• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: uz jsem si vzpomel - toto mi poradne na openelecu nefungovalo, tak jsem zkusil raspbmc a tam to jelo... nicmene na konci jsem to stejne opustil a koupil USB infa abych to mohl ovladat naprimo logitechem.

    bylo desne komplikovany na logitechu mapovat nepouzivana tlacitka od receiveru, ktere se pak dal mapovali na funkce RPI skrz CEC - fungovalo to, ale bylo to peklo nastavit a navic ja mel k dispozici jen asi 8 tlacitek coz je malo
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MUXX: Taky mam Pi+ ale jedu na stable tak uvidime s dalsi buildem ;)
    Diky
    MUXX
    MUXX --- ---
    PARASONIC: Presne tak. Priznam se, ze mi to ale obcas blbnulo. Nevim jesli to je kablem nebo necim jinym. Pomohlo pripojit mys do usb. Jako posledni jsem updatnul na posledni nightbuild a od te doby dobry. Mam pi b+.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MUXX: A mas to zapojene Pi -> HDMI -> zesilovac -> HDMI -> TV ?
    MUXX
    MUXX --- ---
    PARASONIC: Me to jede. Tv ovladac ovlada raspbmc, ovladac od zesilovace pouzivam jenom na volume. Dal jsem to nezkoumal.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    Ma nekdo zkusenosti s CECem skrz passtrough zasilovac? Pi mi reaguje na ovladac od zesilovace bohuzel na ovladac k tv uz si nesahne :(
    Diky
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    HMLQ: Nenarazil jsem za pul roku intenzivniho pouzivani na 1080p video co by neslo. Vcetne tech extremnich 20gb ripu.

    Stejne tak mi jede ok 720p 120fps video z gopro a 1080p 60fps taktez

    Mam raspbmc pretaktovane na max co dovoli raspbmc
    KAERO
    KAERO --- ---
    HMLQ: vetsinou ano. nejsem odbornik na formaty videa, ale nektere maji nejake blbe vlastnosti a video co 5 vterin i s openelec skubne. ale z me zkusenosti je to tak mene nez 5% 1080 videi

    a ma smysl specifikovat co za software ti na RPi bezi, ne kazda distribuce je optimalizovana na prehravani videa
    HMLQ
    HMLQ --- ---
    Běží vám videa v 1080p na Raspbmc bez sekání ? Prosím o radu kde co jak nastavit , pokud lze . ( Pi model B )
    Díky
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISKVOR: na RPi bezi plnotucny linux, tedy reboot je plny restart operacniho systemu. config.txt zavadi operacni system, a az pote co se nacte jadro, takze staci reboot. ale je pravda, ze treba nektere usb periferie potrebuji fyzicke vypnuti jinak po restartu nefunguji (treba muj televizni dongle), ale tenhle problem byl i s windowsama.
    MUXX
    MUXX --- ---
    mam raspbmc a nedari se mi vygoglit co znamena blikajici barevny ctverec vpravo nahore (ctyrbarevny). rekl bych ze to nejak souvisi s hdmi-cec nesetkal se s tim nekdo?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ELPASO: Ze reboot by mohl byt jen vynulovani vsech registru a skok na nejakou danou adresu, bez reinicializace hw. Spousta obdobne anemickych toustovacu to takhle ma...a konecne ten klic odemyka nejakou hw funkcnost.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PISKVOR: v cem myslis, ze by mohl byt rozdil? :) ze reboot vlatne nerebootuje nebo ze se neco nacita primo do HW a je treba power on/off?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    Kdyz nastavim na RPi MPEG-2 key v config.txt, staci reboot z konzole, nebo je potreba vypnout a zapnout fyzicky?
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    KAERO: jojo taky jsem to cetl... podpora je mizerna :( a HW vykon to bohuzel nedohoni
    KAERO
    KAERO --- ---
    BYDK: co jsem cetl, tak problemy s ovladaci-> zadne akcelerovane video. zadny CEC
    BYDK
    BYDK --- ---
    Zdravim lidi,
    nevim jestli to tu uz bylo. :)

    http://www.banana-pi.com/eacp_view.asp?id=35

    Rekl bych, ze je to predelana kopie. Je tam 1GB Ram a dualCore. Ramky jsou zvlast cipy. A zda se, ze je to docela povedeny. Da se pripojit i disk pres SATA. Tomu rikam banan. :D
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY: fyi reklamace - SD karta, bez vadnych sektoru, s ulomenym plastovym rohem
    duvod reklamace: "neudrzi konzistentni filesystem" podlozeny MD5sumem souboru (jak navrhl GILHAD)
    reklamace uznana - ani se mi nesnazili dat novej kus a rovnou vratili penize :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PARASONIC: karta je fuk jakou tam dáš ale chce to class10 jinak je to cele pomalé.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam