• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    AXTHEB: díky
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DOKKTOR: Téměř jistě fat32
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    nikde jsem to nedohledal: jak mám naformátovat SD kartu, když tam chci instalovat přes noobs? fat32, ntfs, exfat? formátuju ve windows a nabízí to tyto tři jenom.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    ELPASO: jj tamten minix znam, byla to jedna z tech shopnejsich droid hracek.

    Uprimne tedka cekam s cim prijde apple na keynote, jesli konecne apple TV se storem ;)
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: Ah. Sorry. Moje chyba. Videl jsem minix a udelal rychlej zaver :)
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    ELPASO: tohle urcite nema, to teprv vyjde.

    Narozdil od ostatních se jedná o x86 platformu Intelu. Takže na to půjdou i widle a x86 openelec. Android tam defaultne hazi pouze kuli zachovani nizke ceny.

    Ma to Tabletovyho 4core Atoma, 2 GB ram, 32GB emmc uloziste primo na desce. Tohle narozdil od adroidich ARM procesorů má velký potencial fungovat ;)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    mam v RPi namountovany NFS svazky, je to read-only z debianu v lokalni siti (Gbit). Jen mi prijde, ze to nefunguje moc efektivne, jakoby se po kazdem souboru na chvili "prestalo" a s dalsim souborem zase zacalo, proste pauza. Kopiroval jsem muziku na SD kartu, takze by to mohlo byt pomalosti zapisu na kartu - vyliti bufferu a sync, ne?
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: ahoj, kamos to ma... je to android (FUJ)... menu rychlejsi, ale nezvladne to napr. prehrat high fps videa napr. z gopro. hlavne, ze to ma dual core :) nechtel bych to doma ani za nic
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    Ahoj,

    vim ze to sem uplne nepatri ale vzhledem k faktu ze vecina jede Pi pro XBMC muze byt tohle celkem zajmava alernativa ;)

    Minix Neo Z64: mini PC s Atomem Z3735F pro Android i Windows za 129 USD | Cnews.cz
    http://www.cnews.cz/minix-neo-z64-mini-pc-s-atomem-z3735f-pro-android-i-windows-za-129-usd
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Nakonec se to rozjelo, asi uvodni zjistovani updateu a pod. poladil jsem i Dirty Regions a sitovy buffery, vyhazel veci z pameti, snizil rozliseni GUI a jede to na muziku a radia v pohode. Ovladani pres WiFi z tabletu a mobilu. Filmy jsem zatim neresil.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: hral jsem si s Dirty Regions nastavenim, ale nepomohlo :-/
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MUXX: Vim, mam trochu fetish na casy no ... ;)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    rozjel jsem v pohode raspbian a na nem xbmc 13 gotham. kdyz spustim gotham, jede pekne dokud na neco nekliknu. pak to vypada na problem s vykreslovanim, kurzor se hybe opozdene o par sekund, okno, ktery by se melo objevit blika jen v naznacich, rozhodi se fonty a treba cas se primo prepisuje aniz by zmizel prosly - proste se na sebe vrstvi, ne na pozadi. nemam na RPi nic jinyho ani jsem xbmc neplnil daty - proste to nejde. load je nizkej, swap jsem zrusil, board neni overclocknutej, sd karta je 16gb, screen pres hdmi, ethernet, klavesnice, mys. xbmc nastartovany jako standalone
    nevite, v cem by mohl byt problem? v logu od bootu nic nevidim
    MUXX
    MUXX --- ---
    PARASONIC: Na dx.com maji takovy ty pruhledny. Ja jsem si zatim krabicku vystrihnul z papiru a staci mi to..
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: 30 sekund než zkopíruju ten příkaz z googlu? :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SPM: ale toho srani s tim
    SPM
    SPM --- ---
    ELPASO: tj, ale zrovna kvůli pohádkám, kde stejně nepoznáš rozdíl na kvalitě když to překóduješ... :-D
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    SPM: dyt to stoji par stovek...
    SPM
    SPM --- ---
    ELPASO: to bych to snad radši rekódoval do něčeho jinýho :-D
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    MARASAN: kamos to kupoval jen kvuli synovi a pohadkam, ktery jsou prej vsechny v mpeg2 :)
    SPM
    SPM --- ---
    PISTA1: Nezkoušel, ale v zásadě by to celkem fungovat mělo; jen je to trochu nenažranější php aplikace, takže odezvy frontendu asi nebudou nejlepší. Na druhou stranu jestli ti jde čistě jenom o sync souborů, tak se třeba dá použít bittorent sync.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam