• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GANDALFSEDY: jasne, ale tezko das treba konentor nahoru, kdyz by to zazdilo vsechny shieldy... spis takhle sem to myslel, po stranach neni az tolik mista aby si tam umistil vsechno...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    GANDALFSEDY: velké množství krabiček je kompatibilní mezi RasPi2 a RasPi3.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: ta kompatibilita to se tyka spis tech gpio a velikost desky, aby se dali recyklovat ty jejich haty, krabicky na 1/2/3 kompatibilni nejsou konektory jako usb eth hdmi uz presouvali ...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GANDALFSEDY: tak oni se i snazi o nejakou zpetnou kompatibilitu rozlozeni konektoru a tak, takze tam asi nemuzou dat co by umel chip vsechno

    me chybi spis sata
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MARASAN: spis bych rek ze to zalezi na te soc co pouzijou ktery vstupy vystup sou vyvedeny a jaky kodeky to podporuje ;) ne ze by varili composit na chipu co na to nema "pin"
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mi by asi stacilo, kdyby pribyla HW podpora HEVC/x265, co bych uvital je gigovej net bez USB a klidne i vic pameti. Jinak mi uz snad nic nechybi. Vyhodil bych analogovy video, ale chapu, ze zrovna to nekdo potrebuje.
    TR1
    TR1 --- ---
    THOMASMORTA:
    tak to by me take zajimalo
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Myslíte, že bude letos představeno Raspberry Pi 4? V posledních letech představili nový model vždy v průběhu února.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: si špatně přiřadil popisek... ten kablík, který k tomu je, možná zvládne HDMI přenos, ale ten display už podle fotek má rozlišení max 640x480 ... koukni se ne velikost ikony koše, to bys musel mít nastavené bůhví co... a panel by musel mít výšku 100pix, což pochybuju že by si dali práci a přenastavili to tak, aby to vypadalo jako tenhle display:
    3.5'' 320*480 Touch screen LCD Display Board + pen for Raspberry Pi 3 NEW CHUS | eBay
    http://www.ebay.com/...0-Touch-screen-LCD-Display-Board-pen-for-Raspberry-Pi-3-NEW-CHUS/112285540614
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    RAINBOF: Obaval bych se, ze to nebude mit tak vysokou hustotu pixelu... prece jenom 1920x1080 na 3,5 palce?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nemáte někdo tohle ?
    jak to funguje ? za ty prachy je to nějak podezřelý

    3.5'' LCD Touch Screen Display Module USB HDMI 1920x1080 RGB For Raspberry Pi 3 | eBay
    http://www.ebay.com/...0-RGB-For-Raspberry-Pi-3-/222317839919?hash=item33c32d062f:g:IKwAAOSwImRYSLx5
    AILAS
    AILAS --- ---
    TOOMIX: Kdyby to mělo 2 SATA porty tak by to mohlo být zajímavé. Jinak je to jen další deska s dost pochybnou podporou, jako všechny RPi-like. Když jsem se rozhodoval jestli RPi 3 nebo něco jiného, u všech ostatních včetně pine64 jsem došel k tomu, že to většinou rozjedeš jen s dodaným Linuxem a kompatibilita kde nic tu nic. A s tím souvisí updaty.
    Snad už někdo udělá něco takhle malého aby z toho šel alespoň trochu standardně udělat NAS.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QWWERTY: beru =)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    btw nechcete nekdo LCD a krabici k Pine?
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Pine64 LCD + playbox / Brno / 700 CZK ]
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ...zkrátka nějak se to celkem řeší a ještě to není "hotový":
    [TESTING] Bluetooth audio streaming (A2DP) - Development and Testing - OSMC Forums
    https://discourse.osmc.tv/t/testing-bluetooth-audio-streaming-a2dp/9116/475
    Play audio on a Bluetooth speaker with Raspberry Pi 3 - The MagPi MagazineThe MagPi Magazine
    https://www.raspberrypi.org/magpi/bluetooth-audio-raspberry-pi-3/
    atd.
    tak než začnu to hodiny a hodiny testovat, tak se ptám, jestli tu někdo už nemáte "hotový" funkční řešení...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ZUZU: Přiznám se, že mám zkušenost jen s BT klávesnicí, ale napadlo mě, že to vypadávání mohlo být způsobeno přehřátím. hluníkivý chladič by měl stačit.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    THOMASMORTA: mám. takovej ten pasivní hliníkovej. myslím, že je to spíš otázka sw, tak se právě ptám,jestli to někdo tady k tomuhle účelu provozujete a třeba to máte vychytaný.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    ZUZU: A základní informace: máš na RasPi 3 přidaný chladič? Přehřátí se na výkknu může dost projevit.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    používáte tady někdo raspberry pi 3 jako jednoduchý htpc na pouštění filmů s bluetooth reprákama? jakou distribuci používáte?

    (osmc bluetooth repráky nedává, libreelec mi po cca 20 minutách spadne při použití bluetooth, raspbian mi nepřijde moc svižnej, ale v jediným to bt aspoň funguje a padá to jen tak cca v jednom z pěti případů :) )
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: Neřekl bych, že se o něm mlčí - když na něj byl startup, tak to proběhlo médii. Ale teď tam nic nového z pohledu obecných médií není - nakonec o RasPi se v nich také píše jen když představý nový model nebo produkt.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOOMIX: A o Pine64 se mlčí... ikdyž má 2GB RAM, GLAN, Allwinner A53, 2,5W s HDMI a stojí $29...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    problem bude v tom "jinem" linuxu. az je to prestane bavit slozej to i se systemem. to zname.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam