• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    Czech Out Raspberry Pi Riding the Rails | Hackaday
    http://hackaday.com/2016/01/02/czech-out-raspberry-pi-riding-the-rails/
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    VECTOR: není usb port na pc/routeru slabej na napájení? osobně jsem měl tři maliny a s žádnou nikdy nebyl problém.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    tak jsem domu prinesl z reklamace Raspberry Pi (nefungovalo napajeni) a ted prozmenu nefunguje sitovej kabel. Muze to bejt moje vina? Zkousel jsem to dat na dve nabijecky a napajet z USB portu na PC i na Routeru, zacinam byt nastvanej..

    Diky za odpoved pripadne, jestil znova reklamovat nebo ne.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    VLASTIS: někde v malině je povolení vzdáleného ovládání, pak je někde povoleni ovládání přes web, a taky se nastavuje port, pokud jsi nezměnil 80 na něco jinýho. mám něco podobnýho v chrome a šlape to
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    Ahoj. mam malinu 2 a nedaří se mi zprovoznit ff doplněk send to xbmc. jako systém mi běží openelec.
    v doplňků jsem vyplnil iniciály maliny. bohužel to při pre poslání yt stresům ne hází žádnou chybu,takže nevím od echo se odpichnout. používáte jej někdo?
    TR1
    TR1 --- ---
    Cituji z meho starsiho prispevku:

    "Jak se tu nedavno nekdo ptal na prenos obrazu z PRi2 pres kompozitni kabel, tak uz vim jak to je. Nemusi se vubec nic nastavovat, finta nebo spis zrada je v tom (mozna ne u kazdeho kabelu), ze misto zluteho cinche je potreba pouzit cerveny."
    TR1
    TR1 --- ---
    MILAZAJICEK:
    ma kompozit, jak pise MIKROM ale nesmis se ridit barvama dve z nich jsou prohozene ted ale nevim ktere bila se zlutou nebo cervena se zlutou!!
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MILAZAJICEK: ajoo.. ale je to v tom 3,5 jacku pry..
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    YARRDESH: pardon kompozit
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    YARRDESH: ten ale rpi2 uz nema ne?
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    MIKROM: nojo na komponent jsem zapomnel, jsem blbec
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    YARRDESH: z cinche do scartu, ne?
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISKVOR GILDARIUS: retropie nema dosbox ne? nekde jsem videl porovnani vykonu a malina pro dosbox nestaci...
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    GILDARIUS: pardon, zamenil jsem 'stary pecky' za 'starou televizi'. nedavno jsem na maline paril abuse i mimo dosbox, stejne jako freeDooma, ale pres vnccko to nema grady.
    // nepodarilo se vam nekomu rozbehnout openarenu?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    GILDARIUS: no to určitě alespon by ty hry dobre vypadali.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    YARRDESH: Televize je asi rok stara takže hdmi ma :) i když pařit na nějak mega crt bedně by melo taky něco do sebe !
    BURAN
    BURAN --- ---
    Stale mam zajem o nejakou vasi nevyuzitou malinu (samozrejme za sympatickou cenu).

    (upozornuji pouze predem ze nemam moznost osobniho predani v Praze - coz je pozadavek, na kterem skoncila vetsina nabidek, ktere jsem dostal po sve minule vyzve)
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    GILDARIUS: akorat bacha, abys ta stara televize mela digitalni vstup, jinak te ceka pomerne mastna redukce z hdmi na pripadnej analog, coz nakonec nevyjde uplne levne
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: (ten GPIO adaptér není treba)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GILDARIUS: Dyť jo - RPI, USB gamepad, HDMI kabel, televize. Žádný bastleni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam