• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    ELPASO: kdyby to nekoho zajimalo -

    mkulke/cecanyway · GitHub
    https://github.com/mkulke/cecanyway

    funguje super, jeste jsem neresil vlastni mapping, ale to co je preddefinovano funguje dobre
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    Ahoj,

    muzete mi nekdo prosim rict jestli CEC chapu spravne?

    mam imho standardni konfiguraci:

    Samsung TV (bez CEC/ARC) <-> HDMI <-> AV Receiver (CEC compatible) <-> HDMI <-> RPI

    mel bych byt schopen pomoci ovladace od AV receiveru ovladat RPI? Nebo AV receiver dokaze ovladatpouze na OUTPUTU tzn pouze TV, imho by to jit melo, stejne jako kdyz je to pripojene do TV kde ovladam INPUT.

    THX!
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    ahoj nenasel by se mezi zdejsima nekdo, kdo by vymenil Raspberry Pi za Beagle Board C4? kdyz tak posta...
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    MILAZAJICEK: jojo vim. jen jsem uvazoval jeslti neni lepsi mit solo ovladani a nekombinovat tlacitka na Harmony pro receiver a zaroven pro RPI
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ELPASO: Předpokládám že to víš ale RPI podporuje HDMI-CEC takže to druhej ovladac nepotřebuje stačí ten k TV.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    ahoj, poradite nedko vyzkousene USB IRko, ktere by snadno spolupracovalo s Logitech Harmony? thx!
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Dekuji moc za odpovedi. Uz se mi dorucuje domu. Tak jsem zvedavy, jak to bude pracovat.
    JIKROCENTRISTA
    JIKROCENTRISTA --- ---
    GIOMIKY: Na trzisti ted jedno je.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Tady mas nektere distra
    Downloads | Raspberry Pi
    http://www.raspberrypi.org/downloads
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    GIOMIKY: me prislo nejsnadnejsi pouzit BerryBoot
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    GIOMIKY: stahnes z netu a placnes ho podle navodu na kartu
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Respektive takhle. Kdybych si koupil tohle:
    Raspberry Pi Starter Kit B Light verze | Android | MiniDroid
    http://eshop.minidroid.cz/sady/65-raspberry-pi-starter-kit-b-light-verze.html
    co dal ? Jak tam nainstaluji system?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Neprodavate nekdo rapsberry?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPM: Jo takhle. Tak to jo, to jsem jenom nepochopil, o cem byla rec.
    SPM
    SPM --- ---
    PISKVOR: Hamachi neni veřejný routování, na VPN si taky běžně cpeš nějakej privátní rozsah. S tím, pro koho je hamachi určený, je velice pravděpodobný, že v jeho síti bude 10.x nebo 192.168.x. Když se nastane konflikt na tom jednom pecku, tak se maximálně stane to, že tomu člověku nepojede hamachi. Přijde mi to jako daleko přijatelnější riziko, než tam naroutovat rozsah, který na to nikdy nebyl určen a bylo jasné, že se použije pro veřejné adresy a jeho konflikt znamená, že inkriminovaný uživatel nemá k dispozici relativně velkou část internetu.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPM: "V SoHo routerech je vsude 192.168.1 /24" zdaleka neni ekvivalentni s "nehrozi, ze by se nekde pouzily;" ono se to pouziva, a leckde. Verejne routovat rozsahy, ktery jsou oficialne oznaceny za neverejny, by byl jeste vetsi pruser...to uz by snad bylo lepsi snazit se protlacit treba 127.137/16 jako routovatelny rozsah (ty neverejny rozsahy i localhost jsou zvoleny mj. kvuli snadnosti bitovyho maskovani, a kdovikde vsude je to natvrdo).
    SPM
    SPM --- ---
    PISKVOR: Já bych za to taky vydřiduchum neplatil (ono vůbec ty dnešní NATy mě nějak nelákaj...) Nicméně já mám zase doma /28 free :))
    SPM
    SPM --- ---
    PISKVOR: Tak tohleto čekat snad nemohl nikdo - při 2^32 adres bylo jasný, že se to použije :) Nicméně mohli vzít třeba 172.16.0.0/12, které jsou private (a nehrozí že by se někde použili) a zároveň to ani domácí routery povětšinou nepoužívaj.
    ITAL
    ITAL --- ---
    PISKVOR: Jasný, vždyť to říkám. Ale já mám asi štěstí, minimálně letos se mi nezměnila (IP), presto pouzivam to dyndns a funguje to dobře.
    Mimochodem, mám 3 veřejný IP. Proč mi to cpou - asi taková krize zase není. Spis je to neprerozdelitelny.
    Ale to je OT. Majte se fajn, musím jít užívat Vánoce :-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPM: To mě taky napadlo, ale je to drahý řešení a za tu cenu dost na pytel (pac jsi omezenej uploadem; navic kdyz temer totez lze ziskat zdarma s nejakou freedns).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam