• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: Tak můžu to samozřejmě zkusit, to je jasný. Jen musím nastudovat jak stáhnout video z youtube
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: jak psal TEAPACK, slo mi o to zjistit kde je problem, jestli v malem vykonu maliny, v pomale karte, v pomalem internetovem pripojeni v maline, v blbem prehravaci, v blbem browseru...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: jo, po hození do adresního řádku už to taky vidím, ale nyx to zkrátil jenom na badlink =)

    Jinak to tam píše, že failnulo: InnitializeSandbox() called with multiple threads in process gpu-process

    a byl/je to standardní bug v chromiu?
    161660 - InitializeSandbox() called with multiple threads in process gpu-process - chromium - Monorail
    https://bugs.chromium.org/p/chromium/issues/detail?id=161660

    už nemám čas hledat originální bug kde bude i solved + jak, ale snad tě to navede k nějakému řešení =)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: hele pro tu prdel. zkus nahrat tady ten addon.
    YouTube™ Flash-HTML5 :: Add-ons for Firefox
    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/youtube-flash-html5/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: divný, mě se normálně ukazuje a kolegovi co jsem posílal link taky..
    1url.cz/vtsMG
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: obrázek je broken-link ...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: ale pro hledání místa kde je chyba, je to potřeba ;-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: Kodi hlavně imho nepřehrává v 1080p a ten omxplayer je taky doporučovanej, jenže uznej, stáhnout video z youtube a pustit si ho v nějakým externím programu trochu postrádá většinu výhod youtube.
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: kodi pouziva nejaky omxplayer. mozna bych nejprv zkusil to youtube video stahnout na disk, a pak ho prehravat ruznymi prehravaci, tim bys mohl zjistit jestli to ze kodi netrha neni vyjimecna vlastnost toho omxplayer.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: příkaz je teda "chromium-browser" a vyhodí tudle chybu


    Přijde mi, že po spuštění z terminálu to funguje lépe, ale pořád dochází k trhání obrazu vždy po pár sekundách plynulého videa, jako by to nestíhalo bufferovat. Děje se to i když nechám video načíst.

    Funguje to vůbec někomu plynule, ať neřeším něco co nejde?

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: spusť chromium z terminálu - napiš jenom "chromium" - to by mělo stačit =) (bez uvozovek)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: terminalem uplne nevim jak to overit
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: pise to neco jako aw ssssss, proste takovouhle citoslovnou chybu, muzu zkusit prtscrn
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: neurčitá chybová hláška je co? a hází to stejnou chybu i do terminálu?
    MUXX
    MUXX --- ---
    OOHN: Imho to mimo je. Youtube ma h264 nebo vp9 coz ani jeden z tech dekoderu neresi.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    OOHN: To nemám, ale nejsem si jist jestli to s youtube souvisí?
    OOHN
    OOHN --- ---
    REDSNAKE: Nevím, jestli to není mimo, ale máš koupený licence ke kodekům?
    License keys - Raspberry Pi Store
    http://www.raspberrypi.com/license-keys/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Je nějaký způsob, jak raspbbery 3 s Raspbianem donutit přehrávat v Chromiu youtube videa ve větším rozlišení než 480p? Pokud dám 720 - 1080p tak dochází k pozastavování videa, při přepnutí na fullscreen youtube spadne s neurčitou chybovou hláškou.

    Přes Kodi jde přehrávat youtube 720 docela dobře, ale zase navigace na youtube mi nevyhovuje jak je v Kodi zpracovaná.

    Četl jsem něco o OpenMax IL? Je to správná cesta?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: tak jsem to částečně vyřešil tímto postupem - https://www.youtube.com/watch?v=crw9U42HFkQ

    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: ok, nejspíš se nevyjadřuji přesně. Věc se má tak, že se z toho snažím udělat zařízení, které bude schopen ovládat i zbytek domácnosti, proces killnout přes ssh dokážu, ale to asi nemůžu chtít po přítelkyni.

    Black screen následuje po vypnutí kodi tlačítkem, kdy se následně vybere ukončit.
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: co znamena "ukoncim"? rpi se neumi vypnout. jinak neco ukoncis treba pomoci "kilall kodi.bin". zkus aspon nacist nejake zaklady.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam