO
    KAERO --- ---
    SAMGARR: a, skvele. si to projdu, promyslim a dam ti do tydne vedet.
    LOG53
    LOG53 --- ---
    Znovu zdravím, rozjeli jste pls někdo NX server a jste schopni se připojit? Postupoval jsem dle poměrně detailního návodu (http://www.tiaowiki.com/w/Install_NX_Server_on_Raspberry_Pi), ale při pokusu o spojení (a akceptovaném jméně/hesle) se mě klient ptá na nějaký "passphrase", který jsem nenastavoval... díky moc!
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    KAERO: v sekci support je ke stazeni datasheet, pisou 3.8W pokud se nepletu.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SAMGARR: jsem slepy - uz jsem nasel instalacni navod. podpora vypada v pohode. jeste nemuzu najit jakou to ma spotrebu... :(
    KAERO
    KAERO --- ---
    SAMGARR: to vypada hezky. jak je to s podporou RPi?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Cus, nemel by nekdo zajem o hromadnou objednavku dotykoveho LCD pro raspberry? Nasel jsem tenhle 10" dotykac za celkem dobrou cenu, ale objednavat jeden kus se moc nevyplati diky postovnymu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam