• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    PISKVOR: Tak uživatelé mají jasnou představu, co jim na RasPi chybí - někomu SATA konektor, nemo alespoň USB 3, někdo by ocenil vnitřní paměť a někdo by chtěl, aby na tom šel rozjet android. Konkurence sice tyhle věci má, ale nemá tak velkou komunitu, která by činila alternativy dlouhodobě udržitelné (ačkoli PINE by se mohl chytit).
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    THOMASMORTA: Holt klesající mezní užitek. Co ještě se v tom prostoru dá vymyslet?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    CITRONAK: Pokud jsem to pochopil správně, tak na RasPi0 přidali WiFi a BT a zdvojnásobili cenu (na $10). Jako určitě je to užitečný model, ale k pětiletému výročí jsem čekal trochu víc, když během předchozích let chrlili jeden nový model za druhým. Nemuselo by to být nutně RasPi4, ale stačil by vylepšený model RasPi3, který by se tolik nepřehříval...
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    New product! Raspberry Pi Zero W joins the family - Raspberry Pi
    https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-zero-w-joins-family/
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    B3DA: Vypadá to, že tenhle konkrétní už není v běžné distribuci není, ale zkusím najít nějaký jiný model od stejného výrobce. Díky za tip.
    B3DA
    B3DA --- ---
    THOMASMORTA: na rpi3 jedu kameru v 720p 30fps zatim cca 10 dni v kuse pres ffmpeg, teploty s podobnym pasivem (ten vetsi) se drzi kolem 55°C, coz mi prijde v pohode..
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Máte někdo zkušenosti s RasPi 3, kamerou a pasivním chlazením? Když delší dobu natáčíme, tak se dost přehřívá a velký hliníkový chladič nestačí.
    HUNTE
    HUNTE --- ---
    Potřeboval bych poradit zda jste někdo neřešil problem s Pi 3 a java web start (jnlp). Je nějaká možnost jak to rozchodit?
    FATTY
    FATTY --- ---
    MARASAN: mam to podobne, nepodarek Rpi3 ignoruju, a jestli vubec nekdy upgraduju z Rpi2, bude to jen kvuli x265 :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GANDALFSEDY: jasne, ale tezko das treba konentor nahoru, kdyz by to zazdilo vsechny shieldy... spis takhle sem to myslel, po stranach neni az tolik mista aby si tam umistil vsechno...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    GANDALFSEDY: velké množství krabiček je kompatibilní mezi RasPi2 a RasPi3.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    ANDY_WARHOL: ta kompatibilita to se tyka spis tech gpio a velikost desky, aby se dali recyklovat ty jejich haty, krabicky na 1/2/3 kompatibilni nejsou konektory jako usb eth hdmi uz presouvali ...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GANDALFSEDY: tak oni se i snazi o nejakou zpetnou kompatibilitu rozlozeni konektoru a tak, takze tam asi nemuzou dat co by umel chip vsechno

    me chybi spis sata
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    MARASAN: spis bych rek ze to zalezi na te soc co pouzijou ktery vstupy vystup sou vyvedeny a jaky kodeky to podporuje ;) ne ze by varili composit na chipu co na to nema "pin"
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mi by asi stacilo, kdyby pribyla HW podpora HEVC/x265, co bych uvital je gigovej net bez USB a klidne i vic pameti. Jinak mi uz snad nic nechybi. Vyhodil bych analogovy video, ale chapu, ze zrovna to nekdo potrebuje.
    TR1
    TR1 --- ---
    THOMASMORTA:
    tak to by me take zajimalo
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Myslíte, že bude letos představeno Raspberry Pi 4? V posledních letech představili nový model vždy v průběhu února.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: si špatně přiřadil popisek... ten kablík, který k tomu je, možná zvládne HDMI přenos, ale ten display už podle fotek má rozlišení max 640x480 ... koukni se ne velikost ikony koše, to bys musel mít nastavené bůhví co... a panel by musel mít výšku 100pix, což pochybuju že by si dali práci a přenastavili to tak, aby to vypadalo jako tenhle display:
    3.5'' 320*480 Touch screen LCD Display Board + pen for Raspberry Pi 3 NEW CHUS | eBay
    http://www.ebay.com/...0-Touch-screen-LCD-Display-Board-pen-for-Raspberry-Pi-3-NEW-CHUS/112285540614
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    RAINBOF: Obaval bych se, ze to nebude mit tak vysokou hustotu pixelu... prece jenom 1920x1080 na 3,5 palce?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nemáte někdo tohle ?
    jak to funguje ? za ty prachy je to nějak podezřelý

    3.5'' LCD Touch Screen Display Module USB HDMI 1920x1080 RGB For Raspberry Pi 3 | eBay
    http://www.ebay.com/...0-RGB-For-Raspberry-Pi-3-/222317839919?hash=item33c32d062f:g:IKwAAOSwImRYSLx5
    AILAS
    AILAS --- ---
    TOOMIX: Kdyby to mělo 2 SATA porty tak by to mohlo být zajímavé. Jinak je to jen další deska s dost pochybnou podporou, jako všechny RPi-like. Když jsem se rozhodoval jestli RPi 3 nebo něco jiného, u všech ostatních včetně pine64 jsem došel k tomu, že to většinou rozjedeš jen s dodaným Linuxem a kompatibilita kde nic tu nic. A s tím souvisí updaty.
    Snad už někdo udělá něco takhle malého aby z toho šel alespoň trochu standardně udělat NAS.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam