• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: bych spis rekl, ze vrchni managori zjistili, ze to nema takovy ohlas jak doufali tak to potichu utli. kdo jiny by mel mit zdroje nez mikrosoft?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TOOMIX: Řekl bych, že je to další z mnoha velkých projektů, na který nemá Microsoft lidské zdroje, aby se mu věnovaly. Myslím, že vyšel jeden díl Raspberry magazínu o Windows 10 IoT a tím to skknčilo.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    jak to vypadá s Windows 10 IoT? Používáte to na raspberry někdo?
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Teda už po několikáté mě Raspbian vypekl v tom smyslu, že jsem flashnul nový image, rozběhl tam nějakou službu a po pár měsících mi to po updatu zbuchlo. Teď zrovna na nějaký error v závislostech, když se upgradovat bootloader a pár dalších balíků.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Koukám, že nejsem jedný, komu se líbí PIXEL:
    Distribuce pro RPi chce na běžné počítače, stačí jí 512 MB RAM - Root.cz
    https://www.root.cz/clanky/distribuce-pro-rpi-chce-na-bezne-pocitace-staci-ji-512-mb-ram/

    Tak mě napadá, že HW požadavky by měly splňovat čtečky od Pocketbooku. To by mohlo být zajímavé, kdyby mohly fungovat jako nouzový počítač.
    TR1
    TR1 --- ---
    PISTA1:
    Davam ti zapravdu. Nakonec jsem stejne zjistil, ze ani tech 32G nevyuziju a vystacim si s tema 2x 16G.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    TR1: Nebude lepší si za 3 kilča koupit 32gb flešku? :D
    TR1
    TR1 --- ---
    PISKVOR:
    Ja to pouzivam jen pro pristup z venku a muj upload je jenom 10 mbit, takze rezerva je tam myslim dostatecna.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TR1: Měl bych obavu o výkon takového řešení. Pokud to máš jako experiment, proč ne.
    TR1
    TR1 --- ---
    Ahoj, mam takovou uvahu ale nejsem si uplne jisty tak bych to potreboval malicko zkonzultovat.

    Na jednom svem RPi2 provozuji OwnCloud. Samotny system startuje ze staricke 4G mSD, root je ulozeny na 32G flashdisku ktery je rozdelen na 4G a zbytek je v raid1 s druhym 32G flashdiskem. "Potiz" je v tom, ze si dost casto ten druhy usb flashdisk pujcuji a pak musim pole degradovat a pote zase synchronizovat. Napadlo me, ze kdyz mam doma dve nevyuzite 16G mSD tak bych jima mohl nahradit jeden 32G flashdisk. Moje teoreticka predstava je takova, ze jednou 16G nahradim stavajici 4G mSD kartu a pomoci LVM2 pak jeji kapacitu rozsirim o tu druhou 16G mSD takze celkova kapacita bude +-32G. Mam ale takove obavy, ze spojeni pomoci LVM2 nebude provedeno pred pripojenim raidu takze po pripadnem restartu by mohlo pokazde najet pole v degradovanem stavu. Nema nekdo s podobnym bastlem zkusenost?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ED_EDDIE: GME, GES ? mám z GESu 5V4A a napájím z toho víc raspi naráz... jen jsem si udělal přechodku z klasický koncovky (DC Jack 5x2.1) na hřebínek a napájím to rovnou přes piny co jsou vyvedený na GPIO
    ED_EDDIE
    ED_EDDIE --- ---
    Nemáte někdo tip, kde koupit v Praze napájecí zdroj k RPi3?
    PELDA
    PELDA --- ---
    LEXXA: wifi to ma, ale ve vsech testech pisou, ze na tom nic neprehrajes, ze tim tak stahnes titulky. jeste mi to neprislo teda, tak jsem to sam nezkousel.
    hardkernel checknu.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PELDA: vzdyt to wifi ma. ale pokud chces wifi tak se podivej na hardkernel a jejich certifikovane wifi pro odroid-c2. ma to stejny procesor a melo by to fungovat.
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    PELDA: jojo jak pise dokktor
    PELDA
    PELDA --- ---
    DOKKTOR: jo do tehle site:).. to me nenapadlo
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    PELDA: pravděpodobně je řeč o tomhle
    https://i.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f3&cd=TP761v9
    PELDA
    PELDA --- ---
    MIKEKT: no prave ze kabel tam nedostanu.. proto prave resim jestli AP s klient modem, do ktereho pichnu prehravac pres ethernet nebo se to da resit nejak jinak?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    PELDA: a co Ethernet adaptér do sítě?
    PELDA
    PELDA --- ---
    Neni to dotaz k RPI, ale trochu to souvisi, kdyztak poradte lepsi diskuzi..

    Objednaval jsem tento prehravac a ve vsech recenzich ctu, ze wifi stoji zaprd. K televizi kabel nedostanu.

    Bud poridim AP s klient modem (drazsi a krabicka navic) nebo radsi bych pripojil nejakou lepsi USB wifi k teto krabicce. Pujde to?

    diky
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    QWWERTY: to uz bude lepsi koupit nejakej OBD adapter, treba ELM327 je za par korun...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam