• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    PARASONIC: Co youtube plugin?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    OpenELEC je orezany XBMC co se tyce naroku, neco jako "Linux s KDE" vs "Linux s LXDE"
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    VLASTIS: OpenELEC je distro xbmc = pustis pi rovnou do xbmc. HDMI CEC samozrejme podporuje. Openelec dela distra jak na pi tak x86 pro me asi nejlepsi uz to delaj x let ;)
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    PARASONIC: openelec je "něco jako xbmc distro"? všem je lepší/horší? podporuje hdmi cec ? dobrá odezva práce se síti je výborná zpráva. to byl důvod proč jsem pi1 vrátil. pokud je někde pěkné srovnání openelec vs xbmc distro ps sem s ním. google se se mnou rozumně nebaví..
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    Tak mam za sebou prechod na Pi2 konkretne OpenELEC.

    backup jsem pouzil interni mignacni tool kterej ma v sobe distribuce OpenELECu. Tam prislo prekvapeni ze mel backup 1GB.
    Na SD kartu jsem nahodil http://openelec.tv/get-openelec RaspberryPi-2 Builds. za 2 min jsem na TV koukal na novy OpenELEC a obnovil backup. Vse se nastavilo identicky vuci puvodnimu buildu a obnovila se knihovna. Jako by se nic nezmeno. Palec nahoru.

    Co se ovsem zmenilo? RYCHLOST! Jedu pres smb coz bylo na puvodnim Pi opravdu porodem = otevrel celou knihovnu filmu a pockal si 20s nez se vubec zobrazila pak se donacitala a pohyb byl so slow.
    S Pi2 vse reaguje v ramci milisekund. Ted se konecne naplnily moje ocekavani a vse reaguje okamzite na pokyn, otevreni cele knihovny je okamzite.

    Pada vsem doporucuju, stoji to za to! ;)

    Kdyz prijdu na neco negativniho dam vedet jinak za me doporucuju 10 z 10ti ;)
    SPIRAL_FORCE
    SPIRAL_FORCE --- ---
    SPM: staci zmacknout ctrl + t
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Bude na tom uplne stejne.
    Problem neni s procesorem, problem je ze ten samej cip ovlada usb a ethernet a snadno se zahlti.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    SUCZKER: smb je slow, na provoz OpenElecu tam dostava Pi1 celke naprdel :(
    uvidime jak na tom bude Pi2
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MUXX: díky za optání. Nevím, jestli jsem teda něco nepochopil špatně, ale měl jsem za to, že díky tomu, že nějak u RPi musí všechno na USB obsluhovat přímo procesor přes přerušení a stejně tak s s ethernetovym konektorem, že používat to třeba jako Samba/NFS server docela malinu zatěžuje a nedají se od toho čekat ani žádný rychlosti vhodný pro normální použití - řekněme přenos po ethernetu na ten externí usb disk tak 5-7 MB/s. Nebo jsem něco četl úplně špatně?
    MUXX
    MUXX --- ---
    SUCZKER: jaký problémy?
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    Pletu se, když předpokládám že u toho RPi2 jsou stejný problémy s výkonem externích disků připojenejch přes USB, jako u původního RPi?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: cygwin...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WMUTE: Já používám tohle:

    dd if=bla of=ble &
    PID=$!
    kill -USR1 $PID
    while [ $? -eq 0 ] ; do
    sleep 1
    kill -USR1 $PID
    done

    což je sice trochu primitivní, ale zas má tu výhodu, že funguje všude, kde je dd a bash, tj. skoro všude.
    SPM
    SPM --- ---
    WMUTE: on ten průběh jde zobrazit i u normálního dd, byť ne tak úplně uživatelsky přívětivě. Stačí mu poslat signál USR1 (kill -USR1 <dd PID>) a vypíše to do konzole
    WMUTE
    WMUTE --- ---
    Ad dd, možná znáte, já o tom do teď nevěděl - dneska jsem objevil dcfldd. Je to klasický dd, ale se zobrazením průběhu. Šikovné.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    PISKVOR: presne, OpenElec ma tyhle veci vyladeny takze myslim ze to bude krasne blbuzvorny ;)
    pouzivam ho uz od casu pouzivani na x86 platforme.

    s zadnejma OS experimentovat nepotrebuju na to mam desktop a mobilni platformy. Pi mam na OpenElec. K cemu jinemu take kdyz ma clovek desktop. Na hrani si s tim neni cas a motivace ;)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    mě to nedá :D
    stahuju poslední image raspbianu
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SPM: Jsou k témuž i nějaký windowsí klikátka, ale ten interní backup by měl stačit...instalovat kvůli tomu Linux ve VM je kanón na vrabce.
    SPM
    SPM --- ---
    PARASONIC: tak na UI máš virtualbox, v něm pustíš libovolnej linux a do něj zkopíruješ to, co tu vidíš :-D beztak tě to jednou s tou malinou čeká :))
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    PISKVOR: díky za info, večer se zeptám ggl ;)

    PARASONIC: zeptal jsem se přímo prodejce.

    u frézovaných je deska uchycena na šroubek, u nefrézovaných je RPi navolno, ale sedí díky portům.

    Frézovaná - http://rpishop.cz/case-krabicky-obaly/98-hlinikova-frezovana-krabicka-stribrna-pro-model-b.html
    Nefrézovaná - http://rpishop.cz/case-krabicky-obaly/94-hlinikova-krabicka-case-stribrna-pro-model-b.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam