• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    AXTHEB: Rád bych defakto rozšířil schopnosti RPi o FPGA, které si naprogramuji k určitému účelu. Celá ta věc bude mobilní a tak bych nechtěl nést v ruce celé PC. ....Aha, já to blbě popsal. Programovat se to může klidně na PC, ale to FPGA by mělo spolupracovat s RPi a dělat za něj specifické věci.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CYBERSTORM: Proč programovat FPGA na RPi, to nemáš normální počítač?
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    Na co bych se měl podívat, kdybych chtěl programovat FPGA procesory na RPi? Četl jsem o samostatných deskách s lattice, které se připojí k RPi, jenomže je to článek z roku 2015. FPGA jsem ještě nikdy neprogramoval, naposled jen ATMEL.

    O co mi jde - potřebuji ovládat asi 16 až 128 vibračních motůrků :o), později bych rád na FPGA programoval malé neuronové sítě.
    TR1
    TR1 --- ---
    Hezke nedelni poledne, neni tu nekdo se zkusenosti s emonPI?

    Home | OpenEnergyMonitor
    https://openenergymonitor.org/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, dělal jste si někdo tišťák pro Raspi Compute / SoPine ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TEAPACK: myslel sem to tak, ze se rad pridam pod podminkou, ze se postovne bude delit podle hodnoty objednavky. ja to nijak nepotrebuju, mel bych to na nejaky pokusy, ale neni to nutny. pokud bych mel platit postovny 10 dolaru za 15ti dolarovou vec, tak samozrejme zajem nemam.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ANDY_WARHOL: =D můžeš platit klidně celý, když budeš chtít. Ale už jsi druhý člověk, co se ozval, takže bys byl na třetině. Co plánuješ s tím Pine dělat? =)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TEAPACK: ja bych si objednal ten nejlevnejsi pine za 15 dolaru, ale nechci platit kvuli tomu polovinu postovneho...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Budu objednávat So-Pine moduly do tohohle dřív, než budou vyprodaný...
    https://app.box.com/s/4zl3lhpyl0j3rhyd4v1kedh0hcvyyaqp

    Pokud někdo budete chtít vzít něco od Pine, tak mi dejte vědět. Do EU už posílají pouze prioritně za 30 USD.... objednávat budu během příštího týdne, tak se pak můžeme šábnout o poštovný ^.^
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    BUJAGA: asi bych kouknul sem:
    Propojovací vodiče F/F, 50 ks - HW Kitchen
    https://www.hwkitchen.cz/propojovaci-vodice-f-f-50-ks/
    BUJAGA
    BUJAGA --- ---
    Ahoj, sháním tento kabel, na připojen senzoru průtoku k Raspberry nemáte prosím někdo navíc? Nebo nevíte, kam se obrátit?
    https://arduino-info.wikispaces.com/...w/3-pin-separated1-450.jpg/246160623/3-pin-separated1-450.jpg
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ZPC: jj, to "auto" je schopné odfiltrovat i oranžovou krycí klapku z LEGO stavebnice =) ale pokud tam není nastavené, jak se má AWB počítat, tak to nechá defaultní expozici, což v noci stačit nebude.
    ZPC
    ZPC --- ---
    TEAPACK: barvy jsou mi jasný, nechtělo se mi tam lepit ten plastový pásek a nakonec jsem ho asi stejně někde potratil. ;-) Tudíž barvy mě netrápěj.
    Ale na to FPS mrknu a na tu expozici.
    Vim, že vyvážení bílé je tam jen auto a to nedělá nic jinýho než že se obraz mění z tmavé do bílé. ;-)
    Díky zkusim. Kdyžtak se vrátim ke starému způsobu a uvidim jak to bude chodit.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ZPC: To, že máš rozhozené barvy je tím, že používáš kameru bez IR filtru (NoIR verze kamery). Koukni se, jestli nemáš nastavené nějak divně vyvážení bílé v obraze a jestli nemáš nastavený třeba fixní FPS nebo expozici ;-)
    ZPC
    ZPC --- ---
    Prosím, stalo se Vám někomu, že "noční" kamera přestane v noci snímat?

    Jsem to měl teď nějaký čas vypnutý, ale teďka jsem si chtěl kvůli novýmu psovi zase rozběhnout sledování dvorku a vrat a najednou v noci tma. A přitom jsou přes den z toho klasicky "nočně" rozhozený barvy...

    Kdysi jsem na to používal nějaký skriptový řešení, teď jsem chtěl používat motioneyeos pro RPi2, ale tam jsem na forech toho moc nenašel...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    se mi to celý začíná nějak sypat pod rukama :)
    Teď mi nefungovalo automatické připojení síťové jednotky přes NFS, naštěstí snad vyřešeno pomocí tohodle návodu:
    Debian or Raspbian: nfs-kernel-server not starting portmapper is not running - Lesca技术宅
    http://lesca.me/.../debian-or-raspbian-nfs-kernel-server-not-starting-portmapper-is-not-running.html
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: spořící fce to bude určitě, mě to dělá něco podobného, když mám RaspiLCD, ale tam stačí chvilku ťukat do displaye a naběhne - možná to čeká taky na nějaký event...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    B3DA: po restartu dobrý...

    B3DA
    B3DA --- ---
    REDSNAKE: jakoze ani po restartu?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    B3DA: tak jsem to zkusil vypnout parametrem -o a zapnout parametrem -p a jen černá obrazovka. Po vypnutí to vypadalo přesně jak když zapnu telku po delší době, ale teď už nemám obraz vůbec :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    B3DA: aha, dík, to vyzkouším hned jak k tomu problému dojde. A nejde nějak nastavit, aby k tomu nedocházelo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam