• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN: jasne. :)

    ANDY_WARHOL: co je cilem, mi v PI funkcni linux, neasi... :) jo, muzes pouzit nejakou distribuci primo od nich, ale ona to neni takova legrace potom.
    ja si do svyho PIcka leju gentoo, protoze si muzu udelat svy minidistro, kde bude jen to co potrebuju. apriori ja mam PIcko kvuli tomu, ze cekam asic jednotky na dolovani btc a to picko mi to bude ridit cely. kontrolni jedntka no.
    takze nez mi prijdou ty procesory, tak si s tim hraju a zkousim co to umi. tedka me ceka nalejt do toho xka a zkusit nejaky prehravani filmu v hd nebo halfhd. jestli to zvladne ten procesor.
    a resim, jestli do toho nezkusim zkompilovat firefox a libreoffice, ale to bude spis pro prdel...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    muzu se zeptat, co je cilem ?
    chapu ze yocto je nejaka linux distribuce, ale zajima me, proc nesahnete po necem standardnim, jake to pak ma vyuziti ?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN: no zkratit ten cas. :)) ty 2h40m jsou celkem success, oproti 7h :0)
    kdyz navic nasadis ccache a distcc, tak uz lip udelat nemuzes :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VYHULENY_UFO: jj, trva to veky, ale co se da delat.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN: emusis mi davat vedet, me to chodi a perfektne...
    preklad gcc4.6.4 cca 2h:40m :0)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VYHULENY_UFO: ja si zrovna hraju s tim yocto. dam vedet
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN:

    jo, muzes vyuzit neco jako "chroot voodoo" :)

    Sentry's Tech Blog: Faster compiling on an emulated Raspberry Pi on Linux
    http://sentryytech.blogspot.cz/2013/02/faster-compiling-on-emulated-raspberry.html
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Nekdo z vas zkousel udelat image z yocto? pouzivame to v praci na embedded hardware a melo by to snad dobre fungovat i s RaspPi.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    KAERO: Spis jsem ho mel na projekt, ke kteremu se z casovych duvodu nedostanu. Tak to chci radsi poslat dal nez aby se mi to tu valelo.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SAMGARR: displej se neosvedcil nebo nevyhovuje?
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    MARASAN: proc to nevytahnes pres dd do image stejne jako kdyz si instaloval puvodni image? ale nevim nevim jestli by to bylo dobry delat z toho zivyho systemu tak ze asi vyndat kartu a dat to za ukol jinymu pocitaci. kazdopadne udelat z toho live neni zadna prdel co by zvladnul kazdej odpoledne u kafe....
    MR3SKA
    MR3SKA --- ---
    MARASAN jo tak neco podobneho by me zajimalo taky ale na klasickej desktop. Asi jsem blbe hledal, ale nenasel jsem navod nikde jak si udelat image systemu s programama apod a z toho si pak udelat live distribuci na flashku...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    nasli jste nekdo navod jak si udelat v debianu na x86 komplet image Raspbian systemu a pak jej jen prenest na SD kartu? Chtel bych to asi udelat v QEMU, v nem to provozovat, dokud nebudu mit vsechno v cajku nastaveny a zkompilovany apod. a hotovej system podle chuti uz bych jen nacpal na kartu. Chci tam toho nacpat maximum. Nerad bych vsechno delal na karte kvuli omezene zivotnosti a taky je RaspPi pomaly.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    HONZAK89: ja bych rad
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    HONZAK89: dokopavam se k tomu uz rok :)
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    zdavím tak jsem konečně získal jednu hračku pro sebe. Chci se zeptat, jestli se někdo nebude pouštět do tohodle projektu. Pro budoucí výměnu poznatků při stavbě... http://www.root.cz/clanky/stavime-kvadrokopteru-s-raspberry-pi-a-arduino-nano/
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    musim rict ze ten port layout me na raspberry sere vic a vic....
    S7ANLEY
    S7ANLEY --- ---
    Nepredávate niekto alebo ste náhodou neobjednali jeden B na viac? ;)
    MARECEK
    MARECEK --- ---
    ABDULAH: zrovna dneska sem to backnul na tu quad core verzi...... :)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    UDOO: Android Linux Arduino in a tiny single-board computer by UDOO — Kickstarter
    http://www.kickstarter.com/projects/435742530/udoo-android-linux-arduino-in-a-tiny-single-board
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam