• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KAERO
    KAERO --- ---
    DARKJESUS: mam wifi dongle d-link DWA131. v openelec a raspbmc mi to jelo hned, v raspbianu jsem musel pouzit wicd (nahrada za standartni network manager, ale to je spis chyba v netw. manag., protoze z bashe to taky jelo hned)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    KAERO: no na netu jsem nasel ze pasivni ma bejt napajenej ze "signalu" spis z tech 5V ... aktivni ma napajeni bokem ??? ... http://static.ddmcdn.com/gif/hdmi-connector-diagram.gif - asi proto jsem nasel ze za diodu lze privest externi napajeni - pres diodu ...

    tenhle ma napajeni i audio vystup ... http://www.ebay.com/...80P-HDMI-To-VGA-Audio-Converter-Adapter-For-STB-DVD-HDTV-Notebook-/400416911394?pt=US_Video_Cables_Adapters&hash=item5d3ab53022
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    KAERO: presne, akorat bych te opravil, dvi je digitalni, ale ty myslis vga, jehoz konektor je take na zminovanem kabelu
    KAERO
    KAERO --- ---
    ABDULAH: imho v tom kabelu nic zalite neni. pokud by tam byl aktivni prevodnik, tak by tam byl vstup pro napajeni a urcite by to zobrazili na fotce, protoze by to byla ta pridana hodnota ne? a bez aktivniho prevodniku z hdmi digitalu neudelas dvi analog.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: delej jak myslis, pokud to nekdo uz vyzkousel, tak ok, ale to ze je neco podobnyho neznamena, ze to je skutecne to samy....
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ANDY_WARHOL: na maline foru jsem nasel podobnej kde pisou ze se ma dodat jen napajeni, ze chybi 5V ... navic to chci do zarizeni dke se vsechno rozebere na desky ... rekneme na mobilni DVD/BLueray/TV prehravac do 2000 :-D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    co tim chci rict, ze snaha usetrit na takoveto veci a koupit neco zdanlive levneho se vetrinou nevyplati... budes mit doma kus dratu k nicemu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: no problem je ze je to zbytecny riziko. muzes koupit funkcni a muzes koupit nefunckni, ja sem takhle nedavno na ebay koupil konvertor z display portu na dvi, u ati karet muzes zprovoznit tri monotory, pokud jeden monitor je na display portu nebo mas display port konvertor, problem je ze ty konvertory jsou dva druhy, aktivni a pasivni, s pasivnim ti ale budou fungovat monitory pouze dva - bud oba na dvi, jeden hdmi druhej dvi, jeden hdmi druhej dp port pasiv, jeden dvi druhej dp port pasiv, ale pokud nemas ten konvertor aktivni, tak tri monitory proste fungovat nebudou, tak sem koupil jeden co byl deklarovanej jako aktivni a co myslis, nefungoval.
    jo sice se mi omlouvali a at jim to poslu zpatky ze mi vrati penize, jenze by me to na postovnym vyslo tolik, ze mi to za tu namahu nestalo...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: no je to tam napsane dost jasne, nebude to imho fungovat

    Raspberry Pi Cables & Connectors | Raspberry Pi Spy
    http://www.raspberrypi-spy.co.uk/2012/03/raspberry-pi-cables-connectors/
    tady je mimochodem seznam toho co malina podporuje pro pripojeni, je z toho videt, ze pokud nejakej konvertor na hdmi tak jedine na dvi, na vga konverzi musis podle me mit nejakou krabicku, nejsem si jistej, jestli to jde udelat jen kabelem, ale hadam ze ne
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    ANDY_WARHOL: prave proto se ptam :-(
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    zdravim, jakozto raspberry newb (zatim je na ceste) bych mel dotaz na zkusenejsi "uzivatele" :) pouzivate nejakou wifi? zajimalo by me jestli nekdo objevil nejakej levnej malej dongle... samozrejme jsem projizdel eshopy, ale radsi bych vzal neco overenyho, aby pak nebyl problem s kompatibilitou.

    Zaroven bych se rad optal jak je na tom Midori nebo jinej browser s flashem a HTML5 na raspberry... je to koukatelny v nejakym rozumnym rozliseni (420p)?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: asi bych do toho nesel "This HDMI to VGA HD15 (male) connects your HDMI device, like your Blue Ray Player, DVD player (not computers and laptops) to your monitor."
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    PISTA1: jedna kamera musi mit vyssi rozliseni - bude dal ... bude vic vadit v zornem poli ... zatimco dve muzu dat malinky co min vadej ...
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    ABDULAH: Nebylo by jednoduší použít jen jednu kameru snímat celej gzicht a mrkání řešit přes sw?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ABDULAH: podle ME by to jít mohlo. stačí si po gpio
    posilat nejakej řídící signál.
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    AXTHEB: neco treba o vejkendu? to tam nikdo neni? :-D
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    mam dotaz ohledne kamer ... nemuzu to najit nikde ...

    kdyz mam kameru s CSI interface - tak je rizena I2C ... tim padem by mela zvladat i zapinani vypinani snimkovani atd ... myslite ze by slo ten interface prepinat mezi dveka kamerama? I2C zustane stejny a clock a DATA bych prepinal treba nejakou 4066tkou pres GPIO externi nohu ...

    bohuzel nevim jak se strejdy optat aby mi odpovedel a dle vseho se to asi jeste nikdo nepokusil udelat ...

    okukoval jsem kamery 640x480 coz by stacilo z mobilu atd ... na CSI taci malej bazmek co se jen vyrobi a ted to prepinani ... bohuzel s tou jeho picture jednotkou jsem nikde nic extra nenasel ...

    jen se mi nezda ze by to neslo - sejmout snimek ... zresetovat interface nacit z druhy kamery a porad dokola ... a dle toho sledovat a rozdelovat softem ...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    hm tak ty dve kamery asi nepujdou ... dle vseho CLK nevychazi od krystalu ale z kamery ... to pak meni vse ... skoda ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam