• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    QWWERTY: na ebay (kterékoliv) musí koukat na zemi odesílatele. Ebay.de neznamená jistotu že to pošlou z německa.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    QWWERTY: Moc dik, to sem do teďka fakt netusil. ;)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISTA1: Obcas se nekdo zbavuje v trzisti, takhle jsem prisel k te sve.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISTA1: DPH je od 22 EUR, CLO je od 150 EUR ( [ Posta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek? ] )
    pres celni urad jdou jenom zasilky, ktery jsou mimo EU, tzn. pokud koupis na eBay z UK/DE/FR/..., tak nic takovyho neresis
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    PISTA1: o pár korun levnější na aukru
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    TOOMIX: co sem tam našel tak to vyjde minimálně nastejno a ještě riskuju celní poplatky
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PISTA1: eBay
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Dá se sehnat malina levnějc než na rpishop.cz?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    QWWERTY: sem na to koukal a libi moc, ale trosku me nebavi se u tech klonu patlat s tim, co je podporovany a nepodporovany. Jinak super, no.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    filtr mlci

    Odroid-C1: konkurent RPi se čtyřjádrem - Root.cz
    http://www.root.cz/zpravicky/odroid-c1-konkurent-rpi-se-ctyrjadrem/

    35$ deska + 9$ posta = 44$ total (z DE shopu 49€)
    order value under $60.00 will be dispatched via Korea Post. It normally takes 2-4weeks, depending on your location. If you prefer faster delivery via UPS or EMS, please purchase additional shipping option.
    ODROID | Hardkernel
    http://www.hardkernel.com/main/products/prdt_info.php?g_code=G141578608433

    GILHAD
    GILHAD --- ---
    KAERO: licenci nemam, radsi bych se ji vyhnul a prekonvertoval to do neceho, co ji nepotrebuje, kdyz to jinak nepujde, tak ji koupim, ale jde o vic masinek ...

    KAERO: Diky moc, tohle vede k reseni, nejak jsem narazil na spoustu dotazu, co nikam moc nevedly (reseni koupit poradny pocitac s windows neni to co potrebuju)
    KAERO
    KAERO --- ---
    GILHAD: ale doprcic mame snad google, ne? uz to resilo bambilion lidi, treba:
    Raspberry Pi • View topic - How to play video on a Pi ?
    http://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=91&t=10419
    KAERO
    KAERO --- ---
    GILHAD: nevim jak narocne to je video, ale jestli to je vic nez 2x2 pixely, tak budes potrebovat hw akceleraci, a tu umi minimalne omxplayer, tak to zkus hledat. ohledne formatu - zalezi, jestli mas koupenou licenci na mpeg-2, vlc - a ruzne formaty imho nevadi, malina s tema licencema prehraje skoro vsechno rozumne.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Ahoj, potrebuju ted na Rapsberry PI (B) prehravat nejaka videa. Protoze se kazde bude prehravat mockrat a budou dodavany v ruznych obskurnich formatech (nejspis) tak je mam v planu nejdriv na vykonnem pocitaci prekonvertovat do jednotneho tvaru, aby se prehravaly co nejsnaz. Vystup na HDMI, ovladat to budu z pythonu a budu potrebovat delat jeste dalsi veci na pozadi, takze pokud mozno nejak setrne k vykonu/zdrojum.

    a) Jaky format mam idealne zvolit?

    b) Jakym zpusobem to prehravat? (tedy je nejaka knihovna primo v pythonu, co by umela seek na danou pozici, pak prehrat danou delku a ukoncit prehravani, s tim, ze navazuje dalsi klip, nebo to mam cpat prez mplayer ovladany prez pipu?

    Dik za vsechny rady a pripominky
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    KAERO: Díky.
    KAERO
    KAERO --- ---
    PIDIZUB: ty vety mi trosku nedavaji smysl, ale bacha - uz se to resilo vickrat - banana nema poradne ovladace, takze video na tom neprehrajes, narozdil od maliny.
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    ELPASO: Díky. Moje základní představa byla a zatím ještě je. Že propojim komp, externí disk. Z kompu jsem pouštět do telky filmy a fotky a exteráku fotky. Jako plus navíc jsem viděl možnost si na telku pustit internet. Toliko moje představa.
    PELDA
    PELDA --- ---
    PIDIZUB:
    ELPASO: jj... pripadne pokud ses, stejne jako ja, porad nedokopal k porizeni NASu, tak pichnout disky do kompu a vypinat jen monitor:) pripojit disky k RPi jsem zkousel a neni to dobry napad.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PIDIZUB: nejlepsi bude soupnout disky do NASu, NAS do spajzu a spojit ethernetem. co ocekavas od spojeni rpi<>pc?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam