• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    JIMX
    JIMX --- ---
    já teda vůbec netuším, k čemu je to dobrý ... na browsení na cestách mi přijde logičtější tablet ... a na práci plnohodnotný NB

    dokonce i pro mojí ženu, která si k notebooku sedne jednou za 14 dní, zbytek vyřizuje z mobilu, ale hodilo by se jí něco ultra přenosného na sem tam nějakou cestu, bych volil spíš dva v jednom s woknama, než tohle
    FATTY
    FATTY --- ---
    TEAPACK: tak to jsem zvedav.. tenhle segment je imo porad nevyuzity. Normalni notebook na beznou praci s intelem se da koupit kolem 6-7t., tablet kolem 1,5-2. Komfort klavesnice a displeje za takovou cenu, na browseni na cestach/dovolenych je lakave i pro me - a to ja nic takoveho nepotrebuju v podstate :)
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    TEAPACK: Wow, že by náhrada za rozsekanýho transformera? Moc pěkný kousek a cena.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AILAS
    AILAS --- ---
    GANDALFSEDY: Na Lanzarote a Fuerteventura máme naštěstí ubytování :-)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    RAINBOF: Chtěl jsem tím říct, ža ten produkt je primárně určen lidem, kteří chtějí modulární řešení - je to podobné, jako ses vyjadřoval o Lego Mjndstorms. Já si ze monitor pořídil, protože k němu na kickstarteru vyrobyli skvělý case a mám tak tablet poskládaný opravdu metodou lego. To opravdý nic nemění na tom, že DIY řešení by bylo levnější a lepší, ale já si raději připlatím za dobrý polotovar.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    AILAS: doufam, ze je to aspon semi-geodesic :)
    AILAS
    AILAS --- ---
    GANDALFSEDY: Za 2 měsíce tam budu projíždět se stanem :-)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    TEAPACK: To neni ani co bych hledal.. nepotrebuju z toho mit dalsi router doma :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOMINO_I: na armbianu mají spoustu desek, o kterých jsem něměl tušení.... =) a u téhle se dva M2 sloty hodí =)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    TEAPACK: Tak to netusim, tuhle desku vidim prvne, nebo jsem si ji vubec nevsimal, diky te velikosti ;)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    THOMASMORTA:
    jinak receno mi to tlaci s pohadkou. to na vysledku nic nemeni.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    TOMINO_I: to je jako zmenšenina tohohle?
    Clearfog PRO – armbian
    https://www.armbian.com/clearfog/
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Mi do mesice dojde tahle hracka :)
    https://www.kickstarter.com/projects/874883570/marvell-espressobin-board/description
    Ja vim, jsem trosku OT :P
    Ja jenom ze tu plno lidi pise, ze by chteli SATA port :P
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    RAINBOF: Ty peníze, které zaplatíš za oficiální 7" displej jsou nejen za displej (tuším s gorilla glass, protože je dost masivní), ale i za desetiletou podporu od Raspberry Pi Foundation. Když si koupíš běžný displej, tak nemáš jistotu, že za rok ho seženeš znovu. Je na Tobě, jestli to považuješ za přínos nebo ne, ale je dobré, že tu taková služba je k dispozici.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ja bych na raspi bral jakoukoliv rychlou sbernici kam bych mohl smahnout nejaky storage nebo to pouzit jako rychlou sbernici mezi vice raspi. usb3 mi neprijde vubec jako zbytecna novota. nebo by se hodilo vyrabet bokem kontroler umoznujici pripojit bezny lvds protoze ty prachy co chtej za 7" lcd jsou demence. (ja vim ze to jde do hdmi)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    TEAPACK: tady je leto porad, akorat mistni v tuhle dobu nosej zimni bundy a saly kvuli tradici asi [ https://www.google.es/...1s0xc479c432099f5d9:0xc5735e7c2a6a788d!8m2!3d28.1585283!4d-14.2294205?hl=en ]
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GANDALFSEDY: to není moc slibná vyhlídka, ale kde máš parkoviště? :-D možná bych zajel v létě na návštěvu =D
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    TEAPACK: este pridej za pripomina kazdy den 2x "do konce svyho zivota" a muzes si hodit stan k nam na parkoviste ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    GANDALFSEDY: zamlouvám si prvních 100 kusů!! :-D kam si mám nastěhovat stan, abych ti to mohl připomínat každý den 2x dokud to nebude hotové? :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam