• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TR1
    TR1 --- ---
    ISATAG:
    tak to nemas verejnou IP
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    PISKVOR: Na routeru mi to pridelovalo adresu 192.168.0.105 pred routerem mi to prideluje 192.168.30.XXX a ten switch vlastni adresu nema ani neumi nic pridelovat..
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    PISKVOR: To jsem si taky myslel, tak jsem si to nasel a nastavil. Nefungovalo to, tak jsem si ten server zapojil jeste pred router pomoci jednoducheho switche a aky nic. Jedine co me jeste napadlo je, jestli neni nejaky vetsi router nademnou jako bytovou jednotkou. Takovy router pro cely barak. Protoze internet mi bezi na zaklade dvou nahlasenych mac adress. No muze to byt muj problem?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ISATAG: Jestli jsi za nějakým routerem (na 99,9999% jsi), tak si na tom routeru musíš forwardovat porty. Googli "port forward [název routeru]" pro návod, a ještě si musíš zjistit, co vlastně za čísla portů chceš forwardovat (což bude zase v popisu tý aplikace, pomocí který se připojuješ).
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Mam dotaz. Nevim jak se mamna RPi pripojit z venku. Jde mi to jen v ramci domaci site na adresu 192.168.xx.xxx
    Mate nekdo podobny problem? Nebo vite jak to nastavit? Kdyz tam zadam svou verejnou IP tak mi to napise " Network error: connection refused"
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    SOMRAK: Hele chvilku sem hledal a obavam se ze tvym resenim bude bohuzel onen kabel :(
    SOMRAK
    SOMRAK --- ---
    PARASONIC: ok, dik moc. taky jsem nic nevygooglil, ale jak tomu prd rozumim, tak jsem se obaval, ze spatne hledam.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    SOMRAK: Hele co koukam tak nediny reseni je

    1. Kabel
    2. Vyuziti Airplay jako audio out coz nevim zda xbmc zvlada zkus googlit.
    3. DLNA audio out, ale to silne pochybuju ze by DLNA/XBMC podporovalo

    Jinou variantu nevidim a kabel z toho bude asi nejjednodussi. Kazdopadne se priprav na analog nebo si dokup modul s digital out.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    ja doporucuji minidroid. tam jsem to kupoval. prislo to rychle a kvalitne ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: jasně :)

    k životu to nepotřebuju :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Plus sraní s poštou 120, to je zábavy za ušetřených 139 korun! :D
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    RAINBOF: aha, no ja nevim, za to kilo mi to nestoji :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PALUSHA: ale to je běžná cena ne ? měl jsem na mysli něco jako osvědčenýho ebay prodejce :D na rpishop.cz jsem se právě díval. $35 je podle mne pod 900 :D
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    RAINBOF: rpishop.cz, minidroid.cz ? za 1039,-
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    kde koupit za rozumný prachy pravou raspi 2 ?
    SOMRAK
    SOMRAK --- ---
    navedl by nekdo lamu, plz?
    Rapsberry Pi s XBMC - obraz pres HDMI do projektoru. Ted jak to udelat se zvukem, aby mi hral na Network Receiveru (marantz melody stream m-cr510) pres wifi. (malina i zesik na stejnym routeru samozrejme, malina kabelem, zesik pres wifi).
    Jde mi proste o to, netahat 1 kabel pres celej pokoj. kdyz chci koukat na film.
    Diky predem.
    KAERO
    KAERO --- ---
    WMUTE: coz je zaroven odpoved na OOHN :)
    WMUTE
    WMUTE --- ---
    WMUTE
    WMUTE --- ---
    Tuhle jsem dostal dotaz, jak na Rpi spustit určitou akci po zmáčknutí připojenýho tlačítka. Došlo mě, že vlastně ani nevim jak bych takový tlačítko korektně připojil a jak ho namapoval. Jak byste takovou trivialitku ideálně řešili?
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    OOHN
    OOHN --- ---
    ahoj, řešili jste někdo už spolupráci Pi spolu s nějakou fotobuňkou?
    Potřeboval bych po sepnutí fotobuňky nahrávat video, nedělal jste to tu někdo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam