• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Minipočítač JaguarBoard: Levný, podobný Raspberry Pi a spustíte na něm Windows! | cdr.cz
    http://cdr.cz/clanek/minipocitac-jaguarboard-levny-podobny-raspberry-pi-spustite-na-nem-windows
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KCHARI: zpozdeni tam bude vzdycky, pokud ti audio nesedi k videu, budes muset pozdrzet video.
    SUK
    SUK --- ---
    KCHARI: Co NetJACK?
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    PALUSHA: no to znam, ze jo. u rodicu provozuju OSMC k plne spokojenosti, ale to nechci. ja chci poustet veskery audio z pc pres raspi do zesiku. a nechci zpozdeni :)
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    KCHARI: ja se neptal :) To jsem nabidl jako reseni. Hudbu ti to prehraje taky a video bez problemu. Melo by to v pohode jit i s prevodnikem.

    BTW ja mam dve Raspi, jedno ciste Volumio @ HifiBerry a druhe OSMC na video.
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    PALUSHA: Volumio pres UPNP
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    KCHARI: openELEC? OSMC?
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    chtel bych se optat, jestli tady nekdo mate zkusenosti se streamovanim z pc do raspi (mam na nem RaspiDAC od Grulicha). pouzivam to uz docela dlouho na pousteni hudby pres Airplay z telefonu nebo ci hudby z NAS, coz funguje velmi dobre sic s malickym lagem na zacatku prehravani, ale u hudby to je ok. ale kdyz jsem ted zacal laborovat s tim, ze bych si treba prehral video na pc a streamoval to do raspi, tak jsem narazil na to, ze ten lag je v radu sekund a to je dost nepouzitelny.
    zatim jsem do toho moc nevrtal, ale co jsem zbezne prohlidl internet, tak spis to nefunguje nez funguje. ma s tim tady nekdo nejaky zkusenosti? abych zbytecnou snahou o zprovozneni nepromrhal x hodin :) dik
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MIKROM: no me na rdesku nesly nektery klavesy v horni rade a numerika vubec. cestina byla domrvena hadam ze to ma spojitost.. jenze klavesnici v systemu jsem mel spravne.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    RAINBOF: na hackaday.com bylo včera jak připojit ps2 klávku přes gpio
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SUCZKER: dej pak vědět jak jsi rozchodil klavesnici...
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    prave jsem objednal dvojku, pote, co jsem venoval jednicku s 256 MB ram, za ctrnact dni me na tom budou jedni silenci ucit rozchazet docker s failoverem z jednoho RPi na druhy :)

    Kdyz se objevila ta dvojka, tak tu nekdo tvrdil, ze uz je ta rychlost snesitelnejsi. Nicmene moje dlouhodoby vyuziti bude spis tohle thin client distro: http://rpitc.blogspot.be/ - poreferuju, jaky s tim mam zkusenosti :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Jak je na tom rpi2 jednicka davala 60Mbit s cpu na 100% jak to je u dvojky?
    SPM
    SPM --- ---
    Na druhou stranu, ukládání komprimovaného streamu by nemuselo generovat zase tolik dat... fakt je to USB až tolik mrzký?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: myslel jsem ze na 2ce je to jinak neprohlidl jsem si datasheet poradne. sypu si bordel na hlavu.
    KAERO
    KAERO --- ---
    RAINBOF: na RPi je lan pripojene pres usb.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    no usb sice stoji za backoru ale proc nenahravat pres lan na nas tim bys usb trosku usetril trapeni za dalsi ukladal bys uz hotova data zejo.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    Tak jeste jeden update: pry to jde, ale nelze cekat zazraky, SW kodek (na intel i7) vyhrava:

    http://raspberrypi.stackexchange.com/...3936/what-speed-can-i-expect-from-the-hardware-h264-encoding
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    ZUZU: Tak to vypada, ze ten broadcom chip ma podporu pro HW encoding do H.264.

    Da se najit tohle
    http://www.onepitwopi.com/raspberry-pi/gstreamer-1-2-on-the-raspberry-pi/

    a par dalsich navodu v diskuzich. Vyhledove zkusim ten encoding a dam vedet.

    LEXXA: Na RPi2 je furt propustnost k ulozisti takovej bottleneck ?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ZUZU: a vykon chces brat kde? uvedom si ze mas tam usb2.0 a propustnost k ulozisti bude tristni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam