• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: obvykle se pomoci xrdp pripojis k linuxovemu pocitaci, ktery ti dale zprostredkuje spojeni k desktopu daneho uctu. a dany ucet je na adrese 127.0.0.1, coz je ten samy pocitac. linux je narozdil od winu plne mutluzivatelsky.

    ale musel bych hodne povzpominat abych odpovedel konkretne kde je problem :|
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Jsem si teda domů přinesl malinu a začínám si hrát. Přiznám se bez mučení, že linuxem jsem nepolíben, takže s tím asi budu bojovat. Primární problém je, že tv mám daleko od gauče a jsa líné stvoření, chtěl jsem po nainstalování systému pokračovat přes možnost rozchodit RDP, protože na to prostě na tři metry nevidím. Jakože na drobné písmo, nastavování a tak. Film snad uvidím:)

    takže jsem nainstaloval raspbian, upgradoval a pokračoval instalací xrdp.
    sudo apt-get install xrdp

    Při pokusu o připojení přes vzdálenou plochu ve Win 10 dostávám pořád login failed, ať už s defaultním pi/raspberry nebo po změně hesla.

    Navíc raspi je ve vnitřní síti na IP adrese na 10.0.0.10, tak nevím proč tam nějakej pan sesman píše o 127.0.0.1?

    No nic, jdu dál googlit, ale kdyby třeba někdo věděl a chtělo se mu poradit, budu jedině rád.

    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAPACK: ja mam pocit ze resili grafanu, ne grafaRnu:
    https://grafana.com/grafana
    ZPC
    ZPC --- ---
    SUK: děkuji, velmi obohacující.
    SUK
    SUK --- ---
    ZPC:
    1. Don't ask to ask! http://sol.gfxile.net/dontask.html
    2. Jeden otazník pro otázku stačí. Tři z toho neudělají vícotázku než jeden.
    ZPC
    ZPC --- ---
    pls používáte někdo https://github.com/ccrisan/motioneyeos ??? ptám se, poněvadž potřebuju asi poradit...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ANDY_WARHOL: Jo, už jsem to našel - jsou na dekódování VC-1 a MPEG-2... OpenCL teda jede defaultně na všech?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ANDY_WARHOL: ...a je to tam furt. Ale týká se to MPEG-2, nejsem si jist, jestli to pomůže u H.264
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TEAPACK: to neotviralo kooprocesor, ale jen aktivovalo nejakej hw kodek...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Když se tu nakousla grafárna u Raspi,... u prvního raspi existovala možnost dokoupit kodek a otevřít si grafickej koprocesor pro výpočty apod.. Ale jak to je u dvojkovýho a trojkovýho raspi?
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    MUXX: ja si proste grafuju teplotu/vlhkost/tlak/koncentraci plynu ve vzduchu atd.. :))
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MUXX: ja ji provozuji na plnohodnotnem serveru. kvuli televizi bych spis volil netdata. grafana/prometheus jsou spis fajn na ex post analyzy
    MUXX
    MUXX --- ---
    Proc provozujete grafanu na rpi? Kvuli pripojeni na televizi?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    KRISHNA: mno kdyz pocitam tak od voka tak mi to i sedi s mym. 1200 metrik, 3 sekundy. takze proste mam zvetsit sito.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    LEXXA: uhuh, no, to já jsem spokojenej. V práci to máme nasazený, 2700 metrik s retencí 1minuta na 90 dní a 10 minut na 5 let má každej soubor asi 4MB, teda nějakejch asi 11GB
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    KRISHNA: zkusim
    ja sel do influxu a 60gb dat za 24h mi trosku zkazilo naladu. ale to samozrejme neni vina grafany
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KAERO: i jader uz je vic, celkem 4 (na RPi2)
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: teda ramkou. dvojnasobna.
    KAERO
    KAERO --- ---
    KRISHNA: hm, no ja mam zkusenosti s RPi 1, ono to vlastne dost pokrocilo s vykonem...
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    LEXXA: graphite
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    KRISHNA: jaky mas backend grafany?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam