• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAK: gpio RPi dava maximalne 30-50mA, se 100 Ohm odporem z jednoho RPi beres 33 mA, coz je imho prilis blizko. zkus tam dat aspon 1 kOhm, nebo 10 kOhm pokud nemas draty k RPi moc dlouhe.
    BYDK
    BYDK --- ---
    KAERO: Nevim jak dalece je to RPI promakane. Interrupty a dalsi komunikacni sbernice. Dlouho jsem na to nekoukal. Ale cip bych tam dal kvuli rychlemu cteni ze senzoru. Presnemu casovani atp....
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    TEAK: Zalezi na poctu projektoru, nebo na tom, ktery je pripojeny? (Zkousel jsi to v ruznych kombinacich?)
    TEAK
    TEAK --- ---
    Ahoj, u spinace mam 100 ohm odpor. S jednim projektorem se to nestavalo, ani s dvouma, az kdyz jsem pripojil treti.
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAK: nejprv bych zkusil, jestli se to stava i s jednim RPi a jednim projektorem.
    Co mas za odpor u toho tlacitka? Mozna dat nejake vterinove zpozdeni mezi zapnutim tlacitka a prehravanim videa?
    TEAK
    TEAK --- ---
    Ahoj, potrebuju poradit.
    Mam 5 RasPi, ktery posilaj video a zvuk pres HDMI do projektoru (OMXplayer).
    Vsechny videa se spousteji naraz pres spinac.
    Z jednoho projektoru je zvuk vyvedenej do repraku. (z duvodu nekvalitniho zvuku z RasPi)

    Problem nastava pri zmacknuti tlacitka, spusteni projekce. Obcas zacne "sycet" reprak u projektoru, nohodne u ruznyho projektoru. Nestane se tak vzdycky.
    Jakoby projektor dostal nejakou pecku a vybudilo to reprak.
    Pokud postizenej projektor vypnu/zapnu, vse se je v poradku.

    Pridavam schema. Nevim jestli to mam spravne zapojeny.

    Diky


    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    Chtel bych se zaprve zeptat jakou sbernici mi doporucite na to abych mohl spinat spoustu tranzistoru relativne velkou rychlosti (presnosti) na pomerne velkou vzdalenost. Jde mi o to ze potrebuju sepnout tranzistor s presnosti rekneme na 1/10s (bude jednou sepnut a pak rozepnut, konecna). Vzdalenost aby to spolehlive fungovalo rekneme kolem 50m.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    QWWERTY: Pod raspbmc jedu max pretaktovani co podporuje z menu a rockstable :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO:
    nesháním mediacenter - potřebuju hlavně terminály (v CLI se mi osvědčil tmux) a sem tam grafický okno (složky / browser)
    i3 je tailing WM - http://i3wm.org/
    maliny jsou sice podobný, ale jak říkám - podlehl jsem "preorder" hype a skončil jsem s 256Mb RAM, jenom aby za půl roku byla za stejný prachy dvojnásobná (early adopter...pfff)

    jak jste na tom s přetaktováním?
    nechával jsem medium (900MHz ARM / 450MHz RAM), ptže 6V overclock už mi přišlo trošku moc
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: nevim co je i3, ale zkus Openelec - pouzivam to uz rok a ctvrt a jede to dobre. jelikoz maliny jsou jaksi podobne, tak ti to musi fungovat taky.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: hdparm a nemusis nic programovat je to standardní utilita.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    No na aliexpressu se uz prodava, takze jestli za mesic budou nejaky pozitivni feddbacky... ;)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY: co tak koukam na web toho Banana, tak moc důvěryhodně to zatim nevypadá (nefunkční odkazy, jenom homepage...), tak uvidíme co z toho bude (třeba scam) :))
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    QWWERTY: koukam ze to ma konecne sata konektor, takze pro nas jako delane


    da se v linuxu naprogramovat nejak to, aby to umelo uspat disk kdyz se nepouziva ?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: nevim jak se ti to povedlo, ale u mě se trhá i práce s i3 natož chtít plnohodnotný GUI

    pokud ti UDOO přijde moc drahý (btw je to 73€ ne $ :) ), tak malinovej update s LVDS, SATA a G-ETH za 57$
    Banana Pi jako nová generace Raspberry Pi - představení | CDR.cz
    http://cdr.cz/clanek/banana-pi-jako-nova-generace-raspberry-pi-predstaveni
    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    AXTHEB: Pro me je na UDOO zajimave to 4 jadro a gigabit ethernet... ale jasne, ja z toho chci udelat NAS+
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    JOHNY_SMRZ: Mno, to integrovane arduino je v zasade to jedine, co je na UDOO opravdu zajimave :)
    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    No, asi bych to shrnul ze kazde zarizeni ma svoje pro a proti. Arduino je rychle na male a jendoduche applikace ale programovat neco slozitejsiho bych v tom nechtel. Raspberry je tak akorat na stredne narocny veci v plnokrevnem linuxu, rychle se v tom bude vyvijet uz kvuli pouziti interpretovanejch jazyku a spousty knihoven. UDOO se zda dobre na narocne applikace ale rikam si ze kdyz by tam to arduino nebylo taky by se z toho nestrilelo, imho by to bylo lepsi vymyslet jako nejaky modul, nerikam ale ze to nema vyuziti....

    Btw.: Nevim jestli bych resil prime webove rozhrani k nejake aplikaci na jednom zarizeni, osobne bych sel cestou zasilani dat pres nejake rozhrani. Prijde mi to bezpecnejsi a rozsiritelnejsi.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KAERO: Protoze k tomu necemu jednoduchemu muzes chtit mit webovy rozhrani s podporou ssl, treba. On plnohodnotny linux neni sprosty slovo, zeano.
    KAERO
    KAERO --- ---
    AXTHEB: pokud mas neco jednoducheho, proc k tomu strkat cip s plnohodnotnym linuxem?
    latence - jasne, ale neresi to realtime linux?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam