• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISTA1: ja si udelal zavlazovani - 1 cerpadlo, 7 ventilu, nekolik cidel hladiny, teplomer, destomer a luxomer okolnich podminek. mam to v pythonu a webserver jsem delal pomoci http://webpy.org/ - maji tam pouzitelne tutorialy.
    MUXX
    MUXX --- ---
    toto vypadá zajímavé
    Flotilla for Raspberry Pi - Friendly Electronics by Pimoroni Ltd — Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/projects/pimoroni/flotilla-for-raspberry-pi-making-for-everyone
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    AXTHEB: Tady píše že max 20 kousků
    How to measure temperature with a Raspberry Pi - West Florida Components
    https://www.westfloridacomponents.com/blog/how-to-measure-temperature-with-a-raspberry-pi/
    SPM
    SPM --- ---
    viděl jsem prodávat nějakej shield na 1wire sběrnici na malinu... ale jak moc a jak přesně funguje jsem nezkoumal
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Nejsem si jistej, jestli malina zvladne ten 1wire protokol. Ma hodne pomaly GPIO (kdyztak to muzes povesit na nejaky arduino, to to da s klidem a stoji to par supu)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Když jsme teda u těch teploměrů a maliny.

    Můj plán je takovej.
    Asi 10 - 15 teploměrů ds18b20
    spínání 2 čerpadel.
    kouřový čidla
    ovládání vzduchů kotle servama (i když to možná spáchám jednodušeji přes picaxe)
    nějaký spínače pro rychlou změnu režimů kotle.
    A aby se malina jen tak neflákala tak 2 okruhy zabezpečovačky :D
    Na malině by měl běžet webserver kde by se zobrazovali grafy teplot běhu čerpadel a nastavovaly se teploty.
    Nějaká apka na ovládání z droidu by byl pak super bonus.

    Teď to lepší.
    Sem spíš přes HW, programoval kdysi na škole v pascalu.
    Občas nějaký picaxe a pár skriptů v mikrotiku :)

    Nebojím se vlítnout o toho po hlavě, ale abych se vtom zbytečně nevrtal, tak by nějaký nakopnutí v čem to naprogramovat, případně i nějakej kus funkčního kódu aby člověk viděl jak to má vypadat, by potěšil :)
    SPM
    SPM --- ---
    AXTHEB: pokud už to bude ovládat script z cronu a prodleva mezi zapnutím/vypnutím bude v řádech minut, tak už tam může dát normální relé a transistor - bude to stát čtvrtinu :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FARFELOO: Dalkove ovladanou prodluzku zaridis timhle
    KSD215AC8 | GM electronic
    http://www.gme.cz/ksd215ac8-p635-026
    plus usb teplomer a skript do cronu na par radek.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Díky za odpovědi, asi máte pravdu, šlo by to snáz... Ale nazval bych to "educational purposes"... Hledám pro malinu využití, ať mi tu nehnije:-)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    FARFELOO: a nestačí třeba halogen na nejakém primitivním termostatu?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    FARFELOO: Taky se chystám přes malinu řídit topení a ladit teplotu v baráku, ale na tohle mě to přijde jak s kanónem na vrabce.
    Na to ti stačí za dvě kilča digi termostat ;)
    Promotion Digital STC 1000 Temperature Controller Thermostat Aquarium Sensor | eBay
    http://www.ebay.com/...ital-STC-1000-Temperature-Controller-Thermostat-Aquarium-Sensor-/251828702720
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Ahoj, fermentuju zázvor, ale teď v zimě je to dost bída. Napadlo mě si udělat krabici, ve které bych mohl přes Pi ladit teplotu. Nenavede mě někdo na nějakej primitivní tutorial? Našel jsem dost Homebrewing věcí, který byly ale zbytečně složitý. Jde mi o tuto funkčnost:

    Teplotní sonda posílá teplotu do RPi a RPi zapíná a vypíná zdroj tepla podle stanovenýho rozmezí... Nejvíc by mě zajímalo jak nejlevněji můžu zapínat a vypínat zařízení, které generuje teplo. Myslíte, že existuje nějaký USB gadget, který by vytopil krabici o velikosti 30x30x30? To by bylo asi úplně nejlepší, protože představa dálkově ovládané prodlužky už je trošku mimo jednoduchost, kterou bych chtěl udržet:-)
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    KAERO: myslim TV signal v televizi ... vim ze existuje krabicka na navazani na HDMI zdroj, ale ARC siri pouze audiosignal a externít tuner nikdy.

    ELPASO: jinak je ta regulace pres Pi komplikovana? Nemam predstavu. Díky za reference ;)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    a jak to vypadá, když se na té široké obrazovce pouští video 4:3?
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: Ambi od philipsu se asi vyviji :) diod mam urcite vice. Ted to nespocitam - jsem mimo domov. Prijde mi to dost podobne - jedina nevyhoda je ze nemam 4 strannej. Ale mam pocit ze to nevadi. Vyhoda je rychla regulace, rozsveceni jesnotlivejch ledek a zadny kabely za telkou...
    KAERO
    KAERO --- ---
    PARASONIC: myslis TV v openelecu nebo TV v TV? by me to taky zajimalo
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MUXX: Diky za hint ;) na to abych to mohl napasovat na TV signal asi reseni neni ze?
    MUXX
    MUXX --- ---
    PARASONIC: googluj dokumentaci k tomu boblightu. boblight.conf te zajímá.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MUXX: aaha, a to se nenastavuje v boblightu?
    trochu debilní dotaz, ale jak se to konfuguruje když jsou různé vzdálenosti apod?
    MUXX
    MUXX --- ---
    PARASONIC: paty bod je conf soubor který popisuje v jakém pořadí mas nalepeny ty pasky na TV.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam