• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    COLBEN: Asi ne - já na tom mám jen Kodi
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    Já mám Rpi3, ale používám jen mpd v RuneAudio, takže to běží ok.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    COLBEN: mam RPI3 ale raspbian se na tom pouzivat neda. je to pomalé, sice rychlejší než na dvojce ale furt pomalé.
    WMUTE
    WMUTE --- ---
    PISTA1: RJ45 LAN Ethernet Network Adapter Dongle
    http://www.ebay.co.uk/itm/351603606279

    pokud potřebuješ připojení jen kvůli občasným přístupům na zero, např. kvůli konfiguraci atp., tak ti bude bohatě stačit ssh přes obyč USB.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    COLBEN: nikdo tu asi nejde na trojce =D já sice jednu mám, ale leží mi už dva měsíce v krabičce a než se k ní dostanu, tak to ještě chvíli potrvá...
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    COLBEN: nikdo mi nedokaze odpovedet na otazku zda mu defaultni raspbian desktop bezi plynule ci ne? zkousel jsem i nainstalovat osmc distribuci a setkal jsem se se stejnym problemem. diky za pripadnou odpoved
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    ahoj, da se rict, ze vam bezi na raspberry 3 raspbian desktop plynule? ja ho mam na class 10 sd karte a procesor evidentne vytizenej neni, ale vzdycky se to jednou 10 sekund sekne jak kdyby nestihala sd karta
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    PISTA1: je to levnejsi a jednodussi, ta spolehlivost je relativni ve spouste pripadu
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISTA1: WiFi bývá na čipu a stačí vytáhnout anténu. Ethernet je sice jednodušší, ale málokdo ho nabízí jako SoC, plus potřebuješ konektor.
    BURAN
    BURAN --- ---
    PISTA1: vsude tam, kde se cloveku nechce tahat s dratem :) proto snad i wifi mame, ne? :)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    GANDALFSEDY: Tohle je nějaká novodobá obscese, cpát všude místo kusu 100% spolehlivýho drátu, blbou wifi?
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    PISTA1: wifi v usb nestaci?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    GANDALFSEDY: zero jaksi postrada lan.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    TEAPACK: nebyl sem si jistej jestli mi to jen spatne nacetlo, na pihutu, nezkousel jim nekdo psat proc neposilaj? slovensko tam je tak mozna jen chybicka v systemu ...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GANDALFSEDY: Jenomže PiHut neposílá do ČR. což je tu evergreen ...
    ale zato jsem si hned objednal jedno z Pimoroni =)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GANDALFSEDY: stejne podminky i na pimoroni
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    TEAPACK: dobra otazka, treba pihut ma skladem samotne zero za 4 plus 4 postovne po eu, at pocitam jak chci furt by to melo byt pod 3 kila, idealni to neni a ten ojeb ceskych prodejcu, nu co uz kdyz to lidi tak kupujou (sada pitchovin z ciny za 3x cenu zera?) ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GANDALFSEDY: a odkud v čechách seženeš zero za 150? všude ho maj v setu se zbytečným příslušenstvím za 500++
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    PISTA1: a nebylo by teda lepsi zero za 150 +-, navic ti na nem netrci pulka konektoru ktery stejne nevyuzijes ...
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Nová trojka je za litr, jedničkový b+ za 700.
    Takže rozumnou cenu bych viděl za 400 + poštovný.

    Chci si udělat řízení topnýho systému, na což je 2 či 3 zbytečně výkonná, na to by stačilo i b co mám doma, jenže sem na štíru s malým počtem vstupů/výstupů proto scháním b+ kde je víc IO pinů
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam