• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: Pokud by to dokázalo rozjet na RasPi program pro programování lego mindstorms, tak by mi to stálo za vytvoření dualbootu už jenom kvůli tomu, abych si mohl vytvořit snadno přensoné zařízení, které dokáže programovat všechny různé roboty z lega. (A bohužel mi největší problém dělá oficiální software k oficiální inteligentní kostce přímo od lega)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PISKVOR: No, trochu jsem se s tím už s*al.. a vypadá to, že aspoň SSHčko mi bude fungovat, ale nevím, jestli to naběhne bez monitoru =D

    a co se týče psaní kódu na raspi -> všechno se musí dělat z velkýho železa a pak posílat přes PowerShell do raspi s hlasitým TA-DÁÁÁÁÁÁÁ
    celkově začínám přemýšlet, jaká je přidaná hodnota Woken, no asi jenom větší botnet o hluché a slepé zařízení.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THOMASMORTA: nope, ten komp mi ještě nepřišel pod ruku a kdyby, tak na něm jede Ubuntu z Live-USB =D
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: A máš tam nahozené sledování komunikace, abys provedl komparaci k zatím jedinému zveřejněnému serióznímu testu toho, jak je to s tím sledováním od Microsoftu? :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PISKVOR: my máme jeden notes ve škole, kam jsme na test hodili desítky... (spíš to bylo z trucu od kolegy, ale co :-D) tak uvidíme =) zejtra celej den bude flákárna na konferenci, tak se aspoň budu moct tvářit, že dělám něco užitečnýho....
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TEAPACK: Jestli se ti chce s tím ***at, určitě to sepiš - já jen kvůli image pro malinu na w10 upgradovat nebudu (prý to žádný jiný Windows neumí zapsat na SD kartu, ahaha ohoho hehehe).
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Technická: zkoušeli jste někdo widle na Raspi2? popř.: Měl by někdo zájem o to, abych sepsal něco o testíku widlí na Raspi?
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    The Eagerly Awaited Raspberry Pi Display - Raspberry Pi
    https://www.raspberrypi.org/blog/the-eagerly-awaited-raspberry-pi-display/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Je nějaká rozumná cesta jak na raspberry pouštět filmy z google play?
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Tak nakonec půjde na RPi 2 Kodi, desktop vyřešený novým pracovním noťasem :D
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Jen tak zbezny napad - a toho jednoho rPI to nastreamovat na to same na jiny port a z jineho portu to teprve streamovat dal? :)
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    TEAPACK: to vypada nadejne, na to sem vubec nenarazil pri hledani. jeste jednou diky. vyzkousim
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KCHARI: jedině přidat si buffer pro Raspivid, kterej to už asi umí i sám -> https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=65450&p=485001
    popř. napsat si to v pythonu - mít buffer na 300 snímků a když je to plné, tak poslední zobrazit a pak ho nahradit novým.
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    TEAPACK: dik za tip. s jednou malinou by se to ale nejak nedalo? sice je mam 4, ale na tudle blbost mi uz zbyva jen jedna :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KCHARI: O.o zajímavý požadavek, většinou se řeší opak, ale pokud máš ještě druhé raspi, stačí to streamovat z jednoho do druhého:
    Raspi s kamerou ->
    raspivid -hf -w 920 -h 518 -t 99999999 -o - | nc 192.168.1.10 5001

    Raspi u televize ->
    nc -p 5001 -l > buffer | /opt/vc/src/hello_pi/hello_video/hello_video.bin buffer

    takhle bys mohl zvládnout i 20s, pokud bude potřeba míň, stačí zrušit buffer, pak by to mělo být kolem 10s...
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    TEAPACK: nemam :) a lag bych chtel tak treba 5-10s, klidne i vic
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    KCHARI: pokud máš smart tv, tak se pravděpodobně dokážeš připojit na Raspi pomocí WebRTC =) tam mi to běhá s půl vteřinovým lagem, což je luxus...
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    ahoj. potreboval bych poradit s kamerou k raspi. jediny co od kamery potrebuju je, aby zobrazovala video na tv ve fullscreenu, ale se zpozdenim a u toho jsem narazil na problem. nevim jak na to a internet mi v tomdle vubec nepomaha.... nejaky tipy?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QWWERTY: Pokud dodržíš pinout, tak určitě bude fungovat (dá se sehnat na raspberrypi.org ) jinak si budeš muset udělat převodníček, protože většina aplikací má vlastní pořadí pinů...
    SPM
    SPM --- ---
    QWWERTY: Já měl tenkrát kdysi R50e, která v té lowcost variantě měla jenom trackpoint (touchpad byl jenom u dražších modelů). A od té doby na něj nedám dopustit (přestože jsem měl už x notebooků s touchpad only potom). První týdny byly sice muka, ale po zvyknutí si to bylo podle mě nejlepší polohovací zařízení, co jsem kdy měl.

    MILAZAJICEK: j, to podle mě také vhodné není... Už jenom kvůli samotné paměti, kde podle mě 1GB na samotné netbeansy samo o sobě nestačí...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam