• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GIX: Ja takto pouzivam autossh (+ ssh, pochopitelne). Setup: server s verejnou IP adresou, zaNATovany klient. Autossh z klienta na server + remote forward z libovolneho portu serveru na klienta:22. Autossh resi znovunavazani spojeni, ssh resi transparentne control + forwarding + multiplexing. (Vetsinou se pripojuju jeste odnekud jinud na server a odtamtud skrz ssh hopping na klienta. Az se dostanu k pocitaci, muzu sem hodit cely setup.)
    GIX
    GIX --- ---
    ITAL: jako jo, vypada to, ze existujou i celkem free dyndns provideri. Nicmene to predpoklada, ze mas pod kontrolou vsechny NATy po ceste. Coz sice mam, ale chtelo by to nejakej zalozni plan.

    Existuje proprietarni software Hamachi, kterej zrejme umi projit skrz NAT celkem kdykoliv.

    Lepsim resenim by asi bylo neco jako ssh over jabber. Coz kdyz ted tak zkousim googlovat, tak na me vyskakujou nejaky starsi projekty. No, zkusim zapatrat trochu vic...
    GINTA
    GINTA --- ---
    QWWERTY: tak localectl nespustim :/ hodí to:

    bash: localectl: příkaz nenalezen.

    Nakonec jsem zeditoval řádek na XKBLAYOUT="cz" pomocí: sudo nano /etc/default/keyboard
    To jen kdyby někdo zápasil se stejným problém.
    ale i tak thx
    ITAL
    ITAL --- ---
    GIX: Já pouzivam dyndns. Nevím, jestli je to ještě zdarma, já se zaregistroval dávno. Každopádně to funguje bezvadne.
    Ted si ale uvědomují, ze to řeší jenom nestatickou adresu, ne neveřejnou. NAT si dělám sam a presmeruju si co potřebuji.
    Kdysi jsem úspěšné používal openVPN - poytebujes ale (idealne nonstop online) prostředníka s veřejnou IP.
    Sorry, vlastně jsem ti neodpověděl, ale když už jsem to v tom telefonu nadatloval, tak to nesmazu :-)
    GINTA
    GINTA --- ---
    Ahoj, tak jsem si čerstvě nainstalovat raspbian na raspi. Vypadá a jede to super :) Každopádně, klávesnice je qwerty :/ nepíše mi to ěščřžýáíé ale čísla :/ a zaboha nemůžu přijít na to kde to ponastavit :/ jsem linux lama ale zase šťoura. Ovšem tady jsem teď v koncích.

    - mám nainstalovanou jazykovou sadu cz utf8 v raspi-config a raspbian je normálně v české lokalizaci.
    Mohl by mě někdo popošťouchnout co s tím? :) dííky moc
    GIX
    GIX --- ---
    Tak http://rpishop.cz/ muzu doporucit. V pondeli rano objednano, v utery odpoledne doruceno. Ceny fer..

    Ted jeste vyresit remote ssh pristup na RPI za NATem. Slibne vypadaj ddns a ipv6 tunel na freenet6 . Zkouseli jste neco z toho?
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    To raspberry má širší strany ostré a přečnívající. Čím to mám obrousit, normálně smirgl papírem?
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    GIX: me uz parkrat (po vypadku proudu) karta "odesla" - mela spoustu chyb, nedarilo se je opravit, nicmene jsem provedl low level format, znovu kartu naformatoval a nalil a rozbehla se
    GIX
    GIX --- ---
    diky za pomoc. objednano...
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Jen upozornim, ze ne kazde RPi beha s kazdou kartou. Sesly se mi doma dve, s nekteryma kartama chodily obe, s nekteryma jen jedno. (Vlozim do A zapnu, chodi, vlozim do B zapnu nechodi, vlozim do A zapnu chodi).
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    GIX: jen doporučuji utratit prachy za class 10+ protože to má zásadní vliv na rychlost celého RPI.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    GIX: Ještě se mi nestalo, že by mi paměťovka odešla. Třeba osmigigovku co jsem měl k mobilu používám už pátým rokem.
    Raspbian zabírá myslím zhruba 2GB, takže osmigigovka by podle mě stačit měla.
    GIX
    GIX --- ---
    Bude mi 8Giga karta stacit na rozumnej debian s nainstalovanym g++ & boost-devel knihovnama a podobne? Popripade i javou? Zadnej velkej vyvoj, ale abych si tam mohl zkompilovat a provozovat vlastni mensi programky.

    A stava se vam, ze karty odchazej? Mate pripadne nejakou oblibenou znacku? Potrebuju, aby mi RPI bezelo naledujici cca rok bez zasahu zvenci.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    GIX: Objednal jsem v neděli, přišlo ve středu.
    GIX
    GIX --- ---
    PAPRIKODLAK: Pekny, zkusim je, diky..
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    GIX: QWWERTY: Nejlépe z přímo z česka, ne? http://rpishop.cz/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    GIX: ofic distro z RSC - nevim jak to funguje teď, ale v době preorderů mi to od nich vezlo DHL, tzn. úplný bypass Pošty 120
    GIX
    GIX --- ---
    mohli byste mi nekdo doporucit obchod s rozumnejma cenama, odkud vam RPI prislo rekneme do 10 dnu a neskoncilo na celnici?
    HMLQ
    HMLQ --- ---
    TOMAS3333: GM Praha , 17 ks skladem

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam