• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RENDALF: fullhd to vůbec netrápí pokud to zvládne hw když tam dáš blbej kodek a jede to přes cpu tak to stejně nezvládne.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RENDALF: Pripada mi to jako kanon na vrabce; ani pretaktovany se mi to nijak extra nezahriva.
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    FATTY, PISKVOR: no jsem na tomhle poli zelenac, ale rikal jsem si ze kdyz to treba prehrava FUllHD videa nebo podobne, bude to asi vic nalozeny a vetracek by se mohl hodit, za ty prachy... takze picovina?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RENDALF: Pouzivam takhle RPi B bez jakychkoli doplnku a funguje dobre; vetracek mi prijde zbytecnej.
    FATTY
    FATTY --- ---
    K telce si porizovat pi s vetrakem? :)
    RENDALF
    RENDALF --- ---
    zdravim, jsem novej v tomhle oboru a chystam se poridit rpi jako medialni centrum k telce, myslel jsem z bych koupil od cinana tenhle set http://www.aliexpress.com/...-1-Raspberry-Pi-Rev-3-model-B-Raspberry-Pi-model-B-case/2038175102.html je to dobrej napad? diky
    PYRO
    PYRO --- ---
    ZRIZENEC: mno zalezi jak si náročný :)

    ja to jako torrent + samba + webserver pro stahovaní z venku vetsích dat neměl větší problém.
    Torrent + stahování z venku fungovalo na 40/20 netu skoro vždy na plnou rychlost.
    Samba jako tam už to bylo slabší ale tak na občasný šáhnuti dobrý ...

    jen ten rejd je docela optimisticke, ale přez nějakou sychronizaci v hodinách minimálního zatížení by to asi utáh ale za dost casu :)

    a to mám staré B s 256 mb ramky.

    Teda jo po té co mi odešel disk v NB s mnoha GB fotek (které sem teda nakonec zachránil, sem si koupil plnohodnotne nasko, které směřuji jako plnohodnotné úložiště a je to lepší. Ale jak řikám fungoval sem na tom něco přez rok a dalo se ...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    já všechno provozuju po wifi. je fakt, že pokud rpi neco přehrává, tak nasypat tam neco po wifi je hrůza. já mám ten disk na rpi proto, že rpi nic nežere, takže to može jet furt a spotřebu generuje jednom hdd.
    eště u nás je problém ten, že na noc se vypíná router, takže se to po nastartování občas nechytá a musí se restartovat i rpi (jednodušší než refreschovat data z dns)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    stejne to ale vymenim za atom protoze po tom rpi fakt nejde unic chtit a kdyz pak chci nejakej torrent rychle mam smulu. vic jak ty 3MB to proste nestahuje
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    DOKKTOR: ja to mam opacne, rpi nema disk jenu sd kartu bohuzel rpi neumi boot ze site ale data to sype na disk v siti. je to sviznejsi nez kdyz ma hdd na usbcku
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    DOKKTOR: Jede to, ale itx desku s atomem koupis na ebay za 40EUR a budes mit i gigabitovou sitovku. to stomego u rpi je snesitelny kdyz jede jako klient ale na nas je to slabota.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DOKKTOR: Já teda tahám data z různých počítačů po (drátěné) LANce, a RPi mám jen jako výstupní zařízení; zvládá to jakž-takž.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    DOKKTOR: jo torrenty na tom ani nezkouším rozjet, to si stahnu jinde a zas to nasypu na ten disk po síti
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ANDY_WARHOL: Kolega byl s FreeNas rychlejší :) MILAZAJICEK.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    já to používám jako mediální centrum s tím, že k tomu mám pichnutý 2TB disk s archivem a ten sdílím a jede to bez problémů (raspbmc)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: tak treba archlinux v zakladni instalaci na rpi obsahuje jen to co tam byt musi. Navic nic.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PISKVOR: tak urcite, ale predpokladam, ze nekdo to uz rovnou narval do nejakyho balicku, kde zaroven z distra vyhodil co tam byt nemusi,
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ANDY_WARHOL: No, tak to muzes provozovat na cemkoli - ja na netbook hodil vanilla Debian, nainstaloval deluge-server (torrenty) a sambu (sdileni v mistni siti) a hotovo...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ANDY_WARHOL: tak jasne, freenas to resi komplet jen rpi bez radice disku a s cpu ktery ma je na to proste slaby.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    MILAZAJICEK: a vsadim se ze na to bude i nejaky linux distro uz hotovy, ze to jen nainstalujes, zapojis a pojede to bez nejaky srani
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ZRIZENEC: hele tohle je celkem nevhodny ucel :) Kup si nejakou desku s atomem a budes na tom lepe. Stahovani torentu mam na RPI v soucasnosti funkcni ale 2,5-3MB jsou strop a CPU jede na plno. Navic to nema radic a hdd na usb mi dost zatezoval CPU. Pokud je potreba nejakej torrent prekontrolovat nebo tak neco je to pro RPI uz celkem nadlidskej ukol. A ta spotreba s itx deskou a atomem je jen nepatrne vyssi vic budouou stejne zrat disky.
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    zdravicko, chtel jsem se zeptat, jesli nekdo mate zkusenosti s vyuzivanim maliny jako NASky. Premejslim o tom jelikoz normalni nas je celkem draha zalezitost. Potrebuju to vicemene na torrenty a abych se na to pripojil ze vsech zarizeni (PC, Mac, Android). Mel bych k tomu pripojeny externi disky WD element bez dalsiho napajeni, bude to chtit napajenej USB hub? Pujdou dat ty disky do raidu pro ochranu dat? Pujde tam ruznejm uzivatelum dat ruzny prava na slozky? Sorry za mozna blby dotazy, sem celkem amater v tomhle smeru a uvitam kazdou radu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam