• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISKVOR: aha, sorry jsem se prehledl v tech velikostech a otocil to. ano staci zkopirovat soubory.

    resizefs trva straaaasne dlouho, ale funguje to.
    SUK
    SUK --- ---
    Na resize bych se vykaslal - na zmenseni budes cekat celou noc, mozna ne jednu. Zkopirovat.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    THOMASMORTA: Ne. Defragmentací pořád můžeš dosáhnout stavu "10 GB prázdného místa - 1 GB defragmentovaných souborů - 4 GB prázdného místa - 1 GB defragmentovaných souborů;" negarantuje, že ty defragmentovaný soubory budou na fyzickým začátku média. Ačkoli viděl jsem nějaký nástroj, který snad dokáže takovou jako-defragmentaci udělat, právě kvůli zmenšování; teď ho nedohledávám.

    Nicméně zrovna u Kodi jsem volil co nejrychlejší "na starý SD kartě backup nabízený systémem, čistá instalace na novou SD kartu, překopírování backupu, restore na nové SD kartě, hotovo."
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    THOMASMORTA: ext4 defrag moc nechape.
    ciste s pohledu prosraneho casu bych volil cisty install a cp
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PISKVOR: A nepomohla by před tím defragmentace?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    díky za rady, nejak se s tím poperu
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    U RPi mi zatim vzdycky stacilo spravne zformatovat kartu a pak uz jen kopirovat soubory
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KAERO: Jenže bitova kopie z vetsiho na mensi je ruska ruleta. dd ti zkopíruje z 16gb karty těch 2g, co jsou v prvních blocích; blbý je, že i když ty soubory zabírají míň, nemusí být nutně nacpaný na fyzickým začátku karty: filesystem si je muže umístit fyzicky kamkoli, kde má blok oznacenej jako prázdný. (a to i kdyby zapisoval do nejnizsiho volneho bloku - priklad: zaplnís postupně kartu, pak smažeš ty soubory ze začátku, a máš FS, kde je prvních fyzických 2gb téměř jistě oznacenych jako volne misto)

    TL;DR: Pokud to bude fungovat, tak úplnou náhodou.

    Jinak k dotazu: netřeba bitové kopie, stačí zkopírovat soubory (ale včetně typu, vlastníka, skupiny a práv ).
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK:
    no mimo toho testování by mě to zajímalo zda to má praktický aplikace. Nevim co roupama :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: zkoušel jsem si rozchodit RaspiCluster z dvou RPI B, ale nedodělal jsem to. Navíc musíš mít aplikace napsaný pro používání více vláken, které potom deleguješ na jednotlivý raspi, takže pro normální provoz to není, ale pro testování paralelizace a vlastních skriptů to už smysl mít může - pokud ti nestačí používat vlastní komp... (zkoušel jsem to někdy v roce 2013, od té doby jsem na to nesáhl, tak se možná něco změnilo.)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MILAZAJICEK: tak kdyby něco zbylo, tak bych dvě bral taky :-)
    KAERO
    KAERO --- ---
    DOKKTOR: na tohle ti staci prikaz dd (dela bitovou kopii), pripadne muzes pouzit gparted, ktery ma klikaci rozhrani
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    THOMASMORTA: celní pošta je v tomhle případě úplně mimo

    19kč
    Micro USB 2 0 A Female to B Male Converter OTG Adapter Cable for Samsung HTC LG | eBay
    http://www.ebay.com/...Cable-for-Samsung-HTC-LG-/311201513107?hash=item48750e3e93:g:kTUAAOSwQJhUf7NU

    19kč
    New for HDTV Mini HDMI Type C Male to HDMI Type A Female Adapter Connector | eBay
    http://www.ebay.com/...Female-Adapter-Connector-/371315682742?hash=item567423adb6:g:lR8AAOSwcwhVP1R5
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TOOMIX: Ten cenový rozdíl nebude tak velký, abych kvůli tomu chtěl riskovat další jednání s celní poštou. A hlavě - i v těch zahraničních článcích psali, že oficiální redukce stojí stejně nebo víc než RasPi Zero.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    THOMASMORTA: Ty redukce koupíš za pár dolarů na eBay ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    chci se zeptat máte někdo na raspi ten slavnej superkomp? je to k něčemu?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Já snad jeden kousek budu mít za 4GBP kámošův kámoš jich vzal 200ks tak prý nám jich několik nechá.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: Chápu, já tyhle redukce nevlatním a chci je. Ale zkus napsat tomu člověku, který provozuje RPishop, je to člověk, se kterým se dá mluvit a třeba nabídne samotné RasPi Zero, když bude zájem.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THOMASMORTA: chtělo by to najít obchod, kde to budou prodávat bez adaptérů... kupovat si kabely za 350, který člověk nikdy nebude potřebovat mi příjde dost blbý, hlavně když si chce koupit ty Raspi 4 =D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam