• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Mám totální lamí dotaz.
    Chci propojit komp, externí disky a naši tv. Mám vypráno RPi+, ale kolega v práci mě tvrdí, že si mám koupit Banána, že prý je mnohem lepší.
    Tak nevim.
    Poradíte? Díky moc.
    PUBLICURINATION
    PUBLICURINATION --- ---
    KAERO: ja prave nasel jenom vlakno tohodle chlapka
    http://forum.lemaker.org/thread-1707-1-1-.html udajne to nejak rozchodil a imignul to, nicmene ten image nedokazu nikdo dohledat. Jeho odkaz je mrtvej a ani uz neodpovida
    KAERO
    KAERO --- ---
    PUBLICURINATION: banana Pi? a on uz nekdo napsal ovladace te grafiky, co tam je, aby fungovala hw akcelerace?
    PUBLICURINATION
    PUBLICURINATION --- ---
    Ahoj, omlouvam se ze vam tu lezu do diskuze ohledne maliny ale banan tu nic takoveho nema... Nemate nekdo zkusenosti s rozchozenim fullHD videa na rapsbianu? Osobne bych preferoval pouze XBMC, jelikoz je banan zapojen do projektoru, ale chtel bych ho vyuzit i castecne jako domaci NAS [coz neni problem uz jsem zaridil] ale ta HW akcelerace mi dela problem... Neresil nekdo podobny problem?
    KAERO
    KAERO --- ---
    SPM: hm, to vazne zni jak chyba v knihovne
    SPM
    SPM --- ---
    KAERO: jj, dělá to jenom PWM. Pak se tam ovládá (taky přes RPi.GPIO) několik dalších pinů (nastavený na output) a ty fungujou normálně...
    KAERO
    KAERO --- ---
    SPM: tak dlouho jsem niky piny v kuse neovladal. a dela to jen pwm? nebo tak zadre i ovladani i/o pinu? v nejhorsim bych tam pridal nejaky pravidelny restart, jestli to je mozne
    SPM
    SPM --- ---
    CHRIST: no, já už mám vyrobený i tišťáky :-D Ale řikám si, že to bude nějaká SW kokotina... nejhorší na tom je, že se to objevuje nahodile, po několika dnech... těžko debugovat takhle :/
    CHRIST
    CHRIST --- ---
    SPM: rád bych pomohl, ale stále čekám na cobler abych to mohl napíchnout na větší breadboard.
    potom to půjde jedna radost.
    SPM
    SPM --- ---
    Nezkoušel tu někdo psát pro RPi aplikace v Pythonu, co si hrajou s GPIO pinama? Mám na RPi aplikaci, která je puštěná trvale a na GPIO pinu je připojený jednoduchý bzučák. A kusem kódu na něm přehrávám "melodie." Vypadá to nějak takhle:


    pwm = GPIO.PWM(self.gpio, 1)
    for freq, length, delay in self.instructions:
        pwm.ChangeFrequency(freq)
        pwm.start(50)
        time.sleep(0.001*length)
        pwm.stop()
        time.sleep(0.001*delay)


    Tenhle kus kódu se navíc v aplikaci pouští ještě ve vlastním vlákně (které skončí, jakmile tenhle kód dojede). No a potíž je, že tohle krásně funguje, ale jenom chvíli. Odhadem to za den ten zvuk zahraje tak 10x a cca tak po 5 dnech to najednou přestane hrát. Vlákno s tímhle kódem se pouští, ale ze bzučáku se neline nějaký zvuk. Pokud aplikaci vypnu a znova pustím, tak to zase korektně hraje. Co mě napadá je, jestli není nějaká ošklivá chyba v té RPi.GPIO knihovně, kde to potom přestane fungovat... nezkoušel tu tedy někdo používat tohle SW PWM na něčem, co jede dýl než pár hodin? :))
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    koukate nekdo na raspbmc (KODI) na 3d filmy? koupil jsem novou telku, ale musim ji manualne prepinat do 3D, protoze si to sama nedetekuje... muze to byt starsi verzi HDMI kabelu? receiver 3D podporuje.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GILHAD: =D tak to chápu, já dělám spoustu věcí na LPC1114FN28 když to nestačí, tak buď Raspi nebo nějaký jiný ARM se síťovkou...

    Hráli jste si někdo i s tímhle? Radxa Rock Pro
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    TEAPACK: ne, je to rozhozeno na spouste mist po cele republice a je to zatim nejlevnejsi HW, na ktery jsem portoval nas system (obavam se, ze priste zakaznik prijde s tim, zda by to neslo na kulickovem pocitadle, ze ma levnou nabidku z Ciny :) )
    SPM
    SPM --- ---
    TEAPACK: na embedded zařízení se toho vyplácá... :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GILHAD: Pár desítek? to máš kvuli clusteru? nebo jenom "maniak" do malin?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    U tech Sandisku pak jeste presel na drazsi verzi a od te doby to jede bez problemu - par desitek malin, 24/7
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    PISKVOR: ja tohle jednou taky mel taky kdysi na karte, prejel sem to tehdy nejakym low level formatem, mela asi o 4 sektory min, nez se puvodne tvarila, pak bez problemu jela :)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    PISKVOR: karta je úplně nová "naběhala" tak max několik tejdnů.
    Problém je opravdu jen ve vypnutí při bootu.

    Sem šel včera po chodbě a slyším takový to diskový cvak, cvak, cvak, cvak...... . Orosil sem se, že mě odcházej disky v NASu (asi před tejdenem sem v nasu zapnul kontrolu a vylezlo že sou OK). NASku sem vypnul ale cvakání nepřestávalo. Tak sem vypnul i upsku a cvakání přestalo. Skusil sem jí znova zapnout, ale běžela asi 10s a vypla se. Tak sem to zkusil asi 3 ale neuvědomil sem si že ja za ní malina :(
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QWWERTY: nj, nevím čím to, ale SD kingstonky mi taky odešly, ale uSD zatím žádná... =)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam