• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TR1
    TR1 --- ---
    TEAPACK:
    Karta se predelavat nemusi. V podstate staci naklonovat treba pomoci clonezilla mmcblk0p2 na usb disk nebo pevny disk a upravit cestu ke korenovemu adresari v souboru /boot/cmdline.txt
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    TEAPACK: pohledám, díky :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    WOJTISHEK: musí se předělat celá SD karta... nedávno jsem tu na to házel návod...
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    PISKVOR: ermmm podruhé :) mám RPi jenom na Kodi (potažmo OSMC). Boot sector si mám vytáhnout třeba z Raspbianu? nebo odjinud?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    WOJTISHEK: Boot sector, a malý diskový oddíl /boot . Z boot sectoru se spustí to, co je v /bootu, a teprve odtamtud se spouští vlastní systém, který už je kdekoli jinde (v externí čtečce nebo disku nebo klidně i v síti).
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    PALUSHA: ermmm...chápu to tak, že na kartě zůstane "boot sector" a bude směřovat na flashku?
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    Děkuju za rady. Asi počkám, až to dorazí a změřilm to.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    CITRONAK: JST, ale kdyz to nemas nejlepsi to asi vypajet a dat tam neco co mas ... sroubovaci terminal?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    CITRONAK: těžko říci z obrázku... tyhle konektory se dělají v rozteči 2.54mm, 2.5mm, 2mm... druhově to má označení JST a na ebay.com se jich povalují kopy... jinak bych zkusil tme.cz =)
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    Ahoj, prosím, můžete mě odkázat, kde mohu sehnat kabílek s konektorem na připojení viz ten "2.0 port" na http://www.raspberrypiwiki.com/images/4/49/IMG_0108.jpg ? Či alespoň podle čeho to mohu dohledat. Děkuji.
    TR1
    TR1 --- ---
    TEAPACK:
    Ja mam 3x RPi2 a take jsem na vsechny preventivne chladice dokoupil i kdyz v mem pripade asi zadne prehrati nehrozi (2x runeaudio/kodi a 1x owncloud + virtualni desktop). Dokud je to pasivni chlazeni tak proti tomu nemam ani N ale jak uz to potrebuje i vetraky tak to fakt NEE!
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TR1: no, co mám RPi3, tak tam jsem musel dát pořádnej kus hliníku a když jsem dělal benchmarky, abych věděl, jak je to v reálu v porovnání s Pine64, tak jsem na to musel dost funět... a Pine bez chladiče na tom pak bylo stejně :-D
    TR1
    TR1 --- ---
    TEAPACK:
    No to jsem se prave nikde nedocet, jestli k tomu je nutny nebo ne ale jak se znam, tak bych si ho urcite prikoupil jen vetrak bych asi dal dohaje, pokud by se to nejak moc nezahrivalo.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TR1: taky pěkný =) jen ten heatsink si k tomu asi nesmíš zapomenout přikoupit...
    TR1
    TR1 --- ---
    Zaujalo me NanoPi-M3 jako konkurence k RPi3. Cena $35, ma ale narozdil od RPi3 Soc Samsung S5P6818 Octa-Core Cortex-A53, 400M Hz - 1.4G Hz a Gbit lan. Navic potesi drobnosti jako pripajene zapinaci tlacitko i reset a je dokonce jeste o neco mensi nez RPi.
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    WOJTISHEK: Ovlivni a brutalne. Pouzivam uz nejaky ten rok...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SPM: má =) ale dělají ho pouze s prvním chipsetem, takže tam si moc nepomůžeš... kdyby udělali compute modul z RPi3, tak to už by byla jiná =)
    SPM
    SPM --- ---
    no ještě můžeš koupit compute modul, ten by eMMC mít mel :)
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    TR1: hmm, doma vyzkouším, jestli to ovlivní rychlost na RPi 1B :)
    TR1
    TR1 --- ---
    WOJTISHEK:
    mSD je ve slotu tragicky pomala, takze bud at ji napoji primo na USB a nebo at ji nahradi treba eMMC. Jen pro zajimavost, aktualizace raspbianu mi na mSD umistene primo ve slotu trvala vic jak 34 minut, zatimco uplne stejna mSD karta umistena primo do USB zkratila tento proces na nejakych cca 6 minut. Od te doby provozuji Raspberry zasadne se dvema mSD kartama (nebo mSD + flashdisk), v mSD slotu mam pouze zavadec a zbytek systemu pak na pametovem ulozisti v USB portu.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    TR1: jakoze at tam vrati SD slot klasicke velikosti?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam