• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PARASONIC: My point exactly. "Chceš extrabuřty? Zaplať, tlusťochu!"
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    Nema nekdo nahodou zkusenost s
    https://www.olimex.com/wiki/A20-OLinuXino-LIME2 ?
    Libi se mi ze ma plnou podporu provozu na baterku.
    Chtel jsem z toho vyrobit male pomale NAS (idealne s freeNAS) s RAID 1 ( http://www.dx.com/p/370801 ), ale nedari se mi najit ze by nekdo jiz neco podobneho zkousel.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    PISKVOR: ehm ten vystup na HDMI stoji 15USD takze ses razem na cene Pi B+ ktera ma za sebou velikou komunitu ;)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PARASONIC: Za 9 dolarů? A poníka, poníka to nemá! ;)
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MUXX: hezka teorie ... ale tim ze to nema nejakej seriozni video output v zakladu to aspon u me vcelku kleslo ...
    MUXX
    MUXX --- ---
    tento projekt tu jeste nikdo nezminil http://www.rasplex.com/ ? nicmene nezkousel jsem a netusim jestli to ma proti kodi nejakou vyhodu.
    TR1
    TR1 --- ---
    RAINBOF:
    bohuzel to tak opravdu je, asi nekdo udelal pri navrhu RPi2 chybu - kabel je original
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TR1:
    cože? to nemyslíš vážně :) ze ne...
    TR1
    TR1 --- ---
    Jak se tu nedavno nekdo ptal na prenos obrazu z PRi2 pres kompozitni kabel, tak uz vim jak to je. Nemusi se vubec nic nastavovat, finta nebo spis zrada je v tom (mozna ne u kazdeho kabelu), ze misto zluteho cinche je potreba pouzit cerveny.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    AQUARIUS: Navazat komunikaci opacnym smerem nemam moznost.

    RAINBOF: Na to se jeste zkusim zeptat.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    RAINBOF: nebo navazat komunikaci opacnym smerem, pokud je ta moznost...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ISATAG: a port forward by ti nestačil? ty bejvaji zadara
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    PISTA1: No spis doma u televize.. Ale tak jeste to testnu u moj tchyne, treba jsou na tom na vesnici lepe..
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    ISATAG: To není ISP mrcha, ale naprosto standartní cena.
    Holt si dáš v hospodě o dvě pivka měsíčně míň.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    TR1: Tak muj poskytovatel mi potvrdil ze nemam verejnou IP a tu verejnou mi mrcha nabizi za 49 Kc mesicne.
    TR1
    TR1 --- ---
    ISATAG:
    pro kazdy port lze pouzit TCP nebo UDP protokol takze muzou na jednom portu bezet i dve sluzby to ale nebude asi tvuj pripad. Bud ti otevre vsechny tri potrebne porty a nebo bych to asi resil pouzitim OpenVPN, pak by ti stacil jeden port na vsechno.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    ISATAG: Jestli seš v neveřejným rozsahu ISP tak ti porty neforvardne a rozhodně ne 443.
    Domluv se s ním veřejnou IP. ;)
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    TR1: Jo, to by mi i mohl udelat. Mam poskytovatele co celkem vychazi vstric. Jen technicky dotaz. Z prace se na to budu pripojovat pres 443 ktere je tam otevrene a chci si tam tunelovat dva postovni protokoly. To mi musi poskytovatel forwardovat vsechny tri porty nebo staci jen ten jeden zakladni? Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam