• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    SPM
    SPM --- ---
    QWWERTY: Já měl tenkrát kdysi R50e, která v té lowcost variantě měla jenom trackpoint (touchpad byl jenom u dražších modelů). A od té doby na něj nedám dopustit (přestože jsem měl už x notebooků s touchpad only potom). První týdny byly sice muka, ale po zvyknutí si to bylo podle mě nejlepší polohovací zařízení, co jsem kdy měl.

    MILAZAJICEK: j, to podle mě také vhodné není... Už jenom kvůli samotné paměti, kde podle mě 1GB na samotné netbeansy samo o sobě nestačí...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    SPM: T550 atpd. už jsou zase normální, konstrukce i clikpad u je pryč. Navic ten clickpad jde nahradit za normalni z noveho modelu. (mám to tak sám).

    Ale slo tu o nejaky levný stroj na Netbeans a domnívám se ze stavet desktop z RPI na to prostě vhodný není, chrome book se z te javy taky pos..e a na příklad T410 je celkem rozumná alternativa.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SPM: souhlas, novy jsou zvrhlost ...trackpoint me netrapi, ale chiclety nesnasim
    proste to uz nejsou klasicky Tcka, ktery jsou nesmrtelny designem i konstrukci
    ...ale T410 jsem mel v ruce 2 a tak strasne jak ty novy na tom jeste nejsou



    ______

    btw nevite jestli je mozny raspi-cam pripojit nejak snadno i k jinym platformam?
    koukal jsem po variante bez IR filtru, ale chtel bych to pripojit spis k domino.io
    SPM
    SPM --- ---
    QWWERTY: T410 vypadá asi ještě celkem slušně, ale někdo mi nedávno (teda, pár měsíců dozadu už to bude) ukazoval nějaké nové Tčko a to bylo k zblití. Chickletové klávesy clickpad, takže trackpoint sice v klávesnici byl, ale nedal se absolutně používat, protože díky clickpadu už tam nebyly na myš tlačítka...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SPM: ani ne, T410 se ještě celkem slušně drží legend jako T40, T60 :)
    T60 s C2D seženeš pod 4k ... mám jeden doma, běhá přes 4 roky

    btw jsem zvědavý jestli nakonec něco vůbec bude z thinkpad retro
    SPM
    SPM --- ---
    WOJTISHEK: Na druhou stranu to s původním IBM má čim dál tím míň a míň společného, ty poslední modely už nejspíš nemaj společného vůbec nic, takže to vyjde nastejno jak acer :-)
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    MILAZAJICEK: je fakt, že T410 jsou už za slušnou cenu...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MILAZAJICEK: jak dlouho teď vydržej nový Acery? jeden mi fungoval 5 let, ale pak už to bylo tak pomalý, že jsem koupil novej a ten už mám šestým rokem a pořád jede O.o
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    WOJTISHEK: jestli ti jde o cenu a výkon najdi si nějakej starší thinkpad s core2duo nebo i5/i7 vejdes se do ceny chromebooku o výkon nebudeš mít nouzi a fungovat to vydrží déle než novej Acer
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    WOJTISHEK: jo ono je to za desktop... O:) (pardon, dávám dokupy RaspiBook, tak mám přepnuto na jinou vlnu...)
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    TEAPACK: mým hlavním kritériem je poměr cena:výkon, což s přimhouřením oka RPi 2 splňuje (hlavně na poli cena).
    Když vezmu cenu například Acer Chromebooku, tak v té ceně jsem si schopen postavit Mini ITX desktop s vyšším výkonem.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    WOJTISHEK: přemýšlel jsi o ChromeBooku a flashnout tam Linux? =)
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    PISKVOR: zkusím, díky moc :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WOJTISHEK: Asi podle gusta, já bych byl spíš za Raspbian.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Ještě jeden dotaz - Raspbian, nebo Ubuntu Mate?
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    PISKVOR: no je to žrout, právě přemýšlím, jestli to zvládnu dočasně na RPi, než zvládnu něco plnohodnotnějšího nebo jestli raději zainvestovat trošku více (na úkor něčeho jiného) a koupit desku s Intelem J1900...děkuji za tip, otestuju to na nějakém virtuálu :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WOJTISHEK: Netbwans jsou nejrozezranejsi a nejpomalejší program, který jsem kdy viděl - a že jsem jich neviděl málo. Loupni tam Geany a půjde to.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Jak moc lze pouzit RPi 2 jako docasnou nahradu za desktop? Prevazne NetBeans na php, ftp, neco malo kancelarske prace, klasicke surfovani, zadne slozite vypocty...
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    AXTHEB: Tak se zda ze je vsechno v pohode. Po tech procedurach co jsi mi poradil jsem dal znova:
    sudo apt-get install debconf --reinstall

    Po tom jsem dal klasickou serii update, upgrade a dist-upgrade a hodilo to nasledujici hlasku:
    The following partially installed packages will be configured:
    exim4-daemon-light
    No packages will be installed, upgraded, or removed.
    0 packages upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
    Need to get 0 B of archives. After unpacking 0 B will be used.
    E: I wasn't able to locate a file for the exim4-base package. This might mean you need to manually fix this package.
    E: I wasn't able to locate a file for the exim4-base package. This might mean you need to manually fix this package.
    E: Internal error: couldn't generate list of packages to download


    Kdyz jsem to ale dal znova tak uz vsechno probehlo ciste..

    Tak dekuji za rady a pomoc ;)
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    AXTHEB: Coz ono to vsechno probehne dobre, ale zakladni problem to neresi. Akorad debconf tam nemam. Ja to misto toho aplikoval na dpkg_1.16.16+rpi1_armhf.deb.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    AXTHEB:
    pi@pi /var/cache/apt/archives $ sudo dpkg -i perl_5.14.2-21+rpi2+deb7u2_armhf.deb
    [sudo] password for pi:
    (Reading database ... 79363 files and directories currently installed.)
    Preparing to replace perl 5.14.2-21+rpi2+deb7u2 (using perl_5.14.2-21+rpi2+deb7u2_armhf.deb) ...
    Unpacking replacement perl ...
    Setting up perl (5.14.2-21+rpi2+deb7u2) ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam