• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: stejně by mě to čekalo během srpna ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Install_Kodi_on_Raspberry_Pi

    Téda, jestli se ti chce kvůli tomu podstupovat celou anabázi, tak velkej dík!
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    to je tak potupné jít si pustit seriál na notebooku...:-/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: dej mi nějaký link na Kodi - kde jak co a testnu ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GANDALFSEDY: Jop, teď jsem aktualizoval systém, tak snad jo. Chová se to stejně.
    Teda provedl jsem aktualizaci pomocí sudo apt-get update a sudo apt-get dist-upgrade.

    Na netu je psáno:" The kernel and firmware are installed as a Debian package, and so will also get updates when using the procedure above. These packages are updated infrequently and after extensive testing."

    Takže nepředpokládám, že bych musel řešit jiný postup, ale rád se nechám případně poučit.

    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    REDSNAKE: nemuzu, ale mas tam vsechno aktualizovany vcetne firmwaru?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Máte někdo prosím možnost vyzkoušet jestli vám na raspbianu padá Kodi při pokus přehrát video s kodekem x265? Ostatní videa mi to přehrává, aktuální verze Kodi 17.3 a při pokusu o přehrání videa x265 chvíli černá obrazovka a pak se Kodi restartuje...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Během tohohle týdne budu objednávat další várku věcí z Pineshopu, kdyby někdo něco chtěl, dejte vedět ;)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Tak, a už je to venku ...
    ROCK64 MEDIA BOARD COMPUTER – PINE64
    https://www.pine64.org/?product=rock64-media-board-computer

    a mají nové příslušenství: redukce ze SATAIII na USB3.0 - už jsem viděl změřené rychlosti kolem 100MBps (SSD přes SATAIII ←→ eMMC5.0) a DAC HiFi převodník ^.^ testBuild Androidu8 jim taky jede a asi mi za pár týdnů jedna dorazí domů... ^.^ jen k tomu pořád nemám tu HDMI televizi/monitor ...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THOMASMORTA: displaye mají jinou sběrnici, takže nejsou kompatibilní... stejně jako kamery.

    Co se týče lego kompatibilní krabičky - viz MARASAN ... jediná díra pro USB3 ti nebude sedět, protože ten konektor není z pochopitelných důvodů zdvojený, takže původní díra bude větší, ale zbytek budeš jen dělat/zvětšovat díry ;)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MARASAN: Pokud jde o samoté lego, tak v tom problém není, ale vrtat do těch lego-kompatibilních se mi nechce. Čistě lego řešení ale obvykle má desku na volno:-(
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    THOMASMORTA: "modifikace lego krabicky" - a v cem je problem? Lego je pomalu synonymum slova modifikovat, ne?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: Kdyby byla stejná, tak to neřeším a narvu to do některé z lego-kompatibilních krabiček od RasPi:-) Ale co jsem tak koukal, tak právě tu nejdůležitější stranu (tu protilehlou USB a Ethernetu) to má jinou než RasPi, takže ty krabičky bez modifikace stejné nebudou.
    Ale je pěkné, že to na sobě má buttonku:-)
    Mimochodem, už někdo hacknul ten oficiální RasPi displej, aby ho rozjel na PINU?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THOMASMORTA: to je výmluva, kdybys chtěl, tak si lego krabičku si postavíš stejnou jako na Raspi 3 ;)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: Až k tomu budou dělat lego krabičku, tak to beru:-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Co říkáte na toto?
    ROCK64 Resources – PINE64
    https://www.pine64.org/?page_id=7175#
    TR1
    TR1 --- ---
    AQUARIUS:
    Koukal jsem na par videi a vypada zajimave, asi ho zkusim nainstalovat na zalozni RPi a otestuji.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    TR1: tusim, ze jsem nekde zaregistroval informaci, ze migrace na Nextcloud data zachova. Ja jsem migroval uz driv a muzu jenom doporucit, vetsina puvodnich vyvojaru Owncloudu presla uz cca pred rokem do Nextcloud tymu.
    TR1
    TR1 --- ---
    RAINBOF:
    export/import mi zafungoval pouze u kontaktu ale u kalendare pri pokusu o export se mi zobrazi "öperace byla naplanovana" jenze ani po 12 h. se nic neexportovalo, takze jsem nakonec data prepsal rucne :(
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TR1: podle me jen ruco import/export
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam