• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    tak si tady hraju s tím raspberry, je to návyková hračka. uvažuju o nějaké krabičce, ale mám obavu - docela se mi zdá, že se to zahřívá. přežije to, když to zavřu do nějaké krabičky co se k tomu prodává? jaká z hlediska (pasivního) chlazení je nejlepší?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    VECTOR: O vikendu jsem si poprve s rpi hral. Jel jsem presne podle https://www.raspberrypi.org/documentation/ a zcela bez problemu.

    A tady http://raspberrypihq.com/how-to-add-wifi-to-the-raspberry-pi/ je postup na rozjeti auto login wifi.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    MUXX: dik ;)
    MUXX
    MUXX --- ---
    VECTOR: snad všechny distribuce měly po instalaci zapnuté SSH. jenom si musíš najít v dokumentaci login pass a na routeru IP adresu kterou to dostalo z DHCP. mys ani klávesnici jsem nepotřeboval. výstup na TV jsem použil k tomu abych mel jistotu ze už je to rpi nainstalované
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mam doma nove raspberry, poustim se do studia dokumentu, nic moc o tom nevim.

    Chtel bych se zeptat, pro prvotni instalaci a pouzivani, je nutny k tomu pripojit klavesnici a mys a monitor, nebo je mozny to nakym nastrojem ovladat po siti/usb? Neco jako SSH, pripadne Vzdalena plocha?
    Znova opakuju, mam ho asi hodinu a tu hodinu procitam fora, kdyby me nekdo nasmeroval aspon pribliznym smerem, byl bych rad, diky! (nemam doma extra monitor ke kteremu to pripojit)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZUZU: ne googlis dobře.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    RAINBOF: jak píše KAERO - ne na armu: "There will be NO RPi build. please dont ask me to do it." http://openelec.tv/forum/chromium-browser/69999-chromium-browser-added-to-unofficial-repository anebo jsem opět špatně googloval?
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: ale neni na armu ne?

    MUXX: hdparm s nastavenim pridat do autostartu:
    hdparm -S 240 /dev/sda

    pokud nemas autostart.sh, tak:
    echo "#!/bin/sh" > /storage/.config/autostart.sh && chmod +x /storage/.config/autostart.sh
    vi /storage/.config/autostart.sh
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZUZU: chromium na openelec je.
    CARTMAN
    CARTMAN --- ---
    ZUZU: necetl jsem podrobnosti a mozna tim nikomu nepomuzu ale trebas tenhle odkaz nevidle jeste:

    OpenELEC Mediacenter - OpenELEC Forum - Topics in Chromium Browser (1/1)
    http://openelec.tv/forum/chromium-browser
    TR1
    TR1 --- ---
    KRISHNA:
    Musel jsem vymenit elektroniku z noveho ext. disku za elektroniku ze stareho, ke kteremu byl sw jenz umoznoval nastavit hodnoty uspavani na urovni hw.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ZUZU: a propos - celou anabázi s raspbianem vyrábím jen kvůli tomu, že openelec (kodi) nebosahuje plnohodnotný webový browser (co by zvládl facebook a takový ty věci, třeba midori nebo chromium). jak to že už jeho součástí dávno není, vždyť to k htpc tak nějak "patří"... nebo jsem jen nevygoogloval, jak to do kodi/openelec dostat?
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    PISKVOR: jasný. no a teď mi jde o to, že když doinstaluju kodi do toho raspbianu, tak krom toho, že je pomalejší (v porovnání s openelec, což je pochopitelný), tak a) padá, b) některý videa (a streamy z netu, např. čt24) nepřehraje (oproti openelec). jak to? to to potřebuje taky nějaký "kodeky"? (jen mě nasměrujte, jsem lama z windows, tak tápu naprosto totálně. ale je to zábavný) nebo nějakej zaručenej postup, jak kodi na raspbian nainstalovat v co "nejfunkčnější" podobě?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ZUZU: Openelec je brutalne orezanej, aby na nem bezelo jenom to, co potrebuje Kodi - takze by ti tam hromada zavislosti chybela, a kdybys je doinstaloval, v podstate by ses dobral rasbpianu ;)

    Takze mozna zacit s orezanym rasbpianem, a doinstalovat jenom to, co potrebujes.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    tak se v tom hrabu, zatím jsem zkoušel různé distribuce jako openelec, osmc, raspbian... no a když se snažím kodi nainstalovat na ten raspbian (abych měl možnost plnohodnotného web browseru a dalších funkcí v záloze), tak je brutálně pomalej, padá, půlku formátů nepřehraje... :( ...než začnu zuřivě googlit - idea, že bych naopak vzal openelec distribuci (kde kodi funguje krásně) a do ní nějak doinstaloval xserver a třeba chromium - je úplná blbost žejo?
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    TR1: a jak si to vyresil? Taky se mi uspava a jsem trochu linej googlit
    TR1
    TR1 --- ---
    MUXX:
    ja resil presne opacny problem, disk se mi po 1 minute porad uspaval ale ja chtel aby bezel nonstop :)
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    MUXX: já bych ho nechal točit..
    MUXX
    MUXX --- ---
    TR1: safe_mode_gpio mi tam chybel. ted to vypada ze uz to jde (openelec). resil jsi nejak i spindown (hdparm?)? posledne kdyz jsem mel pripojeny disk, tak se porad tocil.
    TR1
    TR1 --- ---
    ja mam k RPi2 pripojeny 2.5 disk nonstop a problem nemam (ani pri restartu)

    mas v /boot/config.txt?
    safe_mode_gpio=4
    max_usb_current=1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam