• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TEAPACK: "k nadřazenýmu routeru už se to nedostane" ? co se kam nedostane? pingnes gateway? jakou dostane RPi adresu? Dostane adresu ze spravne site? Nebo mas staticky nastavenou adresu?
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAPACK: moje 2 kusy RasPi v.1B maji ruznou MAC.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, nevíte co se mohlo zmršit, když jsem vzal dvojkový Raspi, nahrál na něj poslední img z raspberrypi.org (Raspbian Jessie) a po připojení zpátky do sítě se mi Raspi odmítá dostat na net? Místní síť vidí, lognu se na něj přes SSH, ale k nadřazenýmu routeru už se to nedostane... Předtím jsem tam měl Raspi 1B a v totožné konfiguraci vše fungovalo. Jenom mě ještě zarazilo, že všechny Raspi mají totožnou MAC adresu - může to být ten problém?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: hele taky jsem nadaval ale v realite jedine co me stvalo bylo ze neni fstab a musim mountovat smb pres systemd. rclocal maji nahrazene autostartem a zbytek se da docela dobre povodit. a je tam nano! :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: osmc chybi a slabsi podpora. asi nejvetsi negativa. zacnu s laptopem, kterej mam navic a pak se uvidi.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: a v cem je problem?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    hmm, no nezni touplne lakave. Ja navic vsechno streamuju po siti (UPC).
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    KAERO: nejvic me mrzi ze nemuzu mit neco jako OSMC na tom. bezi na tom stabilne debian ale ma problemy s KODI. podporuje to jen jeden clovek a builduje kdyz ma cas.
    cert to vem. co jsem potreboval jsem si ohnul na LibreElecu ale je to mirna otrava
    KAERO
    KAERO --- ---
    LEXXA: mohl bys prosimte uvest co konkretne mas na mysli ze podpora je slusna ale ne jako u RPi? na cem jsi treba dumal atd?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    NINE_OF_NINE: uznavam ze je to hodne. ja C2 i s vecma okolo koupil pres znamyho co mi dluzil penize a tohle byla asi jedina cesta jak apson neco z nej dostat.
    jinak jsem cetl ze diry sedi k akrilatovym krabickam na RPi. nezkousel jsem.
    MARASAN: ja prave kvuli hevc a skinu do kodi sel do upgradu (a kvuli gigabitu). podpora je slusna ale rozhodne ne takova jako u RPi komunty. jestli chces mi posli sample toho co chces prehravat a uvidim jak to pobezi na C2ce. ja si stahl nejdriv nejake demo videa z netu a zacalo mi to skytat jen u tech nejvyssich bitratu. pak mi doslo, ze kdyz taham data po siti pres pul republiky nejaky lag je tam normalni. z usb to jelo libove.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    LEXXA: Co pouzivas za case? Prijde mi $4.5 za kousek plastu trochu hodne.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: mam
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LEXXA: zkousels?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: odroid c2
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MARASAN: http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=266377 trochuniz tam je nejaky typek co pise ze prehodinovanim 3ky to snesitelne dava
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    borci, jak resite neschopnost RPi (ja mam dvojku s OSMC, ale trojka nepomuze) prehravat x265/HEVC? Ja snad prejdu na njaky normalni PC. Mam slibenej starej laptop s Core2Duo, kterej to snad zvladne prehrat.
    KAERO
    KAERO --- ---
    CITRONAK: huh, to je super. a ja si uvedomil, ze u mamy je plonkovni monitor!
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    GANDALFSEDY: díky za tip.
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    Netušíte prosím, kdy by se tady v ČR dalo sehnat toto? https://www.amazon.com/gp/product/B01CZ35XWY/

    Rád bych si vyrobil chytré zrcadlo :-) Viz https://hackaday.io/project/13466-raspberry-pi-smart-mirror

    Děkuji.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam