• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    SIIRIUS
    SIIRIUS --- ---
    PELDA: Vyzkousej xbian, mam s nim velice dobre zkusenosti a prisel mi v pripade nasazeni XBMC jako nejlepsi distribuce.
    KAERO
    KAERO --- ---
    PELDA: openelec 3.0 mi momentalne bezi 15 dni v kuse bez chybicky. ale netusim jak cec vypnout. zkus to nejprve pripojit jen k pocitacovemu monitoru.
    GERLIGE
    GERLIGE --- ---
    PELDA: Zkousel jsi i Raspbmc?
    PELDA
    PELDA --- ---
    Ahoj vsem

    Vcera jsem se pokousel rozjet XBMC a nepodarilo se. Zkousel jsem posledni verze Openelec a Raspbian a oboji ma zrejme stejny problem. V pohode se to spusti a pak to driv nebo pozdeji (v radu minut) vytuhne a musim to natvrdo vypnout. Dneska zkusim pouzit jinou SD kartu, ale to to nejspis neresi.

    Raspbian zamrzne vzdycky kdyz "Initializing CEC" - tak me napadlo, jestli nemuze byt v tomto problem? Nesetkali jste se s tim nekdo? Mam starsi televizi LG.

    Diky
    JIKROCENTRISTA
    JIKROCENTRISTA --- ---
    Zatim asi nejlepsi case pro Pi a camera modul:
    http://kck.st/16hapJe
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ANDY_WARHOL: dneska sou procesory v kazdy inteligentni lednicce ci mikrovlnce. nedelam si iluze... prdel sou procesory v inzulinovejch pumpach a nebo kardiostimulatorech... :))

    Zemřel Barnaby Jack, hacker, který ovládl bankomat či kardiostimulátor – Živě.cz
    http://www.zive.cz/...ck-hacker-ktery-ovladl-bankomat-ci-kardiostimulator/sc-4-a-169928/default.aspx
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    VYHULENY_UFO: aha, ja to proste mel spojeny ciste s nejakou automatizaci :) non entertaiment vyuziti proste
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ANDY_WARHOL: vsak to si predstavujes dobre. akorat jsou to proste i ty krabicky typu telefony, televize (mam samsung a v tom je taky arm procesor a linux :), majitele samsungu znaji urcite http://samygo.tv/ ) ci pi, v podstate dneska vsechno ... :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    VYHULENY_UFO: ja prave nejsem moc linuxak, takze diky za vysvetleni...
    ja kdyz ctu embed zarizeni, tak si predstavim napriklad systemy pro rizeni neceho a podobne...
    takze sem byl zvedavej, co za projekty tady kutite
    i kdyz ten tvuj je taky zajimavej...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ANDY_WARHOL: pokud to chapu dobre, podle webu, tak yocto je jen framework (sada tools), ktery ti umozni dostat linux do embedded zarizeni (pi napriklad). v podstate linux from scratch, jako je archlinux nebo gentoo. tam mas taky sadu nastroju, pres ktery si vytvoris vlastni build.... ja jedu gentoo asi 8let, tak nemam duvod hledat jiny distro, kdyz je krome x86(_64) i pro arm a dalsic asi 7 platforem :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    VYHULENY_UFO: zvladnout to umi, kdyz to umi open elec kterej je na to pripravenej...

    no hlavne sem se ptal na ten yocto, to neni jen tak nejaka obyc distribuce..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN: jasne. :)

    ANDY_WARHOL: co je cilem, mi v PI funkcni linux, neasi... :) jo, muzes pouzit nejakou distribuci primo od nich, ale ona to neni takova legrace potom.
    ja si do svyho PIcka leju gentoo, protoze si muzu udelat svy minidistro, kde bude jen to co potrebuju. apriori ja mam PIcko kvuli tomu, ze cekam asic jednotky na dolovani btc a to picko mi to bude ridit cely. kontrolni jedntka no.
    takze nez mi prijdou ty procesory, tak si s tim hraju a zkousim co to umi. tedka me ceka nalejt do toho xka a zkusit nejaky prehravani filmu v hd nebo halfhd. jestli to zvladne ten procesor.
    a resim, jestli do toho nezkusim zkompilovat firefox a libreoffice, ale to bude spis pro prdel...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VYHULENY_UFO: ja to poustim pres noc na jednom routeru a je mi jedno, jestli to skonci ve 3 nebo v 5 rano. chci tam postupne nacpat maximum baliku
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    muzu se zeptat, co je cilem ?
    chapu ze yocto je nejaka linux distribuce, ale zajima me, proc nesahnete po necem standardnim, jake to pak ma vyuziti ?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN: no zkratit ten cas. :)) ty 2h40m jsou celkem success, oproti 7h :0)
    kdyz navic nasadis ccache a distcc, tak uz lip udelat nemuzes :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VYHULENY_UFO: jj, trva to veky, ale co se da delat.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN: emusis mi davat vedet, me to chodi a perfektne...
    preklad gcc4.6.4 cca 2h:40m :0)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VYHULENY_UFO: ja si zrovna hraju s tim yocto. dam vedet
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MARASAN:

    jo, muzes vyuzit neco jako "chroot voodoo" :)

    Sentry's Tech Blog: Faster compiling on an emulated Raspberry Pi on Linux
    http://sentryytech.blogspot.cz/2013/02/faster-compiling-on-emulated-raspberry.html
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Nekdo z vas zkousel udelat image z yocto? pouzivame to v praci na embedded hardware a melo by to snad dobre fungovat i s RaspPi.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    KAERO: Spis jsem ho mel na projekt, ke kteremu se z casovych duvodu nedostanu. Tak to chci radsi poslat dal nez aby se mi to tu valelo.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SAMGARR: displej se neosvedcil nebo nevyhovuje?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam