• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SPM: Když si to nakreslíš, tak ti tady ti to jeden příjemný pán vyleptá a ani to není tak moc drahý... http://tistaky.cz/
    SPM
    SPM --- ---
    Jinak, když už se to tu nakouslo, neviděl někdo někde shield na malinu, kterym se dá malina napájet z 12+ V? Představa je taková, že to bude kus desky, co se cvakne na GPIO piny maliny a na které budou svorky na přivedení napájení a na desce bude regulátor, co to srazí na 5V a přivede na 5V pin maliny. Umím to postavit za součástek za pár korun, ale nechat si vyrobit jednu DPS na to to značně prodražuje (a kreslit si svojí a louhovat v chloridu železitym jsem dělal jednou a taky mě to zrovna nebaví :-) ).
    SPM
    SPM --- ---
    MARASAN: záleží jakej z ní vyleze proud. Standardní USB má 0,5A, což na malinu úplně nestačí a asi se může stát, že budou PB, co se to budou snažit omezovat. Potencionální problém by mohl být s tím, že u akumulátorů klesá napětí, když začínají být vybité. Na druhou stranu ono stejně v PB jsou lion akumulátory na 3,7V a na těch 5V se to musí konvertovat, takže by to snad ten rozdíl mělo kompenzovat ikdyž napětí akumulátoru začne klesat...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PALUSHA: zrovna tenhle tyden jsem meril svuj prehistoricky model B - bezel jenom ethernet a SD (ted si nejsem uplne jistej, jestli mam kompletne vypnuty GUI nebo nabehlo taky)

    v idle 0,4 A, ve stress testu 0,5 A .... tzn. 10 Ah powerbank by vydrzela ~20h
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    MARASAN: Urcite to jde, jen ti to imho moc dlouho nevydrzi. Zajimal jsem se o pouziti PB misto UPS a nekde sem videl ze typek si vypocital (a ted si budu cucat cisla z prstu, takze to brat s ohledem), ze tusim 15000 mAh mu vydrzi cca na 19 hodin. Kdyz tam budes mit nejakou lightweight distribuci a pobezi jen casosber, mohlo by to neco vydrzet.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Co si myslite o napajeni RPi z power banky (PB)? je to jednoduchy reseni - nepotrebuju resit pripojeni, PB ma rovnou micro usb konektor. Je mozny, ze ne kazda PB RPi utahne? Muj projekt je RPi s pripojenou RPi kamerou, zadny usb zarizeni, zadny ethernety, zadny displeje, nic. Proste časosběr kamerkou na RPi napajenej z PB.
    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: muzes to pripojit primo. fakt se staci se podivat na ten link, co jsem tu daval. primo o tomhle cidlu je tahle podstranka:
    http://www.astromik.org/raspi/15.htm
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    QNEDLEEQ: Ted budu za uplnyho kretena, ale to musim zapojit dotakovy ty "arduino-like" desky kterou pripojim na GPIO? Ja si kdysi hral s arduinem, ale uz je to moc lahvi vina za mnou.
    AZIM
    AZIM --- ---
    je to sice mimo rpi ale me to rozesmalo ... proste power of linux:

    Chtěl zastřelit pásovce, kulka se odrazila a trefila ho do obličeje – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...582-chtel-zastrelit-pasovce-kulka-se-odrazila-a-trefila-ho-do-obliceje.html
    CYBER
    CYBER --- ---
    VECTOR: Zkus: x11vnc -noxdamage -display :0 -safer -nopw -once -xrandr
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KAERO: a to udelam ve VNC klientu nebo na vnc serveru? muzes mi kdyztak dopomoci jak? diky moc!
    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: pod linuxem ti muze bezet vice grafickych rozhrani. obvykle to prvni pustene, ktere je obykle na vystupu na monitor se oznacuje :0, dalsi jsou :1, :2 atd. vypada ze mas spustene dvoji Xka, jedno na :0, tam je kodi. a kdyz spustis vnc server, ty si asi spusti vlastni Xka, asi na :1, a timpadem vidis neco jineho. ty potrebujes nastavit vnc server, aby se napojil na jiz bezici Xka na :0.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ohledne ruzneho bastleni a cidel se mi osvedcila stranka:
    Raspberry Pi
    http://www.astromik.org/raspi/
    jsou tam i dva druhy teplotniho cidla, jednoduse popsane jak zapojit a obvykle je pridany i pythonovsky skript
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Jeste ted resim asi nejzasadnejsi problem, zaboha se nemuzu dogooglit.

    Nainstaloval jsem na Kodi a nastavil, aby to nechtelo username a rovnou po startu raspbianu se spustilo kodi. Potoud dobre. Taky jsem nastavil vncserver.

    Kdyz se ale chci pripojit z jineho pc pres VNC na raspberry, VNC mi vzdycky zobrazi desktop, i kdyz na raspberry pripojenem k monitoru je stale KODI. To same se deje, kdyz se pripojim k raspb z Windows skrze Vzdalenou plocu.

    x11vnc se chova stejne jako vncserver.

    Da se nejak pripojit pres sit k raspberry a opravdu videt zrcadlene to, co tam bezi (tj. kodi)?
    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    VECTOR: Na teplotni senzor muzu doporucit neco pres I2C nebo podobnou sbernici. Da se sehnat za par korun a troskou pajeni, samotnemu mi to tu tak funguje + program v pythonu.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    VECTOR: Pouzivam irkovej prijimac za 150czk z ebaye spooecne s logitech harmony a dobry :)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mate nekdo tip na IR ovladani pro OSMC? Na internetu jsou toho mraky, tak jestli je nejake osvedcene uzivateli treba:)

    plus, premejslim nad tim, jen tak na hrani, ma to smysl? http://pibrella.com/ Rad bych do toho jeste dokoupil kamerku a teplotni senzor, v navaznosti na prave probihajici debatu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SCHRAPNEL: ja to vidím ze je to plast :) ale i tak je fesacka.
    SCHRAPNEL
    SCHRAPNEL --- ---
    RAINBOF: Inac, pisu ze je to ALU ale ono je to plast, tak ale za tu cenu ..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SCHRAPNEL: fesacka obednavam. má někdo zájem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam