• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BURAN: já také raději měním fm hež hw, ale jak píše RAINBOF - jeden štelovací kondík paralelně k mikrofonu a máš velkou šanci, že se to povede, a pokud ne, tak není takový problém ho přepájet na menší/větší rosah, pouzdra jsou většinou identická. Navíc psát si vlastní skript pro čtení hodnot z externího ADC a následně na tom dělat threshold na základě úrovně hluku ještě k tomu tak, aby to nechytalo vlastní vysílaný šum.. vopruz...
    Ale možná to tak dopadne, pokud nebude rozumný odstup hluk/šum... pak by celý mechanismus byl takový ... samonasírací ...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ADAMBERNAU:
    co to zkusit tak ze mas mikrofon, diodu na jednom ze vstupu a ctes z jednoho ze vstupu a reagujes jen na precteny hodnoty. citlivost mikrofonu pak doladis kondikem paralelne.
    ADAMBERNAU
    ADAMBERNAU --- ---
    Ahoj, jsem čerstvým majitelem zánovního raspberry pi3 a přemýšlím o následujícím využití pro něj: počítač by registroval zvuky okolí, aniž by je kamkoli nahrával, a při zvuku o určité hlasitosti by spustil skript, který by vygeneroval bílý, anebo nějaký jiný barevný šum. Ta poslední část by snad neměla být zas až takový problém. Jak ale řešit ten monitoring a ten trigger? Neporadili byste, prosím, ať nevymýšlím kolo? Předem díky za nasměrování.
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    LEXXA: jo couchpotato & spol je taky dobry smer. ze bych sve stavajici zmatlane skripty narval do kontejneru na malinovy cluster, hmmm, tempting...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DREAMWEB: ja treba (: uz dlouho :) tvorim timelapse fotak s napajenim ze solarni powerbanky a ovladanej pres IR. Bud muzes pripojit RPi kameru anebo pres gphoto2 primo ovladat nejakej fotak.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    LEXXA: jen kdyby se do toho nekdo chtel poustet tak sonarr je vazne naladovy jaka verze mono na tom systemu je.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    DREAMWEB: sveho casu jsem si hral s myslenkou udelat storage cluster. nasel jsem nekde clanek jak se dela distribuovane uloziste napric nekolika systemu. samozrejme by rychlost byla smesna ale bylo by to desne cool :)
    jinak pokud mas nekde dedikovany stroj na stahovani tak na tom muzes rozbehat sonarr a couchpotato. komunikuje to jen pres API a vykon maliny snad postaci. mam to tak na jednom CentOSu a musim rict ze konfigurace od nuly byla velmi prijemna zabava na par hodin.
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    dik za tipy. urcite to nebude zadny media content. cokoliv co zavani NASem by bylo rychlostni utrpeni. takze mi zbyva monitornig, agregace informaci a ovladani spotrebicu. monitoring cluster zni dobre...
    AILAS
    AILAS --- ---
    KAERO: S tím NASem bych to neviděl vůbec dobře. Je to neskutečně pomalé. Prakticky se to moc nedá používat, pokud kopíruješ třeba jen 1GB je to utepení. RPi 3 má tohle stejně jako předešlé RPi. Ethernet na USB sběrnici sdílený se vším ostatním.
    Na streamování filmů do nějakého domácího kina je to ale OK.
    SUK
    SUK --- ---
    DREAMWEB: Co LAN webkamera (s detekci pohybu atd). Ja chtel udelat MIDI (+web) ovladani pro zvukovku a mit z toho mixpult...
    KAERO
    KAERO --- ---
    DREAMWEB: NAS? VPN server? OpenMediaVault? Zobrazovani aktualnich informaci (pocasi, stav serveru, zacpy ve meste, noviny)? Rizeni/sledovani/mereni cehokoliv od spotreby elektriny pres lednicku a osvetleni domacnosti po zavlazovani? Rizeni akvaria podle aktualniho pocasi na tropickem ostrove?
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    COLBEN: bezi mi to uplne v pohode. torrent a web server + SAMBA pres ethernet
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MILAZAJICEK: neni ono az se zacne hrat vic na meta informace v protokolech a pomala sit bude 100ka a vsude samy ssl tak bude raspi 3 uplne vpohode
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    JOHNY_SMRZ: na ovládání domácnosti je 6ks RPi zase docela overkill. ale mít jich jen tak šest tak fakt zkusím ten cluster jen pro ten pocit.
    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    DREAMWEB: Inteligentni ovladani domacnosti? :)
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    hola, dotaz na inspiraci. rekneme ze bych mel v ruce 6 ks rpi3. co zajimaveho by se s nima dalo podniknout? nejlepe aby to bylo nejak vyuzitelne v domacnosti. a audio a video playery uz mam pokryte. napada me nejaky docker cluster, ale co s nim pak budu delat? furt mam pocit ze je to jen hracka sama pro sebe. na to abych to nabootoval, zahralo me u srdce jak to funguje, a zase to vypnul, nejak nemam moralku... :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JOHNY_SMRZ: ja bych nebyl tak prisnej. retropie na tom jde pekne. obcas nabootuju, zaslzim...
    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    Ja vam nevim ale imho raspberry PI neni pocitac vhodny pro bezne GUI.... jako embed zarizeni ktere je o level vejs nad arduinem nebo espckem super ale vic ne :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    COLBEN: ono to samo zase tak pomalé není ale ty usb periferie mají šílenou režii. takže pokud používáš disk, síťovou kartu padne půlka výkonu na tohle :(
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    MILAZAJICEK: diky. ale ja furt premyslim co je na tom pomale. nezda se mi, ze by to bylo dano procesorem. ze by maly vykon sd karet pri praci s malymi soubory v kombinaci s malem ram pameti? no budu s tim experimentovat
    ABE
    ABE --- ---
    MILAZAJICEK: a co pouzivas, respektive co je podle tebe rychlejsi?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam